Islamul in Moldova

Dana_Dana said:
Aici Adrenalina nu are ce spune - caci democratia acestui formum nu se aplica fatsa de musulmani - in adresa carora sunt permise insultele mai ales daca vine de la asha chatteri inveteratsi ca Husky shi Kofi.
Bla bla bla, vechile plangareli islamiste: "suntem oprimati, terorizati, nedreptatiti!" Oriunde ati fi, indiferent cate drepturi ati avea, voi tot aveti o problema, nene. Cine va terorizeaza, ma? Eu si Kofi? Aiurea. Mai bine ati lasa acuzatiile SF si v-ati chinui sa raspundeti la niste "mici" observatii, dar nu-i bai, eu nu ma supar ca va faceti ca ploua. Mai mult, va inteleg. Daca ati incerca sa raspundeti, pana si niste ganditoare ca voi s-ar trezi la realitate si si-ar da seama ca Islamul este o farsa sinistra.

Nu-i nimic, linkurile vor fi puse din nou, poate ne onorati cu niste raspunsuri si ne explicati tuturor cum de se intampla minunatiile astea cand femeia e atat de libera in inchis... pardon, in paradisul islamic.

http://patrupedbun.net/barbati-si-femei-in-iran/.
http://patrupedbun.net/instinct-si-s.../#comment-1073
http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatc...ves/005159.php
http://memritv.org/subject/en/79.htm
http://www.terrorismawareness.org/videos/108/the-violent-oppression-of-women-in-islam/

]
karima said:
nu te supara,mai mare ineptie nici nu putea-i sa emiti,pe tine te-a facut Dzeu dezbracat,de ce ai nevoie de haine?
Err... sa ma scuzi, dar nu cred ca te afli in postura de a-mi da lectii, atata timp cat esti de acord cu moda islamista. Ia spune, madam, cam ce parere ai despre sharia aplicata in Iran, aia care spune ca marturia unei femei valoreaza cat jumatate din ce a unui mascul feroce? E faina? Iti gadila placut orgoliul femeie musulmana? Da' lapidarea femeii infidele cum iti suna? Bine? Tot prin tarile tale musulmane are loc.

Karima said:
-Cine ti-a zis ie ca femeile in islam doresc sa-si imbunatateasca viata?Pentru cultura ta generala afla ca au mai multe drepturi decat multe femei de alta credinta.Mai citeste pana sa faci afirmatii fara nici o baza
Corect, cine mi-a spus mie o asemenea trasnaie? Nu stiu, madam, da un click pe Memri TV, docomenteaza-te si iti vei raspunde singura la intrebare. Femeile musulmane care au ceva creier in capsor cam vor sa isi schimbe viata; femeile care se multumesc cu putin, cu un hijab pe fata + ocazionalele doua palme de la sotul iubitor, fireste, n-au asemenea dileme, ducandu-si mai departe viata minunata de masina de copii si obiect sexual. Nici o problema, sunt destule.

Acum vreo 2-3 ani am vazut un interviu la TV cu o doamna "inteligenta" din Iran. Dansa se declara ingrozita de fetele care purtau haine "decadente" - tricouri, don'soara. Da' nu-i nici o problema, de prosti nu a dus niciodata lipsa pamantul, iar cum populatia creste, mai ales in lumea musulmana, nu riscam sa ramanem fara astfel de actori.

Lex said:
In primul rand NU inteleg ce cauta acest topic la sectiunea "Politica".

In al doilea rand faceti parte toti din ciclul "Tara arde si baba se piaptana".

Si in al treilea rand, nu m-am putut abtine sa scriu, pentru ca dorinta de a va spune ca sunteti IPOCRITI a invins. Domnilor si doamnelor, discutati in contradictoriu sau chiar va certati pe acelasi Dumnezeu.
Lex, prietene, tu nu intelegi cam multe.

1. Islamul nu este o religie, ci o ideologie creata de un om dement, dar genial. Mahommed era numele sau; a fost un mare razboinic arab, pedofil, jefuitor si criminal, dar care a avut inspiratia de a crea de la zero o asa-zisa religie care sa il preamareasca. Rodul ei? Mase de indivizi imbecilizati, fanatizati, gata sa sa il adore si sa ii satisfaca orice pofta.

2. Nu te intereseaza discutia, nu te implici.

3. Nu ai habar din moment ce poti sa crezi ca exista vreo asemanare intre ceea ce a propavaduit Iisus si ceea ce a transmis un dezaxat ca Mahommed.

