Eurovision 2007

Pentru mine echipa asta a Israelului se asociaza cu Lordi de anul trecut. Ambele formatii bat pasul pe langa scena, nu cred ca Teapacks au venit sa cante ci mai degraba spera la voturile Lorzilor de la editia anterioara. Altfel is o nulitate.

Dar mai stii, poate avem parte de o surpriza si de data asta ca pana la urma e o loterie ;)

Bafta Nataliei.
 
Ucraina e pe locul 2, ma scuzati :p tare mare prikol...

eurovision... ori canti ceva debil etc. - ucraina, ori ai multi cetateni in toata europa - turcia, ori vashe esti mare - rusia... ori canti bine - serbia :)

si piesa Romaniei, la final, avea motiv furat de la verka serdiuchika :)))

macar am dat 12 puncte una alteia :D

noi suntem in 10. :)
 
solara;179235 said:
Mi-a placut si mie melodia Israelului. Nu inteleg cum s-au calificat retardatii aia din Ucraina.
In alte circumstante m-as fi revoltat la un asemenea mesaj. Dar in cazul dat, sunt absolut de acord. Si totusi, se pare ca au avut o alegere inspirata, daca au luat locul 2...blah.

Romania pe locul 13...iar Moldova in topul primelor 10, gratie ungurilor care ne-au acordat 5 puncte la final si i-am devansat pe Bosnia si Hertegovina, cu care eram in lupta stransa. :)
 
Lelainusca zbatandu-se intre patriotismul matern si patern. :D

Todomondo au schimbat felul in care cantau. Mare greseala. In varianta asta nici macar mie nu mi-au mai placut.

Natalitza in schimb a tzinut tricolorul sus. Bravo ei. Aveam emotii si cine o sa abereze-n engleza cu finlandejii. Sechele de editzie precedenta. :)) Dar mereu poti sa te bazezi pe prezentatorii de Bingo. S-a descurcat acceptabil Gugutza ala. :D
 
Mi-a placut Ucraina in sensul ca m-au facut sa rid. Loc bun pentru Moldova,molitva nu mi-a placut suna a melodie pop italiana
 
nici mie nu mia placut serbia...nam vazut nimic bun...la serdiucika macar am ris

iata rusia nu stiu ce cauta pe locu 3
 
serbia a avut voce buna... chestii de astia mereu au mers la eurovision... iata ex: Malta acum cativa ani (asa, o femeie grasa) pe locul 2.

da' la verka tot cantecul - I want to see.... aaaaaa :)))
...si cum le mai pocnea la fund pe kiokile celea din parti :)
 
vocile bune nu intotdeauna erau vazute...mai ales la eurovision!!!
dupa mine formula pentru cistig la eurovision: show la nivel, muzica cu drive, voce cit de cit buna, dar mai bine sa fie memorabila, originalitate si un mesaj care sa fie inteles de toata europa
 
eu am vazut partial finala, Serdiucika m-a amuzat, Moltiva nu am vazut, trebuie sa o trag.. spuneti-mi ce cauta Turcia pe locul 4 cu parnuha lor de cintec????

Ungaria...tipa era faina, voce frumoasa. Si cintecul Romaniei mi-a plakut, destul de original. UK ca intotdeauna pe ultimele lokuri, oare nu pot aia niciodata sa scrie un cintec decent? asa mai seamana cintecele din fiecare a Angliei intre ele..
 
Ruxanda;178972 said:
Iata un cantecul care mie mi-a placut cel mai mult: Molitva (Serbia).Fata asta (cand numai a iesit pe scena credeam ca e baiat :/ ) are o voce superba!
[youtube]rmTQ8euY204[/youtube]
My favorite dupa Moldova a castigat! Uraaaaaaaaaa! :D

Si ce emotii aveam dupa ce Ungaria ne-a dat 5 puncte... ma gandeam numai "nu dati Bosniei si Hertegovinei, nu-i dati nimic!" Ce ma bucur ca suntem macar pe locul zece! :)

PS: Pana acum nu-mi vine sa cred ca cineva a votat pentru Bulgaria si mai ales Turcia.... :(
 
am ascultat si eu Molitva, tare faina piesa...in sfirsit un cistigator normal nu ca debilii de anu trecut
 
Back
Top