Islamul in Moldova

Vezi ca ai uitat sa pomenesti si despre razboaiele daco-romane....



Ce legatura e intre Richard barosanu` si faptul ca in unul din cele mai dezvoltate state musulmane Iran care este condus mai mult religios pedepsele cu lapidarea sau amputarea de membre se dau cum se dau la noi amenzile de circulatie ?

O fi facut ceva rau si Richard inimosu` ala , dar alooo se aude acolo in spate ? E 2008, omul a ajuns pe luna si pe Marte , iar in tarile unde se aplica Sharia inca se sparge capul femeilor cu pietre sau se taie degetele la infractori.

Si nu e vorba e tari asuprite si cativa tampiti , e vorba de tari puternice ca Iranul sau chiar prieteni ai americanilor , ca Arabia Saudita, tari unde Sharia e lege de stat.

Si o mica faza care m-a distrat . O declaratie venita de la o aparatoare asemanatoare voua cand Arabia Saudita a fost invinovatita pentru starea femeii.

Reporters make a lot of fuss about the fact that women are not allowed to drive in Saudi Arabia, but it keeps 500,000 men in work as chauffeurs!

Pai te pui cu logica femeii islamice
028.gif
028.gif
028.gif
 
,,Vezi ca ai uitat sa pomenesti si despre razboaiele daco-romane...,,

Te-am dat gata sau ce?Te-am adus pana in zilele de azi asa ca nu o mai suci dupa deget

...a venit timpul ca SUA si Israelul sionist sa pregateasca populatia mondiala pentru o Noua Cruciada numita Razboi in Desert(vezi razboiul din Irak),Apartheidul Israelian asupra Palestinei ,Razboiul din Liban,adica tot o "Marie cu alta palarie".
Americanii ,Occidentul are nevoie de credibilitatea populatiei si sume d ebani enorme pentru sustinerea razboiului in Golf,astfel ca au nascocit "TERORISMUL ISLAMIC" daunator intregii omeniri +conspiratia de la 11 Sept cu loviturile celor doua turnuri .
au justificare insa au nevoie s-o hraneasca,cu ce anume???
Cu filmulete false sau uneori adevarate a unor handicapati mentali care habar nu au sa se poarte in societate daramite sa cunoasca religie isalmica....subjugati de saracie si lipsa drepturilor umane......reusesc sa raspindeasca ideea larga cum ca Islamul si islamistii sunt teroristi periculosi care trebuie opriti cu orice mijloc(chiar si acela de-a ucide un sfert din populatia Irakului ,sau sute de copii ,femei ,batrini.....embargo economic la fasia Gaza......si lista continua
Putini sunt cei care se documenteaza citind istorie si politica pentru a intelege "CINE SUNT DE FAPT TERORISTII REALI AI ACESTEI LUMI"?!!!

Cauta ceva mai inteligent sa am combati
 
Karima, da-ti hijabul de pe ochi. Din cauza lui nu mai vezi bine si ai inceput sa repeti mesajele, la fel ca Dana ...
 
Sfinx;212900 said:
Karima, da-ti hijabul de pe ochi. Din cauza lui nu mai vezi bine si ai inceput sa repeti mesajele, la fel ca Dana ...

Pai asa se face o spalare de creiere eficienta. Repeti acelasi lucru de mii de ori pana ajungi sa il crezi si sa ti se para logic. Tu de ce crezi ca tot repeta ele aceleasi mesaje de nspe mii de ori. Asa se construiesc roboteii

Desi la cat repeta aceleasi lucru fara sa se opreasca mie mi se pare ca astea sunt iepurasul Duracell .

Ce legatura are Arabia Saudita si aplicarea ei stricta a Shariei cu complotul universal iudeo-american, cavalerii Jedi sau mai stiu eu ce.
Iran, Arabia Saudita sunt exemple de tari puternice , neinfluentate sau chiar incurajate de marile puteri si care inca mai traiesc ca la 1400.
Din cauza lui Richard inima de leu nu au voie femeile saudite sa conduca o masina ? bwahahah :)

In rest, ramane cum am stabilit :

Islamnotviolent.jpg
 
Merge o adevarata lupta impotriva musulmanilor, caci o data ce spui Islam, automat vine o asociatie - terorism? cine a spalat creierii cui ???

acum a devenit foarte simplu, e de ajuns sa mai fie un atentat, ca cei vizati for fi musulmanii!

Islamul este o religie ca si religia crestina, in mainele Papei de la Roma ea se transforma in cruciade, in mainele unor extremisti ea devine Jihaad! din acest punct de vedere nu-i nici o deosebire intre papa de la Roma si extremistii islamisti!

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=iXA0SlEDApc"]YouTube - P Robertson: Islam is not a religion,it's political movement[/ame]
numai un exemplu de un tembelism si propaganda anti-islamica!
 
Lol se putea sa nu apara si Vardant consipipirationistul de serviciu.
N-are el treaba cu islamul, dar daca ai pomenit de americani si conspiratii , boing ! boing ! si el pe aici.

Tu macar ai citit ce s-a scris mai sus ?

