I hate myself and I want to die

lelaina;160573 said:
Cica "cititzi mai bine ce probleme au unii". Se face mai bine pe suflet cand vezi ca mai sunt unii care au probleme "adevarate", in comparatie cu cele personale? :D

dap' cum.. incearca sa privesti ceva de genul "Requiem for a Dream" si vei vedea ce bine te simtzi ca nu esti in locul lor... :ciupos:
 
5 ani in urma am vrut sa ma sinucid am incercat 2 ori ,prima data cu pastile le-am baut pe toate ,si toata noaptea am avut ameteli si greata, si mi-am jurat ca nu voi mai incerca pastile,a 2-a oara am vrut sa ma innec in cada cu apa ,dar parintii parca au simtit si au batut in usa au vazut ca nu raspund , mai tare bateau ,ei au avut mai inainte o sperietura cu sor-mea ea era mica si singurica facea baie si mai nu a ..., ei dupa ce m-au trezit parintii din nebunie nu am vrut a mai incerc o data si nici nu cred ca aveam sa reushesc(minte stupida) a 3-a oara am pregatit lama si tot ce-i necesar dar cum nu suport culoarea singelui am renuntat repejor,si definitiv am renuntat la idee cind intimplator la vadul-lui-voda mai nu m-am innecat si m-au scos la mal 3 pers, era ff mare cursul apei , si atunci mi-a venit frica si de apa si de sinucidere,cind incercam eu s-o fac parca ma jucam si ma gindeam "Las-ca o sa vada ei cum ii fara mine , iaka atunci o sa ma rid'Acuma eu ma rid dar de mine insumi,ce caracter greoi,nimeni nu ma intelegea,si permanent descurajari,dar astea m-au ajutat mai apoi, am deja emunitate mare la diferite probleme si situatii grele si am invatat sa iubesc de aici si altii ma iubesc mai mult decit imi inchipuiam in trecut.
 
da tot asa si eu ma gindesc ;)
Cu probleme si fara prieteni buni si deshtepti repejor cazi prada drogurilor,bauturii si gindurilor de sinucidere.
Unicul refugiu era internet cafe-ul, unde puteam sa fac ce vreau si sa fiu fericita nimeni nu ma supara si nu ma stresa mai tare,aveam "boala"- "Ratushka cea urita "dar in net ma simteam mult mai bine caci nimeni nu judeca dupa look dar dupa dialog, si a inceput sa creasca increderea in sine , aveam multi prieteni si nu se uitau chiorish la mine daca nu aveam jeanshi de 300 lei sau la moda s.a.m.d
 
am ramas pur si simplu socata de descrierea ta margo...dar de ce ai vrut sa te sinucizi de atatea ori....care a fost motivul?
 
ma intelegeam rau cu parintii intodeauna aveau ceva de spus de pus puncte si ma opreau de la orice fel de disctractii,disco,cu prietenii, acasa doar, ce trebuia sa fac , luam carti si citeam si peste un timp am intrat in acest ritm si nu mai doream sa fiu activa ma cufundam in poveshti de dragoshte ,stiinte , s.a.m.d apoi parintii se suparau dece stau numai acasa si numai cu carti, dece nu fac altceva, ok am inceput a o ajuta sa pregateasca mincare faceam si eu, taica-meu era suparat ca nu avea bani si la serviciu merge rau , isi varsa amarul pe mine si arunca farfuriile cu minacre de pe masa,mai primeam bataie ,si mai tare m-am inchis in sine.
Aratam cam rau la virsta mea well eram ceva mai plinuta, si ma socoteam urita si proasta, colegele plecau la intilnire iar eu acasa ,si chiar mi-era rusine de mine , sa ies afara sau la scoala permanent haine largi si parul prins si in ultima banca ca in primele erau"deshteptii"mijlocul"krutiie"iar eu nici macar nu ma puteam apara sa spun vre-un cuvint dar era si mai bine asa, ca ma puteam ascunde daca veneam cu vinatai la scola c-apoi aveau ce se ride de mine.
problema banilor, purtam haine ceva mai vechi desi eram in clasa 10 purtam unele haine din clasa 4 sau 5-a , iar cele noi erau tare putine
iar altele pur si simplu mici ca ma ingrasasem, iar colegele aveau ce sa-mi critice garderoba, stiti voi cum se face pe la noi si la asa virsta, asa ca dupa incercari eshuate de sinucidere , am devenit clienta fidela internet cafe , erau la moda atunci dar si mie imi era ushor, daca fugeam de acasa dupa bataie si prietenii nu ma primeau plecam la internet , intodeauna incercam sa fac rost de ceva bani , vindeam cumparam, faceam ore cu copii (invatam bine si clasele primare era o nimika toata)
 
imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atatea, margo, sincer...dar ma bucura faptul ca ti-ai revenit... si ai trecut peste...:)
 
am trecut , cred ca cam peste bariera, prea mi-am luat zborul ,cred ca din cauza ca eram flaminda de toate lucrurile noi si interesante neobishnuite,dar mai bine asa decit...
 
cu tatal... parca nici nu a fost nimik, dar sincer cind imi aduc aminte ma doare, astazi numai am scris despre asta si chiar nu ma simt bine,poate cindva voi uita totul
 
de urat m-am urat,dar sa ma gindesc la sinucidere... niciodata.
Nu stiu am avut perioade grele cind chiar credeam ca toti si toate sunt impotriva mea,dar sa-ti iai viata pentru ca totul merge rau?! oricum aceasta nu poate continua pina la nesfirsit,evenimente si persoane noi oricum apar si nici nu stii cum viata se poate schimba,dar daca esti mort,mai are vreun sens?
 
nemeses;189849 said:
dar sa-ti iai viata pentru ca totul merge rau?!
totul nu poa` sa mearga rau makar sa krăpi, e o kestie pe kare ne-o insuflam de obicei kynd ne simtzi de'a oaia shi nu realizam ka defapt avem parte de moolte lukruri super shi nu le dam nici o semnifikatzie.

nemeses said:
oricum aceasta nu poate continua pina la nesfirsit
pay nu poate, ajungi sa te sinucizi ( poate nu direkt uneori ), shi iaqa shi tot sfyrshitu' =)

evenimente si persoane noi oricum apar si nici nu stii cum viata se poate schimba
yep.. shi astfel foarte easily treci peste problema kare te-a framyntat.. kunoshti oameni, situatzii, .. noi shi apar iar probleme peste kare vrei sa treci.. pyna ori ytzi faci o 'imunitate' la ele, ori te lashi rapus de ele.
viatza nu se poate skimba.. ea nu-i ceva bine-definit ( o fiintza, un fenomen, etc.. ) viatza e kum tzi-o faci.. kiar daqa sunt lukruri kare tzi se yntympla fara vreo interaktziune anterioara..

dar daca esti mort,mai are vreun sens?
bay, poate =) daqa mori pui kapăt la tot.. dupa asta te duci yn rai/iad/purgatoriu sau mai traieshti vreo 8 vietzi ( vreo una de fluture shi vreo alta de katzea ) sau pur shi simplu devii materie anorganica shi kyte inimioare ranite de la absentza ta din viatza lor. asha ka sensuri ys multe :D
 
Am scapat shi eu oameni buni... in sfarshit rodul muncii mele a dat roade... numai sunt cum eram inainte, acum un an.
 
eu pe mine iaka nu ma urasc eu pe altii urasc :D da vorba ceea nu tre de urit oe altii da tre de facut in asa fel incit ei pe sine sa se urasca :D
 
Utherr;191946 said:
Am scapat shi eu oameni buni... in sfarshit rodul muncii mele a dat roade... numai sunt cum eram inainte, acum un an.

Parca am nimerit in clubul sinucigasilor anonimi ...
 
khama;192489 said:
of Umbreon, vazand ca ai ultimul mesaj la tema asta speram ca vrei shi tu in club... :D

Me4itat' ne vredno , ar fi prea mare pace in lume
 
Back
Top