Gay parade

Status
Not open for further replies.
[url=http://www.level.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=30394&postdays=0&postorder=asc&start=135]Dann - Level Forum[/url] said:
E genial comentariul unui tip de pe linkul postat de Husky

[url=http://www.cotidianul.ro/index.php?id=5569&art=13522&cHash=dd206fe429]istros[/url] said:
Am trei copii, muncesc din greu, seara acasa gatesc, citesc povesti si vorbesc cu copiii. Deschid televizorul si copiii mei vad barbati in dresuri si peruci mov, strambandu-se si scalambaindu-se scarbos. Copiii intreaba: "tata, ce au astia?" "Sunt oameni normali, dragul meu", raspund eu. "Tata, tu nu arati ca astia. Tu nu esti normal?" "Nu, dragul meu, eu sunt homofob".


Eu imi rezerv dreptul de a ma considera intolerant si homofob. Nu dau cu pumnul in ei (cine stie, poate iau sida ), insa cred ca am dreptul sa nu-i suport. Daca parerea mea ar conta (nu-mi fac iluzii) ar fi destul de trist pentru "saracii" homosexuali cu chef de parade si afisare in public, asa cum au facut-o. Eh... deja am spus prea multe.

[url=http://www.level.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=30394&postdays=0&postorder=asc&start=150]Maverick - Level Forum[/url] said:
right... am auzit şi eu la ştiri cum boceau ăia de şi-au luat-o-n bot şi sincer mi-a părut rău. Nu-ş ct de mult dramatizau, dar să-mi bag. Să fi-n metrou şi să sară unii pe tine să-ţi dea cu picioarele-n bot, şi să vezi cum toţi tupeiştii care ar ridica puştii de pe scaun ca să stea moşii şi babele se uitau ca dobitocii la teveu sau se-ndepărteau de zona cu incidente mă face să borăsc şi dacă ziceţi tu ce ai fi făcut... păi probaibl nimic, aş fi făcut şi eu pe ignorant deşi poate aş fi tresărit să sar să lea dau n gură deştepţilor ăia care au sărit pe o tipă şi pe alţi doi tipi.
Comentariul tipului ăla mi se pare genial. Asta dovedeşte că trebuie să existe şi la ştiri buline. La 10 ani e cam greu să-nţelegi ce e homosexualitatea nu? Sau poate că părintele e prea ocupat şi plin de ironie ca să stea să se obosească şi să-ţi explice că unii doar pentru că-s altfel nu-nseamnă că-s anormali.
Ce pot să zic. Pentru voi toţi care aţi sări n capul p0p0narilor şi le-aţi da pnă ar muri există unul ca mine care dacă ar putea v-ar da cu bta-n cap doar pentru că-i reprezentaţi ţara.

Mi-au placut parerile celor doi (ca si comentariul lui istros de pe forumul de la Cotidianul) si am decis sa le postez mesajele netrunchiate. Eu zic ca merita citite. Ceea ce unii nu inteleg este ca nu trebuie sa ii dai in cap cuiva pentru ca este altfel. Nu-ti plac si te enerveaza modul lor de manifestare - bine, ii lasi in plata Domnului, nu te apuci de linsat in numele lui Dumnezeu. Dezaprobi civilizat si spui mersi ca nu esti ca ei.

dixy said:
Evident. Atta timp ct numai Noua Dreaptă şi Nea Gigi mai apără morala, decenţa şi bunul simţ. Din păcate partidele mari - PSD, PNL, PD, PRM, n-au luat atitudine mpotriva destrăbălării.
Nu are nevoie morala sa fie aparata de niste indivizi absolut imorali precum Becali si maestrul Ionescu. PSD-ul si PRM-ul au cam aceleasi radacini si gandesc de multe ori la fel. Monstrii astia (cripto-comunisti ordinari) reprezinta stanga politica romaneasca. Electoratul lor provine in primul rand din paturile joase ale natiunii si acesti oameni nu sunt prea inghesuiesc sa devina toleranti, indiferent ca este vorba despre minoritati sexuale, etnice sau vecinul de la 3 care nu tine cu Steaua. Iar Alianta nu isi poate permite sa condamne astfel de manifestari - si s-ar putea nici sa nu vrea. Dreapta romaneasca este mai luminata.

Sventlana said:
Chiar ma mir ca n-a explodat extremistul de Vadim
O fi explodat, dar nu l-a auzit nimeni. :he:
 
Husky40 said:
Dezaprobi civilizat si spui mersi ca nu esti ca ei.