De aia nu au voie sa conduca femeile in Arabia Saudita datorita conspiratiei iudeo-masonic?.

De aia recent in Iran au fost omorate cu pietre 9 femei pentru adulter (pedeapsa obisnuita intr-o tara condusa dupa Sharia) datorita comploturior americane ?

Si ale naibi comploturi galactice, nu stiu cum se face, dar daca tu ca crestin le incalci legile musulmane ai dat de draq in mare parte din statele musulmane. (in special daca esti femeie)
Asta in timp ce musulmanii continua sa emigreze intr-o veselie la sanul caldut al tarilor europene, iar in Anglia deja exista dezbateri daca sa se aplice Sharia sau nu si la ei.
 
Vardant;212910 said:
Islamul este o religie ca si religia crestina, in mainele Papei de la Roma ea se transforma in cruciade, in mainele unor extremisti ea devine Jihaad! din acest punct de vedere nu-i nici o deosebire intre papa de la Roma si extremistii islamisti!
Eu, cand eram copil, faceam tot soiul de nazbatii : puneam capcane pentru pasari, speriam fetele, furam fructe de prin gradini s.a. Ca orice copil, de altfel ! Pai tu ma compari pe mine copil cu Ahmed adult, care nu mai sperie fetele ci le interzice dreptul de a trai ca fiinte umane libere si care nu omoara pasari ci ucide cu pietre pe un concetatean care indrazneste sa treaca la alta religie?
 
Re:

Pentru Islam este un singur tratament - scoala, matematica :) oamenii trebuie sa se invete sa gandeasca singuri si sa ia singuri decizii. Nu islamul e de vina, va disparea islamul, va aparea alta sistema de manipulare in masa, atat timp cat este cerere va fi si oferta, atat timp cat oamenii nu vor dori sa gandeasca liber, sa poarta raspundere pentru deciziile lor, vor exista sisteme de manipulare in masa.

Dar problema este si de alta natura, omul odata bolnav, nu este capabil sa se insanatoseasca de sinestator, la inceput are nevoie de ajutor, de un impuls, e nevoie ca el sa vada calea spre alta insanatosire. Daca tineti minte, in India, inainte de a se pune in practica "non-violenta", la inceput oamenii erau invatati despre aceasta prin ziare.

Islam, Crestinism, Induism, toate sunt la fel, peste tot au fost si sunt destepti care folosesc informatia din cartile religioase pentru a manipula oamenii. Matematica e una, inseamna ca religia e la fel una. De ce ma rog in Europa 2 si 2 fac 4, iar in Iran fac 5.
 
Re:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Pa79Q49Nj18&feature=related"]YouTube - الرد على فلم الفتنة الهولندي RE_ Geert Wilders - Fitna[/ame]
 
Re:

ii primul link la care ma uit.... acuma eu nu spun ca crestinismul are mainile curate... Vechiul Testament ii plin de astfel de replici prezentate in filmulet...

deosebirea este ca noi nu ne urcam in avioane pline cu arabi si le bagam in cladirile din Dubai, de ex... asta asa un mic exemplu...
 
hai sa ne laudam cu lipsa de coerentsa.... mua mua mua transmitetsii pupici lui Fog Ducker shi ca intotdeauna lumea ii aplauda pe cei ce pot raspunde repede chiar daca fara logica

Draga Fog Ducker scripturile nu au nimic cu evenimentele politice discutate in video-ul ala shi deacu mai toata lumea inteligenta i-si cam da seama de scopul aparitiei atit de des a adjectivului "islamic" in mass media.

filmuletsul linkul caruia l-am plasat mai inainte este doar o replica la multele aberatsii scrise mai inainte: cum ca Islamul sau Quranul ar indemna musulmanii la agresivitate - afirmatsii bazate pe lipsa de cunostintsa..................pe doua trei propozitii scoase din context si interpretate la voia omului ce nu-i pare rau de cuvinte.

cit despre avioane in cladiri - cred ca este cam naiv sa aduci asemenea exemple din timp ce toata lumea informata shtie prea bine ca aceste actsiuni au fost sponsorizate de catre guvernul american cu scopuri bine determinate strategice, politice si financiare.
 
Sa analizezi din punct de vedere gramatical Coranul sau Biblia e oricum o aiureala. Sunt texte scrise cu mii de ani in urma, iar multe din texte trebuie luate metaforic.

Ce e interesant totusi, de ce islamul a mentinut la un nivel primitiv, ceea ce crestinii au renuntat de mult, gen pedepse corporale medievale sau femeia tinuta la rang de animal.

Inca n-ai explicat de ce Arabia Saudita care se conduce dupa Sharia interzice femeilor sa conduca o masina. Si te rog nu mai repeta pentru a 15 a faza cu 9/11 sau mai stiu eu ce alta chestie fara o legatura cu posibilitatea femeii de a avea un permis de conducere sau faptul ca femeia violata in Iran este omorata cu pietre.


coerentsa ; transmitetsii ; filmuletsul ; aberatsii etc etc

Eu stiu ca sunt mai multi care se cred interesanti daca folosesc tz in loc de Ţ
, pentru ca intradevar tz se citeste Ţ

Dar care e faza cu ts ? ts se citeste tot ts ....

