Gay parade

Status
Not open for further replies.
Tie iti vine, Vasile, pt ca dixy a pus numai poze cu travestiti urati (de parca hetero urati si penibili n-ar exista). Dar majoritatea celor de acolo nu erau travestiti si nici toti travestitii nu erau grotesti.
 
Frontist said:
militant cum crezui ca vor reactiona ia uite la krumel ca si pe fotografie il reprezinta pe satan , nu cred ca a ales-o intimplator!
De perversi e plina lumea!
Si totusi , cei care pretindeti a intelege lucrurile datine un raspuns clar , transant la
Scop,
Care e OBIECTIVUL
Ce se intimpla daca sint recunoscuti?
De ce legea tolerantei prin legalizare de casatorii de acelasi gen?
Care e logica , va rog "luminati-ne pe noi cei ce mergem prin intuneric cu idei medievale"!!!

Frontist doar ptr ca tu vezi negru in fata ochilor, nu inseamna ca toti va la fel.

Nu vorbi despre ce nu cunosti. Nu e nici un Satan in poza aia, iar semnificatia ei nici nu ma obosesc sa ti-o explic.

Iti propun sa te iei de mana cu alti dogmati de pe acest forum si sa faceti un foc de tabara. Si sa va povestiti vitejiile si planurile pe care vreti sa le faceti voi, pentru o lume mai dreapta. Sau mai la dreapta.

Tu vorbesti despre perversi...dar uita-te un pic la tine in primul rand..si apoi vorbeste despre altii.

Pot sa iti sugerez un singur lucru, ptr. ca nu tolerez prostia...daca nu stii despre ce vb. mai bine taci...si ar fi bine sa ne scutiti de dogma de 3 lei pe care o promovati. Incercati sa ganditi. Daca aveti cu ce.


Inca ceva. Nu am spus nicaieri ca sint deacord cu legalizare casatoriei intre persoanele de acelasi sex. Imi rastalmacesti cuvintele.


Nu e nevoie de lumina ptr. voi...e nevoie de educatie. Pe care inca nu o aveti.
 
solara said:
Tie iti vine, Vasile, pt ca dixy a pus numai poze cu travestiti urati (de parca hetero urati si penibili n-ar exista). Dar majoritatea celor de acolo nu erau travestiti si nici toti travestitii nu erau grotesti.

Solara, exista 2 categorii de homosexuali: unii care se dau in spectacol, se imbrac femeieste si incearca sa imite comportamentul unei femei, iar altii care se imbraca decent, se comporta decent, iar singurul lucru care-i deosebeste de alti barbati este ca ... iubesc un barbat - si o fac asta acasa.
 
Nu toti travestitii sunt transexuali sau homosexuali. Ti-as explica diferentele, dar sigur nu te intereseaza, asa ca nu-mi pierd vremea. Si chiar daca te-ar interesa, am si eu rabdarea mea care-i pe terminate.
Faptul ca participi pasnic la un miting, imbracat decent, nu inseamna ca ai comportament indecent. Nu-mi spune mie ca toti participantii s-au dat in spectacol. Am fost acolo, TU NU. Intotdeauna se pozeaza senzationalul. Dar erau si gays care aratau perfect hetero, marea majoritate a participantilor nu iesea cu nimic in evidenta, daca i-ai fi vazut pe strada nu ai fi gandit nimic despre ei.
Asa ca va rog, fara teorii despre comportamentul unor oameni pe care NU i-ati vazut!
 
solara said:
Nu toti travestitii sunt transexuali sau homosexuali. Ti-as explica diferentele, dar sigur nu te intereseaza, asa ca nu-mi pierd vremea. Si chiar daca te-ar interesa, am si eu rabdarea mea care-i pe terminate.
Faptul ca participi pasnic la un miting, imbracat decent, nu inseamna ca ai comportament indecent. Nu-mi spune mie ca toti participantii s-au dat in spectacol. Am fost acolo, TU NU. Intotdeauna se pozeaza senzationalul. Dar erau si gays care aratau perfect hetero, marea majoritate a participantilor nu iesea cu nimic in evidenta, daca i-ai fi vazut pe strada nu ai fi gandit nimic despre ei.
Asa ca va rog, fara teorii despre comportamentul unor oameni pe care NU i-ati vazut!

Tocmai. Am văzut poze de-a dreptul scabroase cu ei. ţi vine să borăşti.
 