Atta timp ct şi-o trag n intimitate, dezaprobi liniştit şi spui mersi că nu eşti ca ei. Dar cnd ncep cu manifestări obscene n public, prozelitism, propagandă, racolare, atunci e cazul ca legea să-şi facă datoria. Dacă legea nu-ş face datoria, atunci cetăţenii "dezaprobă liniştit" aşa cum ştiu ei.

Anul acesta nu s-a ntmplat nimic. Dacă homo vor continua la fel, la anul va ieşi cu vărsare de snge.
 
dixy este deplasat si incep sa nu mai gust amenintarile tale... cred c-ai o problema foarte mare si un complex de masculinitate pana la cer...

si cred ca ar fi bine sa termici cu argumente de genul obscen... in viata de zi eu vad alte chestii care le consider obscene... batrani cersind, copii mutilati, abandonati, stirile de la ora 5, violenta din filme si din desenele animate... astea sunt chestii obscena... sa nu mai vorbim de vulgaritatea staruriloe si modul in carese imbraca si se afiseaza peste tot... obscena este mediatizarea lui Columbeanu si si a Monicai... vad ca acolo nu ai probleme cu pedofilia.... si exemplele pot continua.
dar tu esti obtuz in gandire, indoctrinat si plin de resentimente...

Husky, mi-a placut dialogul cleor doi... se vede ca sunt oameni cu un anumit simt si stiu sa isi expuna parerile :D
 
adrenalina said:
dixy este deplasat si incep sa nu mai gust amenintarile tale...

Ce ameninţări?

adrenalina said:
cred c-ai o problema foarte mare si un complex de masculinitate pana la cer...
Ce problemă am? Ştiu, nu sunt homosexual.

adrenalina said:
si cred ca ar fi bine sa termici cu argumente de genul obscen... in viata de zi eu vad alte chestii care le consider obscene... batrani cersind, copii mutilati, abandonati, stirile de la ora 5, violenta din filme si din desenele animate... astea sunt chestii obscena... sa nu mai vorbim de vulgaritatea staruriloe si modul in carese imbraca si se afiseaza peste tot... obscena este mediatizarea lui Columbeanu si si a Monicai... vad ca acolo nu ai probleme cu pedofilia.... si exemplele pot continua.
dar tu esti obtuz in gandire, indoctrinat si plin de resentimente...
Da. Dar ce au făcut homosexualii la paradă a fost obscen.
 
Homosexualitatea este un lucru anormal, chiar daca ni se baga cu deasila!
Care este scopul unui gay fest?
Legea tolerantei bine cine le interzice sa o faca acasa?
Sau vor pe piata. in parc oriunde...
legea tolerantei ?dece prin legalizarea casatoriilor de acelasi gen?
ce are una cu alta?
sau adoptia de copii?
Pai hai sa pledam si pentru a fi totalmente toleranti si pentru casatorii cu cainii de exemplu, si sa adoptam motanasi ... Sint niste apsurditati!
Vreau sa aud niste raspunsuri!
SCOPUL ?
OBIECTIVUL?
CINE_I TINTA?
CARE SINT ASTEPTARILE unor astfel de actiuni?
 
voua nu poate sa va explice nimeni nimic pt ca nu vreti sa intelegeti. ce rost are sa ne batem capul sa va facem sa intelegeti daca nu vreti.
 
ncearcă să ne explici. Spre exemplu: de ce propaganda homosexuală, prozelitismul homosexual, racolarea de tineri şi actele obscene n public sunt ok?
 
La parada, de partea cealalta a steagului, m-am nimerit cu 2 spanioli pe care ii stiam din vedere si cu o tipa despre care cred ca e italianca. Sper ca nu ei au fost cei care au incasat-o la metrou :( Unul din tipii astia 2 e cel mai de amabil functionar pe care l-am intalnit, m-am rastit la el si mi-a raspuns atat de calm, de-am intrat in pamant de rusine. Pe tipa o tot vad in biblioteca de la Cervantes invatand; luni n-am mai intalnit-o; iar maine sper sa n-o vad cu ochii umflati.
Ei, lasa Svetlana, ca nu-s pierduti toti; unii sunt bisexuali ;) Si intr-adevar, atatia tipi misto si binecrescuti la un loc n-am vazut nicicand :D Si cred ca n-am sansa sa mai vad decat la o alta parada gay.
Dixy, ce explicatii vrei? Esti mult prea inversunat ca sa aiba cineva chef de tine si mai pui si intrebari aiuristice. Parada n-a fost pt racolare sau corupere, n-au fost nici acte obscene. Dar daca n-ai priceput asta in 11 pagini de discutii...
 