Dana_Dana said:
Am fost shi eu cindva creshtina shi tsin minte bine starea de nesigurantsa nehotarire, inferioritate shi dezamagirile pe care le sufeream din cauza relatsiilor cu rudele, prietenii cu sexul opus si o multsime de alte probleme cotidiene carora nu shtiam cum sa le fac fatsa shi toata greutatea lor ma apasa pina la imposibil.
Asa e in libertate, madam, e insuportabil; in sclavie, e totul mult mai linistit: iti cunosti locul, nu iti faci probleme si astepti linistita non-ziua de maine. Atitudinea poarta mai multe nume, dar cred ca cel mai potrivit este frica de viata. In puscarie viata decurge la fel, sa stii, fara prea multa nehotarare. N-are sens sa ma mai lungesc, inutil si asa e aproape 2:30. Esti penibila, Dana, nici nu realizezi cat de penibila, dar afla ca imi este mila de tine. N-ai habar in ce rahat te-ai bagat.

In sfarsit, le voi completa pe surorile <i>muslime</i> Dana si Karima, vai mama lor, cu un citat dintr-o carte care mi s-a parut foarte interesanta.

Roger Scruton - Vestul si Restul said:
Civilizatia islamica implica o credinta comuna, intemeiata pe un text sacru, a crei lege poate fi gresit folosita, dar niciodata schimbata. Ea nu se defineste prin termenii libertatii, ci prin cei ai supunerii. Islam, salm si salaam - “supunere”, “pace” si “siguranta” - deriva toate din verbul salima, al carui inteles primar este de “a fi in siguranta”, “nevatamat” sau “ireprosabil”, dar care are si o forma derivata, cu intelesul de “a se preda”. Musulmanul este acela care s-a predat, s-a supus, obtinand astfel siguranta. In acest nod etimologic complex este cuprinso o viziune a societatii si a rasplatilor acesteia, cat se poate de diferita de tot ce a precumpanit in Europa moderna si in America.
 
Daca vreti sa nu va simtiti saraci sau injositi sau inferiori sau nehotariti sau vretsi sa nu va fie teama de nimic sau sa primiti raspunsuri la toate intrebarile ce va framinta chiar shi cele mai stranii sau cele ce va par fara raspuns - primiti Islamul

Nimeni nu va poate impune sa facetsi ceva daca nu doriti oricit nu sar stradui, asha ca nu va temetsi sa cunoashtetsi mai mult.

Orice parere nu a-tsi avea despre islam - nimeni nu va tsine cutsitul la git ca sa o schimbati shi credetsi-ma literele din Coran, Sunna sau alte surse islamice nu explodeaza precum bombele celor ce se dau drept musulmani shi ucid nevinovatsii asha ca nu va fie frica sa deschidetsi asemenea cartsi.

Iar daca va pare ca ele contsin minciuni sau vraji atunci cu atit mai mult nu trebuie sa va fie frica voi doar tot avetsi un Dumnezeu care cu tot sufletul credetsi ca va apara.
Reply With Quote


Pt Husky : bine ai venit. cred ca ai fost in vacantsa vreo doua zile.....
Ce-ar fi sa-tsi raspunzi singur la intrebari - pune mina pe carte shi Doamne ajuta.
Cit despre parerile tale despre noi - sint la curent insa daca vrei sa te repetsi - n-ai decit..... shi iarashi zic Doamne ajuta - sa vezi daca ma supar.
 
Husky a redefinit termenii IDEOLOGIE si RELIGIE - fatsi reclama si patenteaza-tsi ideea

Cit despre insulte la adresa Profetului saws - cu acelashi zel sa tsi le primeshti innapoi shi cu surplus infinit - si sa nu ma intrebi daca sint fondate sau nu


Husky40;212794 said:
femeile care se multumesc cu putin, ..........cu ocazionalele doua palme de la sotul iubitor, fireste, n-au asemenea dileme, ducandu-si mai departe viata minunata de masina de copii si obiect sexual.
ok shi daca ar fi sa adaugam vreo doua adjective pe ici pe colo sa vedem ce ese
bunaoara la sots
1) sotsul + beat shi agresiv care pe linga faptul ca a baut totsi banii a mai shi suduit sotsia shi copii.