Sau tu esti peltica ? Ca pelticii obisnuiesc sa vorbeasca asa, cu s-uri prelungite si bagate pe unde nu trebuie.
 
Dana_Dana;213064 said:
hai sa ne laudam cu lipsa de coerentsa.... mua mua mua transmitetsii pupici lui Fog Ducker shi ca intotdeauna lumea ii aplauda pe cei ce pot raspunde repede chiar daca fara logica.

Pupici si tie si la toate fetele masochiste care sustin aceata religie...mua mua mua...dar e cam greu cu burqa pe fata.:sarut:

Draga Fog Ducker scripturile nu au nimic cu evenimentele politice discutate in video-ul ala shi deacu mai toata lumea inteligenta i-si cam da seama de scopul aparitiei atit de des a adjectivului "islamic" in mass media.

filmuletsul linkul caruia l-am plasat mai inainte este doar o replica la multele aberatsii scrise mai inainte: cum ca Islamul sau Quranul ar indemna musulmanii la agresivitate - afirmatsii bazate pe lipsa de cunostintsa..................pe doua trei propozitii scoase din context si interpretate la voia omului ce nu-i pare rau de cuvinte.

cit despre avioane in cladiri - cred ca este cam naiv sa aduci asemenea exemple din timp ce toata lumea informata shtie prea bine ca aceste actsiuni au fost sponsorizate de catre guvernul american cu scopuri bine determinate strategice, politice si financiare.

Iti spun sincer nu sunt bine informat despre Islam(nici macar despre religia crestina nefiind prea religios), numai un lucru il stiu clar, pe unde este religia asta, sunt necazuri. Nu stiu de ce se intampla asta. O fi probabil vreo conspiratie americana(evreiasca) cum spuneai mai sus, dar asta nu ma priveste, sunt prea marunt sa inteleg aspectele astea complicate. In schimb ma ingrozesc documentarele si filmuletele despre unele lucruri care se intampla in tarile islamice precum Iran, Yemen, Afgahnistan sau chiar Irak(chiar sub ocupatie americana). Ma gandeam sa postez videoclipul cu acea fata strivita de pietre in nordul Irakului, doar pentru simplu fapt ca s-a indragostit de un baiat dintr-ul alt trib; si daca s-ar fi indragostit de ET(extraterestru) nu merita un astfel de sfarsit. Sau mai putem aminti de cei cativa minori spanzurati in Iran, in public, pentru ca erau...gay; s-a vorbit mult pe forumul asta despre relatia intre persoane de acelasi sex, si chiar eu am fost impotriva acordarii de drepturi acestei "minoritati" dar din nou, mi se pare exagerata o astfel de sentinta pentru homosexuali, mai ales minori. Eu sunt sigur ca religia voastra nu impinge omul la rau, dar pana acum nu am vazut prea mult bine. Stai si reflecteaza la chestia asta. Sau eventual lumineaza-ma.
 
lvl100;213067 said:
Ce e interesant totusi, de ce islamul a mentinut la un nivel primitiv, ceea ce crestinii au renuntat de mult, gen pedepse corporale medievale sau femeia tinuta la rang de animal.

pedepsele acestea sint cele mai eficiente - sa vezi ce rezultat ar fi daca hotsilor li sar taia degetele si toata lumea ar shti ca is hotsi, sau daca betsivii ar fi fost batutsi in public cred ca f multe femei ar fi azi mai fericite. Cit despre femeie cred ca incurci creshtinizmul cu Islamul - in fine nu ai ideie despre Islam

lvl100;213067 said:
Si te rog nu mai repeta pentru a 15 a faza cu 9/11 sau mai stiu eu ce alta chestie fara o legatura cu posibilitatea femeii de a avea un permis de conducere sau faptul ca femeia violata in Iran este omorata cu pietre.

Un alt exemplu de incoerentsa hhhh. Doamne! De v-atsi vedea dintr-o parte - facetsi save la mesaje shi cititsi-le peste vre-o 10 ani - o sa va fie rushine zau.

Shi totushi - faza cu 9/11 a fost propusa de Adrenalina - insa tsie nu-tsi pasa nu-i asha - atit timp cit este Dana pe care putem da vina pentru toate hh - dar sa vezi ca eu nu ma supar deloc.

Cit despre permisul de conducere aciasta nu are nimic cu Islamul ci mai degraba cu ego-ul barbatsilor care stau la conducere. Atita timp cit fetele sint insotsite de un mahram (care este linga ea pentru a o proteja) ele pot merge pe jos cu mashina sau orice transport shi chiar sa-l conduca.

Pentru Fog Ducker: dint timp ce ai recunoscut ca nu shtii nimic despre Islam shi sint aproape sigura ca la fel de mult shtii despre Creshtinizm (precum shi majoritatea celorlaltsi ce posteaza pe acest thread) - de ce tsii sa faci comentarii?
 
Back
Top