solara said:
Tocmai am venit de la mitingul gay.... Dar in rest a fost bine si ma bucur ca am participat. Pe margini stateau masculii tipici romani: neanderthalieni, huiduiau si faceau gesturi obscene, se simteau tare bine in barbatia lor, strigand ca pe stadion. Manifestantii le raspundeau fluturand stegulete si fluierand. Cativa (putini) le raspundeau cu aceleasi gesturi. Majoritatea salutau cand erau huiduiti. Toleranta a fost din partea gayilor, nu fata de gay.

Cred ca mai important decat subiectul acceptarii/respingerii de catre societate/biserica a orientarii homosexuale a unei minoritati este subiectul tolerantei fata de cei ce nu sunt ca tine sau care nu iti impartasesc opiniile. Iar modul in care o societate se raporteaza fata de acest reper numit "toleranta" spune totul despre cat de democrata/civilizata este acea societate. Am sperat din tot sufletul ca la parada gay organizata la Bucuresti sa nu se intample ceea ce s-a intamplat la parada similara organizata la Moscova; din pacate, sperantele mele s-au indeplinit doar partial: atitudini necivilizate ale celor ce nu ii accepta pe homosexuali au existat si la Bucuresti si la Moscova dar, spre cinstea jandarmeriei romane, jandarmii romani i-au protejat pe homosexuali in timp ce fortele de ordine rusesti au maturat pamantul cu gay-ii si lesbienele si le-au mai dat si bastoane pe spinare si bocanci in cap.
Intamplarea a facut ca acum cativa ani sa asist la o parada similara a homosexualilor belgieni si ce m-a interesat cel mai mult a fost atitudinea cetatenilor din Bruxelles fata de gay-i/lesbiene; am urmarit cu atentie deosebita persoanele ce se uitau din balcoane precum si expresia de pe fetele celor aflati pe trotuare. Cred ca aceste fete exprimau scarba, dezgust, dezaprobare, insa nici unul dintre cei ce priveau la parada nu a fluierat, nu a huiduit si nu a aruncat cu oua/borcane/ghivece de flori spre participanti. M-am intrebat atunci: oare cum ar reactiona intr-o situatie similara populatia Bucurestiului sau a oricarui alt oras din Romania? Acum stiu raspunsul la aceasta intrebare, iar acest raspuns da o masura exacta a diferentei dintre gradul de civilizatie/democratie existent intr-o tara occidentala si cel existent in Romania, respectiv Rusia!!!
 
militant iti place sa vezi doua femei care se ating? Ti-ar place sa fii intre ele? Te excita (asta in cazul in care te exciti)?
Atunci inseamna ca esti bolnav.
A vedea sau a ati place sa participi la asa ceva e boala.

A ta se numeste dogma. A mea? Toleranta. Pentru ca te tolerez, te las sa te exprimi liber, sa vrei, sa ai atitudine.
Tu nu faci asta.

Ar fi bine sa nu discutati despre lucruri despre care puteti da doar cu parerea. Putin dintre voi inteleg.

Ps: nu sint Gay. Si nici nu am nimic cu nimeni.
 
militant said:
Nu ti-e rusine sa murdareshti nickul de "romn moldovean"?
Mi-i mi-as fi rusine...

Iti voi raspunde cu vorbele lui Husky40:
"Am inteles - nu iti plac manifestarile homosexuale. Nici mie. Cand vad imagini cu paradele homosexualilor din strainatate, da, si pe mine ma cuprinde dezgustul. Insa asta nu inseamna ca pot accepta ca acesti oameni (printre care, slava Domnului, nu am ce sa caut vreodata) sa fie luati la bataie de catre niste trogloditi care se considera "opinie publica"."

Iar daca imi pui o asemenea intrebare inseamna ca nu ai inteles nimic din ceea ce am spus; mai gandeste-te inainte de a acuza!!! Oricum atitudinea fata de homosexuali a unora nu se deosebeste cu mult fata de atitudinea nazistilor care i-au trimis in camerele de gazare. Fa-ti un proces de constiinta si vezi prin ce te deosebesti de nazisti.

Daca citesti cu atentie ce am scris, vei vedea ca subiectul abordat de mine era toleranta intr-o societate civilizata/democrata si nu in primul rand homosexualitatea!
 
