Eurovision 2007

Si mie imi place nespus de mult piesa Serbiei, dar, te rog, hands off Lordi! Sunt super tari bietii astia si ma bucur ca in sfarsit o trupa de hard rock a castigat Eurovisionul! :cool:
 
asta si e faza, Eurovisionul nu era destinat pt piese hard rock, pt asta sunt alte festivaluri/concursuri. ii urasc anyway.
 
Si atunci pentru ce e destinat Eurovisionul? Pentru pop, disco, jazz, blues, tehno, etc, dar nu si pentru rock?!
Eurovision ar trebui sa reprezinte preferintele in materie de muzica ale europenilor, iar in cazul in care la o buna parte din europeni le place hard rockul, why not? pentru ca exista si alte festivaluri sau concursuri pentru asa muzica?!
Ei ladna... ei mie imi plac si sper c-o sa mai vedem hard rock la Eurovision! :)
 
finlandezii de anu trecut au flatat lumea...nu e vorba de gen de muzica...astia care vin cu ceva care nu te lasa indiferent, fie ca ii adori sau ii urasti, iau cele mai bune locuri
 
foarte frumos serbia...mam bucurat ca a cistigat cineva cu care tineam in sfr:)..
problema a fost votarea asta............cred ca e de cind haul si piraul sistemu asta..se fac schimburi de voturi intre tari vecine si nai cum sa iei 12 de citeva ori atita timp cit nai vecini multi care sa concureze...
puteti vedea exemplul tarilor nordice...sau grupul ala de tari cu herzegovina, macedonia etc........
decit sa ai o piesa foarte buna...ex. serbia...sau o piesa mai putin buna, dar cu ajutor din spate ex. belorusia...de unde pina und ema rog moldova da 10 puncte belorusiei??????? doar pentru ca o venit kircorov si o facut oleaca de presiune???
bataie de joc
 
Antimatter;179269 said:
nici mie nu mia placut serbia...nam vazut nimic bun...la serdiucika macar am ris

iata rusia nu stiu ce cauta pe locu 3

ha? rusia - bine meritat, serdiucika nici aproape de scena de la eurovision nu trebuie sa stea cu numaratoarea aia de piesa
 
Ce-am Vazut La Eurovision? Nimic Bun. Locul I Era Pentru Altcineva Si Nu Pentru Serbia.nu Zic Nimic De Piesa Cu Care A Concurat Pe Scena De La Helsinki, Macar Trebuia Sa Fie In L. Engleza Sa Inteleaga Lumea Ce Canta, Dar Tipa Parea O Sarantoaca, Fara Look , Fara Voce , Uite Natalia Barbu>.....si-a Demonstrat Vocea Ei Superba, Si Talentul Ei De Vedeta, Si Cred Ca Ar Trebui Sa O Multumeasca Macar Astia Din Tara.
Cei De La Todomondo, Au Cantat Si Ei Super, Nu Ca Turcii, Care Sunt Pe Locul 5 , Daca Nu Ma Insel....
Si Astia Din Romania , Cand Am Auzit-o Pe Andreea Marin" 12 To Moldavia" Sarmana Nu Stie Ca Moldavia A Fost In Uniunea Sovietika, Si Acum E Moldova, Nici Nu Stie Cine-i Sunt Vecinii..se Mai Intampla
 
ei da? serios? Nu zic ba, Barbu are voce puternica, shi frumoasa, da cantecu compus de un mucos de clasa 12 a fost un shit mare... a salvat-o vocea Nataliei, deshi ma bucur foarte mult pentru succesele ei...
 
Imi place Eurovision-ul, e super :) (p-tru toti care spun ca e ceva fooarte incorect - my opinion ca e fooarte corect ;) )
Iti votezi vecinul favorit si apoi ii dai si ceva puncte celui mai bun - astfel cel mai bun si castiga acumulind un total compus din vecini plus de admiratori de pretutindeni - astfel p-tele vecinilor se anihileaza reciproc raminind sa conteze p-ctele alorlalti.

Serbia - the best.
Degeaba cineva a spus ca trebuea in Engleza.. ascult Molitfa si parca i-as asculata pe Aldea Teudorovici cu "Clopotul Invierii" - sunt aproape sigur ca mesajul e foarte puternic.

Turcii - rahat palneishii - cum a si spus Otilia - kakogo in genere cineva i-a votat cu "Shake it" al lor.. dezgusting

Natalita bravo - doar ca mi s-a parut in unele momente ca trebuea vocea sa fie mai dura.. ascult acu Molitfa.. si cred ca un pic de tarie d-aci ar fi fost binevenita, baletul ala din background la Natalia ma irita strashnic.. imi pare ca daca Natalita era sa fie singura pe scena si... mai stiu eu, cadea in genunchi in momentul culminant era sa fie mai fain (ma rog ceva de genul asta :) )

Serdiuchika - in taina vroiam sa castige, chiar daca intelegeam ca ar fi foarte necinstit fata de Serbi... Totdeauna am detestat-o pe dinsa si in sfirsit ieri mi-am dat seama de fapt ce face ea - e o ironie asa de vadita vis-a-vis de beuamond.. shi ochielarii libelula, shi totul argintiu.. super.. mi-a placut la culme - asta-i umor curat si Europei i-a placut mesajul.

In genere mi-a placut concursul, foarte multe cantece bune, mi-a placut Germania, n-am inteles Belarusul.
 
