Eurovision

evenimente: Cronica "Eurovision 2005" - "Zdubii pe locul I" 18.03.2005
Mai mult despre:
Zdob şi Zdub

Site-ul www.soult.com difuzează în permanenţă noutăţi referitoare la Concursul „Eurovision-2005" şi, în special, despre concurenţi. In paralel, este publicat un top al ţărilor care şi-au ales reprezentanţii până la ora actuală, unde fiecare vizitator al site-ului poate vota pentru favoritul său. Am rămas plăcut surprinşi să vedem formaţia noastră, „Zdob şi Zdub", pe locul intii în acest top al preferinţelor. Sperăm că rezultatele finale „Eurovision-2005" vor fi, dacă nu aşa, măcar asemănătoare.
„Zdubii", bateţi tare!
votes.jpg

Puteti alege doar un vot pe durata unui sondaj, restrictii fiind puse la adresa IP. Lista adreselor IP va fi resetata, din moment ce se introduce o noua tara si astfel veti putea iarasi opta pentru favoritul Dvs.
sursa www.music.md

ps daca Arina s-a pus pe treaba serioasa! :D
 
iata am privit videoclipul celor 5 estonience (suntribe - let's get laud)...putem sa trecem de ei...urmatorii!
 
:)

Piesele pe care le-am dowload-at pana acum sunt astea :

1. Helena Paparizou – My number one (Greece)
2. Natalya Podoliskaia – Nobody hurt no one (Russia)
3. Greenjolly – Razom nas bogato (Ukraine)
4. Gulseren – Rimi rimi ley (Turkey)
5. Shiri Maymon - Hasheket Shenish'ar (Israel)
6. Zdob&Zdub – Boonika bate doba (Moldova)
7. Feminnem – Zovi (Bosnia&Hertzegovina)
8. Luminita Anghel&Sistem - Let Me Try (Romania)
9. Laura&The Lovers - Little by little (Lithuania)


Ce sa zik.. Piesa Greciei e buna de tot. Dar si Romania nu ramane yn urma... Se zice ca mai au sanse si Turcia. Dar bunika o sa-i rupa pe toti.
 
Re: :)

Noah said:
Piesele pe care le-am dowload-at pana acum sunt astea :

1. Helena Paparizou – My number one (Greece)
2. Natalya Podoliskaia – Nobody hurt no one (Russia)
3. Greenjolly – Razom nas bogato (Ukraine)
4. Gulseren – Rimi rimi ley (Turkey)
5. Shiri Maymon - Hasheket Shenish'ar (Israel)
6. Zdob&Zdub – Boonika bate doba (Moldova)
7. Feminnem – Zovi (Bosnia&Hertzegovina)
8. Luminita Anghel&Sistem - Let Me Try (Romania)
9. Laura&The Lovers - Little by little (Lithuania)


Ce sa zik.. Piesa Greciei e buna de tot. Dar si Romania nu ramane yn urma... Se zice ca mai au sanse si Turcia. Dar bunika o sa-i rupa pe toti.
pune un link te rog! :)
 
:)

dnd, le scot de pe siteurile oficiale eurovision a fiecarei tsari yn parte :) cel mai greu a fost cu a turciei. ca nu yntsalegeam nika. :)
yn alta ordine de idei, preferata mea e cea a Elvetiei. E buna de tot piesa. Shi nu ash putea-o numi comerciala. Dar e buna :)
 
Re: :)

Noah said:
dnd, le scot de pe siteurile oficiale eurovision a fiecarei tsari yn parte :) cel mai greu a fost cu a turciei. ca nu yntsalegeam nika. :)
yn alta ordine de idei, preferata mea e cea a Elvetiei. E buna de tot piesa. Shi nu ash putea-o numi comerciala. Dar e buna :)
ma gandeam io ca ai facut asa :)
 
ar fi bine ca si z si z sa aiba un videoclip acolo...de exemplu sam ar putea sa-l encodeze...eu am unde si cui sa-l promovez...
 
linkurile au murit, deoarece se pare ca domnu care are site-u respectiv, folosea alt server strain ca copiere a pieselor...oricum am accesat site-ul "proprietarului" si de acolo am copiat piesa greciei...o sa mai copii ceva...va spun mai incolo daca merita sa ne temem sau nu... :wink:
 
n-au mai murit, la mine lucreaza...eu credeam ca merge link direct, dar tot te da pe prima pagina.
uite scrie "See the performers, listen to the songs and watch the videos which have been selected for the - semi-final or the final - See the Running order"
 
da acum functioneaza...cred ca era un gliuck de moment...da am cpiat vreo 2 piese...cam proasta calitatea...
 
Back
Top