Noi poze de la parada pederaştilor:

g11bt.jpg

g23em.jpg

g35sl.jpg


Nu-i aşa că-s adorabili?
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

vasile80 said:
Sa fi vazut ce a fost la sarbi acum cativa ani... au mancat o bataie homosexualii si lesbiencele ... ceva ce n-a mai vazut lumea pana atunci.

Belgrad:
[nomedia]http://youtube.com/watch?v=sbfoIK2qLNA&search=serbia[/nomedia]



http://www.evz.ro/article.php?artid=260502

Mda... cam asa le fac si albanezii sarbilor... Asta e, sarbii sunt altfel, dar atitudinea asta i-a adus cu o tara din ce in ce mai mica, si i-a facut perdantul absolut al istoriei contemporane regionale...
SI sarbii si rusii au dat in conservatorism din frustrarea ca tarile lor au decazut ca naiba dupa 1990. Cat despre manifestatia de la Bucuresti, hmm... Homosexualii exagereaza sa ceara casatorii la cativa ani dupa ce au fost scutiti de a trai in ilegalitate. Sa se bucure de legislatia existenta in clipa de fata si sa nu impinga coarda... Dar si tabara religioasa e formata din ipocriti. Daca vad o fata jefuita pe strada,s are vreunul sa o apere? Fac ei ceva contra preotilor care fac sex cu minore (caz Braila) sau fura banii enoriasilor (caz Constanta)? Nu cred... Atunci sa mai taca dracului din gura si sa se manifeste cand ajunge BOR o institutie cu v erticalitatea necesara...
 
dixy said:
Noi poze de la parada pederaştilor:
Nu-i aşa că-s adorabili?


De ce postezi pe forum ceea ce nu iti place si te dezgusta. E un mod de a arata altora problemele tale sau un mod de a dezaproba?

Vrei sa ne arati ceea ce stim si putem vedea..sau doar vrei sa scoti in evidenta felul in care sint ei...si in care nu esti tu?

Te distreaza faza asta? Daca nu iti plac..de ce te-ai strofocat sa postezi toate astea?

Ti se pare ca esti singurul care are acces la internet?

Am impresia ca si in tine zace un vierme de necunostinta si intoleranta.

Sa nu te astepti la altceva din partea semenilor tai.

Succese sugestive.
 
solara said:
LaEi, lasa Svetlana, ca nu-s pierduti toti; unii sunt bisexuali ;) Si intr-adevar, atatia tipi misto si binecrescuti la un loc n-am vazut nicicand :D ..


Da .poate mai sint si bisexuali./.stii ce se spune despre barbatii k-lumea ori sint luati de alta ori sint gay...
 
Bush, contra homosexualilor

Preşedintele Statelor Unite, George Bush, a cerut Senatului american să adopte un amendament constituţional prin care să fie interzise căsătoriile ntre persoane de acelaşi sex. El a declarat că dacă nu se va face o asemenea modificare constituţională, atunci se va pune n pericol ceea ce el a numit cea mai importantă şi mai solidă instituţie umană.Căsătoria este instituţia fundamentală a civilizaţiei noastre şi nu ar trebui să fie redefinită de judecători activişti- a argumentat George Bush. Cei prezenţi cnd preşedintele Bush a făcut această declaraţie l-au aplaudat şi probabil i mpărtăşesc opiniile n chestiunea căsătoriilor ntre persoanele de acelaşi sex; dar şansele ca un asemenea amendament să fie adoptat să foarte mici, avnd n vedere că ar fi nevoie de votul a două treimi din membrii Congresului. De aici au izbucnit şi acuzaţiile că George Bush s-a lansat din nou n această dezbatere din motive pur politice, ştiind că va atrage de partea sa baza conservatoare a Partidului Republican. Subiectul căsătoriilor ntre persoane de acelaşi sex nu pare nsă a fi o prioritate şi pentru opinia publică americană.

sursa: www.flux.md 2006-06-07
 
militant cum crezui ca vor reactiona ia uite la krumel ca si pe fotografie il reprezinta pe satan , nu cred ca a ales-o intimplator!
De perversi e plina lumea!
Si totusi , cei care pretindeti a intelege lucrurile datine un raspuns clar , transant la
Scop,
Care e OBIECTIVUL
Ce se intimpla daca sint recunoscuti?
De ce legea tolerantei prin legalizare de casatorii de acelasi gen?
Care e logica , va rog "luminati-ne pe noi cei ce mergem prin intuneric cu idei medievale"!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top