PAULA_R838;179528 said:
Ce-am Vazut La Eurovision? Nimic Bun. Locul I Era Pentru Altcineva Si Nu Pentru Serbia.nu Zic Nimic De Piesa Cu Care A Concurat Pe Scena De La Helsinki, Macar Trebuia Sa Fie In L. Engleza Sa Inteleaga Lumea Ce Canta, Dar Tipa Parea O Sarantoaca, Fara Look , Fara Voce , Uite Natalia Barbu>.....si-a Demonstrat Vocea Ei Superba, Si Talentul Ei De Vedeta, Si Cred Ca Ar Trebui Sa O Multumeasca Macar Astia Din Tara.
Cei De La Todomondo, Au Cantat Si Ei Super, Nu Ca Turcii, Care Sunt Pe Locul 5 , Daca Nu Ma Insel....
Si Astia Din Romania , Cand Am Auzit-o Pe Andreea Marin" 12 To Moldavia" Sarmana Nu Stie Ca Moldavia A Fost In Uniunea Sovietika, Si Acum E Moldova, Nici Nu Stie Cine-i Sunt Vecinii..se Mai Intampla

alo..fato..........stii ce inseamna eurovision?????? stii care a fost scopul principal???????/ nu sa cinti in limba engleza sau piese care se cinta prin disco... e un concurs unde se prezinta tari.........unde se aduce din fiecare tara elemente ce iar caracteriza.......iar daca sar cinta in limba materna mult mai interesant ar fi....
iar serbia chiar daca na cintat in enlgeza mesajul la sigur a fost receptat de consumatorii eurovisionului........
iar de look ce sa zic...nu cred ca a contat...cel putin daca pentru tine a cinta inseamna a avea un look...poate te-a dezamagit:)...cel putin eu din toate piesele pe care leam ascultat minimum 5 piese le mai tin minte, pe locul 1 fiind serbia..
foarte buna piesa
 
Black;179544 said:
Serbia - the best.
Degeaba cineva a spus ca trebuea in Engleza.. ascult Molitfa si parca i-as asculata pe Aldea Teudorovici cu "Clopotul Invierii" - sunt aproape sigur ca mesajul e foarte puternic.

Lyrics of Molitva

Ni oka da sklopim,
postelja prazna tera san,
a z(ivot se topi
i nestaje brzo, k'o dlanom o dlan.

K'o razum da gubim,
jer stvarnost i ne primec'ujem,
jos( uvek te ljubim,
jos( uvek ti slepo verujem.

K'o luda, ne znam kuda,
ljubavi se nove bojim,
a dane, z(ive rane,
vis(e ne brojim.

Molitva, kao z(ar na mojim usnama je,
molitva, mesto rec(i samo ime tvoje.
(I) Nebo zna, kao ja,
koliko puta sam ponovila,
to nebo zna, bas( kao ja,
da je ime tvoje moja jedina
molitva.

Al Bogu ne mogu
lagati sve dok se molim,
a laz(em ako kaz(em
da te ne volim.


English translation

I'm wide awake
An empty bed drives my dreams away
Life melts like ice
Disappears in the twinkling of an eye

I'm losing my mind,
Pushing reality out of sight
Our lips are touching softly
You're the one I believe blindly

I walk around like crazy
Falling in love frightens me
Days are like wounds
Countless and hard to get through

Prayer...
It burns my sore lips like a fire
Prayer...
Thy name is something I admire
Heaven knows just as well as I do
So many times I have cried over you
Heaven knows just as well as I do
I pray and live only for you

I can't lie to God
as I kneel down and pray
You're the love of my life
That's the only thing I can say
 
Verka o vrut sa faca altceva. La selectia din Ukraina el in loc de lasha tubai o grait Russia Goodbye si apoi au fost criticat. Lasha tubai nu-nsamna nimic taman d-asta o ales asa nume sa sune a altceva
 
PAULA_R838;179528 said:
Ce-am Vazut La Eurovision? Nimic Bun. Locul I Era Pentru Altcineva Si Nu Pentru Serbia.nu Zic Nimic De Piesa Cu Care A Concurat Pe Scena De La Helsinki, Macar Trebuia Sa Fie In L. Engleza Sa Inteleaga Lumea Ce Canta,

Dar multi au avut piese in limba lor. Nu vad ce-i rau in asta. Nu e neaparat sa fie in engleza. Eu am inteles oleaca din ce-o zis ,rugaciune,Dumnezeu,nu pot,ceva de iubire...n-am inteles tot dar oricum daca melodia a placut nu conteaza limba. As fi vrut sa iasa Ukraina,dar poate n-a iesit daca a fost si acum 3 ani.
 
Sirb;179607 said:
El/Ea spune ca are sensul de "unt" in mongola ...

Am citit pe wikipedia ca nu ar insemna nimic in monglola
Ukraine was automatically put in the final thanks to the top-ten finish of last year's Ukrainian representative Tina Karol with the song "Show Me Your Love". The song "Dancing Lasha Tumbai" is sung in 4 languages: German, English, Ukrainian and Mongolian (although a Mongol claimed[5] that there is no phrase "Lasha Tumbai" in their language).

[nomedia]http://youtube.com/watch?v=awVHDMDAu0A[/nomedia]

aici nu spune lasha tubai
 
din eurovision mi-a placut apocalyptica f. mult, mi-aminteu de emperor. super.
shi parul lor lung...! ei ce, eurovisionul la Finlanda rocks! shi violoncelul cela... oau...
 
Back
Top