Poate aşa sunteţi de acord:

Să trăiască, să se nmulţească şi să nflorească homosexualitatea n ţara romnească!
 
krumel said:
Frontist doar ptr ca tu vezi negru in fata ochilor, nu inseamna ca toti va la fel.

Nu vorbi despre ce nu cunosti. Nu e nici un Satan in poza aia, iar semnificatia ei nici nu ma obosesc sa ti-o explic.

Iti propun sa te iei de mana cu alti dogmati de pe acest forum si sa faceti un foc de tabara. Si sa va povestiti vitejiile si planurile pe care vreti sa le faceti voi, pentru o lume mai dreapta. Sau mai la dreapta.

Tu vorbesti despre perversi...dar uita-te un pic la tine in primul rand..si apoi vorbeste despre altii.

Pot sa iti sugerez un singur lucru, ptr. ca nu tolerez prostia...daca nu stii despre ce vb. mai bine taci...si ar fi bine sa ne scutiti de dogma de 3 lei pe care o promovati. Incercati sa ganditi. Daca aveti cu ce.



Inca ceva. Nu am spus nicaieri ca sint deacord cu legalizare casatoriei intre persoanele de acelasi sex. Imi rastalmacesti cuvintele.


Nu e nevoie de lumina ptr. voi...e nevoie de educatie. Pe care inca nu o aveti.
Krumel daaca nu stiai poza pe care te reprezinta poate ca si nu stii dar il reprezinta pe ingerul decazut adica Lucifer Intereseazate mai mult intra pe portaluri ortodoxe , si pe cele unde se explica multe simboluri!
Si nu prea inteleg unde eu imi manifest perversiune... ai vriun exemplu ?
Te rog sa vii cu argument altfel am sa cred ca esti un copil de 3 ani care raspunde "singur esti" atunci cind nu are ce spune.
Iar daac nu intelegi ce scriu poate mai incerc odata , numai citeste atent ca eu nu te acuz ca ai sustine ceva ci intreb ca sa dati un raspuns care este scopul , cine e tinta , de ce o fac in maniera asta si care este logica dintre legea tolerantei si legalizarea casatoriilor de acelasi sex. ATIT!!!
Iar de educatie mai pe larg te rog ce vrei sa spui , adica a accepta ceea ce ai spus tu mai sus ca nu esti de acord inseamna a fi educat?
pai atunci singur ramii in aceiasi barca a needucatilor si dogmaticilor cum ne numesti.
Nu te contrazice in discurs cel putin nu in acelasi mesaj!
Educatia eu o vad una crestineasca si nu perversa!!!
Iar daca nu mai da nimeni vriunn raspuns clar scurt fara mare teorie la scop, cine e tinta , si care e logica Gay paradelor? si ce va urma daca se indeplinesc toate conditiile propuse de ei?, atunci zu ca acest forum e facut pentru cei care bat apa in piua!
Explicatyimi VA ROG mie celui "needucat", intunecat , primitiva in idei si dogmatic"
 
Frontist, vor legalizarea casatoriilor pt a avea aceleasi drepturi cu cuplurile casatorite: bunurile dobandite in timpul casatoriei sa fie comune, sa paota lasa mostenire partenerului (fara a fi nevoie de vreun testament), sa poata aplica pt o casa pt tinerii casatoriti etc.
Paradele gay din Ro nu au toate aceleasi scop: cea de anul trecut (fiind si prima) a fost ca sa se faca cunoscuti ca minoritate (ca exista, ca sunt organizati etc), cea de anul asta a fost pt legalizarea casatoriilor. Dar prin amandoua au cerut si sa fie acceptati.
 
solara said:
Frontist, vor legalizarea casatoriilor pt a avea aceleasi drepturi cu cuplurile casatorite: bunurile dobandite in timpul casatoriei sa fie comune, sa paota lasa mostenire partenerului (fara a fi nevoie de vreun testament), sa poata aplica pt o casa pt tinerii casatoriti etc.
Paradele gay din Ro nu au toate aceleasi scop: cea de anul trecut (fiind si prima) a fost ca sa se faca cunoscuti ca minoritate (ca exista, ca sunt organizati etc), cea de anul asta a fost pt legalizarea casatoriilor. Dar prin amandoua au cerut si sa fie acceptati.

Solara despre ce mostenire poate fi vorba cind un cuplu e de acelasi gen cum iti inchipui ca doi homossexuali vor lasa mostenire urmasilor? iar daca doresc a lasa averea prietenilor sai de treaba pot sa o faca prin acelasi act de daruire sau chiar de mostenire!
A lasa mostenire partenerului nu e nici o piedica pentru ca eu de exemplu as putea sa las in caz de moarte totul celui mai bun prieten al meu si nu am nevoie ca sa fiu homo si inca sa pretind a legaliza ceva!
Daca sint legalizati astfel de casatorii testamentele isi vor pierde valoarea pentru ca nu vor fi necesare, urmasi nu vor mai fi !
Si deci care ar fi pasul urmator adoptia de copii nu?
Da de ce spui ca scopul pridului de anul treecut a fost ca sa se manifeste si sa stie lumea ca ei exista , da parca nu voi spuneati ca au existat peste tot inca din perioada antica atunci nu vad sensul, ori de fapt scopul ar fi distrugerea identitatii noastre crestine?
De ce sa fie acceptati?
Lumea stie de ei ei exista deci de ce ar fi trebuit sa-i mai accepte inca o data!
Atunci eu as propune ca sa fie acceptati si pedofilii si sa le dam statut juridic legal sa adopte copii, sa se casatoresca cu ei, de ce nu pentru ca si ei sint nu?
Adrenalina hai sa nu exageram cu drepturile omului pentru ca anume ele au sa ne distruga si societatea si morala si familia!
Iar daci n constitutie familia este privita ca entitate de baza a societatii, atunci prin legalizarea a unor astfel de familii procedam anticonstitutional, si impotriva nu doar a acestui stat ci impotriva omului in general si impotriva vietii pentru ca Din barbat +barbat mascuzati da copii nu se primesc, poate stau eu prost cu matematica!
 
Frontist, am gresit ca ti-am raspuns. VAd ca nu vrei in ruptul capului sa citesti.
Am zis ca:
vor legalizarea casatoriilor pt a avea aceleasi drepturi cu cuplurile casatorite: bunurile dobandite in timpul casatoriei sa fie comune, sa paota lasa mostenire partenerului (fara a fi nevoie de vreun testament), sa poata aplica pt o casa pt tinerii casatoriti etc.
Ce tot vorbesti de urmasi?
Frontist said:
Lumea stie de ei ei exista deci de ce ar fi trebuit sa-i mai accepte inca o data!
Gata, nu mai pot, in fata unei afirmatii ca asta imi dau demisia. Te-ai gandit macar un pic inainte de a scrie asa ceva? Noi nu vorbim aici de perceperea realitatii, daca stii ca ceva exista, NU inseamna ca ii si accepti. Toti cretinii care au venit sa-i atace la manifestatie stiau ca homosexualii exista, dar NU ii acceptau.

Despre diferenta dintre pedofilie (abuz) si homosexualitate (liber consimtamant) v-a zis si Adrenalina si Lamppy, am scris si eu acum intre paranteze, dar clopotele nu bat de 2 ori pt babe surde.
Va las sa va revoltati, am avut cele mai bune intentii cand am incercat sa aduc lamuriri. Dar bag de seama ca-mi pierd vremea de pomana.
 
mostenire fara testament nu poate fi!!!!
nu este nevoie de testament doar cind e o donatie un dar sau alta forma de binefacere, insa daca e vorba de mostenire nu se face in afara testamentului si intra in vigoare doar dupa moartea persoanei care scrie acel testament!
 
Frontist said:
Solara despre ce mostenire poate fi vorba cind un cuplu e de acelasi gen cum iti inchipui ca doi homossexuali vor lasa mostenire urmasilor? iar daca doresc a lasa averea prietenilor sai de treaba pot sa o faca prin acelasi act de daruire sau chiar de mostenire!

Care urmaşi? :hoho:

Dacă vor să lase ceva moştenire cuiva, pot face testament.
Dar ei nu de asta vor. Ei vor să fie ca oamenii normali. Dar nu au cum pentru că nu sunt normali.
 
solara said:
Frontist, am gresit ca ti-am raspuns. VAd ca nu vrei in ruptul capului sa citesti.
Am zis ca:
vor legalizarea casatoriilor pt a avea aceleasi drepturi cu cuplurile casatorite: bunurile dobandite in timpul casatoriei sa fie comune, sa paota lasa mostenire partenerului (fara a fi nevoie de vreun testament), sa poata aplica pt o casa pt tinerii casatoriti etc.
Ce tot vorbesti de urmasi?

Gata, nu mai pot, in fata unei afirmatii ca asta imi dau demisia. Te-ai gandit macar un pic inainte de a scrie asa ceva? Noi nu vorbim aici de perceperea realitatii, daca stii ca ceva exista, NU inseamna ca ii si accepti. Toti cretinii care au venit sa-i atace la manifestatie stiau ca homosexualii exista, dar NU ii acceptau.

Despre diferenta dintre pedofilie (abuz) si homosexualitate (liber consimtamant) v-a zis si Adrenalina si Lamppy, am scris si eu acum intre paranteze, dar clopotele nu bat de 2 ori pt babe surde.
Va las sa va revoltati, am avut cele mai bune intentii cand am incercat sa aduc lamuriri. Dar bag de seama ca-mi pierd vremea de pomana.
(intimpplator am sters meajul de mai sus!)
Despre care drepturi e vorba Concret?
doar bunuri materiale sau si adoptii de copii!!!
Iar de la homosexualitate la pedofilie nu e mult, exemplu OLANDA tara perveresiunilor!
Nu stiu cum poti sa percepi tu Adrenalina un cuplu de acelasi gen ca familie !
Iar de raspuns ar f bine sa fii mai explicita, de ce case care drepturi?
Si fara babe surde ca nu-ti sta bine!
 
Io-s Solara, nu Adrenalina.
Si nu mai am ce sa-ti mai raspund, pt ca nu vrei sa asculti. Citesti in diagonala si imi ceri sa fiu mai explicita.
"mostenire fara testament nu poate fi!!!!"????????? Pe ce lume traiesti? Ce se-ntampla cu bunurile unui decedat? le confisca statul?
Cum pot sa raspund cuiva care vine cu asemenea afirmatii?
 
Frontist... asa cum tu nu aii accepti, asa noi i-am acceptat si gata... este o discutie fara final, in care nimeni nu isi va schimba pozitiile. eu de exemplu am inteles ca nu are rost si nu am mai scris nimci la temele astea... asa ca Frontist scoate-ma te rog din exclamatiile tale... ok??? ma deranjeaza sa imi tot folosesti numele :)
 
solara said:
Io-s Solara, nu Adrenalina.
Si nu mai am ce sa-ti mai raspund, pt ca nu vrei sa asculti. Citesti in diagonala si imi ceri sa fiu mai explicita.
"mostenire fara testament nu poate fi!!!!"????????? Pe ce lume traiesti? Ce se-ntampla cu bunurile unui decedat? le confisca statul?
Cum pot sa raspund cuiva care vine cu asemenea afirmatii?

Scuza Solara am tapat involuntarnumele adrenalina.
iar in privinta testamentului si mostenirii , sint niste chestii pur juridice!
Daca doresti sa lasi cuiva mostenire este necesar ca sa faci testament e chiar asa de greu de inteles?
si asta se poate face de catre oricine si nu este obligatoriu ca cineva sa fie casatorit intelegi?
eu scriu testament macar si lui Jora Salcati, chiar dasca pot fi casatorit si copii!
 
adrenalina said:
Frontist... asa cum tu nu aii accepti, asa noi i-am acceptat si gata... este o discutie fara final, in care nimeni nu isi va schimba pozitiile. eu de exemplu am inteles ca nu are rost si nu am mai scris nimci la temele astea... asa ca Frontist scoate-ma te rog din exclamatiile tale... ok??? ma deranjeaza sa imi tot folosesti numele :)
Adrenalina de ce ai pus acest topic la integrare Europeana?
Sau e un pas necesar penrtu a ne integra?
 
forntist cumva eu sunt initiatorul acestu topic...??? ce-i cu tine omule? ai obsesii? eu nu am pus nimic nicaieri... nu sunt adminul acestui forum, sunt moder la Politica... asa ca te rog nu mai aiuri, ca chiar ma enervez...
 
adrenalina said:
forntist cumva eu sunt initiatorul acestu topic...??? ce-i cu tine omule? ai obsesii? eu nu am pus nimic nicaieri... nu sunt adminul acestui forum, sunt moder la Politica... asa ca te rog nu mai aiuri, ca chiar ma enervez...
Nu te enerva si pastraezati calmul, celulele nervoase nu se restabilesc, practic, credeam ca tu esti admin aici, si nu m-am uitat cine este , imi cer iertare daca te-am indispus, pur si simplu adminul are si menirea de a mai selecta temele sa fie potrivite, iar integrare europeana prin parada gaylor cel putin e straniu.Inca odata imi cer scuze , aveam impresia ca tu administrezi pentru ca sint impreuna POLITICA si INTEGRARE E...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top