2) sotul + enervat ca sa certat cu amanta care i-i e colega de lucru ca la prins flirtind cu alta

3) sotul care inainte de casatorie se dadea mare shi tare iar odata ce sa insurat sa dovedit a fi un incapabi ce nu-shi poate intretsine familia, ba nici nu vrea ca tou-i pare prea greu shi biata femeie pe linga faptul ca duce toata gospodaria in spinare shi are grija de copii shii spala pe totsi shi-i hraneshte shi mai shi duce grija de a face ca toata familia sa arate bine in societate e nevoita in fine sa mai shi mearga la munca in Italia sa spele batrinei shi sa dea datorii shi sa construiasca casa + shi sa intretsina fiicele care au nevoie de haine cumparate pe bani astronomici destinate pentru a defila in fatsa altor baietsi ce se dau mari shi tari...........

cit despre obiect sexual - al sotsului - hmm cred ca orice femeie din lume viseaza la asta hh

la fel shi despre mashina de copii - luind in consideratsie faptul ca un procent ingrozitor de fete nici nu pot avea copii.

birna din propriul ochi i-tsi poate da senzatsii amagitoare ca ceilaltsi au shi ei o ashchie.
 
Dana_dana, pune miina pe cartea de gramatica!!! Ca sa nu zici ca-s foarte rea, iti arat doar acum unde ai gresit. ''Ese'' nu exista asa cuvint, corect e ''iese'' de la ''a iesi'' mai departe pui miina pe cartea de gramatica, ca faci de ris toti musulmani, nu incerca sa ne faci sa credem ca toti is asa paliti in cap :)
 
dictionar;212797 said:
Dana_dana, pune miina pe cartea de gramatica!!! Ca sa nu zici ca-s foarte rea, iti arat doar acum unde ai gresit. ''Ese'' nu exista asa cuvint, corect e ''iese'' de la ''a iesi'' mai departe pui miina pe cartea de gramatica, ca faci de ris toti musulmani, nu incerca sa ne faci sa credem ca toti is asa paliti in cap :)

Nu suntem la ora de romana,o persoana isteata urmareste continutul nu eventualele greseli de ortografie
 
Husky40;212794 said:
Bla bla bla, vechile plangareli islamiste: "suntem oprimati, terorizati, nedreptatiti!" Oriunde ati fi, indiferent cate drepturi ati avea, voi tot aveti o problema, nene. Cine va terorizeaza, ma? Eu si Kofi? Aiurea. Mai bine ati lasa acuzatiile SF si v-ati chinui sa raspundeti la niste "mici" observatii, dar nu-i bai, eu nu ma supar ca va faceti ca ploua. Mai mult, va inteleg. Daca ati incerca sa raspundeti, pana si niste ganditoare ca voi s-ar trezi la realitate si si-ar da seama ca Islamul este o farsa sinistra.

Nu-i nimic, linkurile vor fi puse din nou, poate ne onorati cu niste raspunsuri si ne explicati tuturor cum de se intampla minunatiile astea cand femeia e atat de libera in inchis... pardon, in paradisul islamic.

http://patrupedbun.net/barbati-si-femei-in-iran/.
http://patrupedbun.net/instinct-si-s.../#comment-1073
http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatc...ves/005159.php
http://memritv.org/subject/en/79.htm
http://www.terrorismawareness.org/videos/108/the-violent-oppression-of-women-in-islam/

]
Err... sa ma scuzi, dar nu cred ca te afli in postura de a-mi da lectii, atata timp cat esti de acord cu moda islamista. Ia spune, madam, cam ce parere ai despre sharia aplicata in Iran, aia care spune ca marturia unei femei valoreaza cat jumatate din ce a unui mascul feroce? E faina? Iti gadila placut orgoliul femeie musulmana? Da' lapidarea femeii infidele cum iti suna? Bine? Tot prin tarile tale musulmane are loc.


Corect, cine mi-a spus mie o asemenea trasnaie? Nu stiu, madam, da un click pe Memri TV, docomenteaza-te si iti vei raspunde singura la intrebare. Femeile musulmane care au ceva creier in capsor cam vor sa isi schimbe viata; femeile care se multumesc cu putin, cu un hijab pe fata + ocazionalele doua palme de la sotul iubitor, fireste, n-au asemenea dileme, ducandu-si mai departe viata minunata de masina de copii si obiect sexual. Nici o problema, sunt destule.

Acum vreo 2-3 ani am vazut un interviu la TV cu o doamna "inteligenta" din Iran. Dansa se declara ingrozita de fetele care purtau haine "decadente" - tricouri, don'soara. Da' nu-i nici o problema, de prosti nu a dus niciodata lipsa pamantul, iar cum populatia creste, mai ales in lumea musulmana, nu riscam sa ramanem fara astfel de actori.


Lex, prietene, tu nu intelegi cam multe.

1. Islamul nu este o religie, ci o ideologie creata de un om dement, dar genial. Mahommed era numele sau; a fost un mare razboinic arab, pedofil, jefuitor si criminal, dar care a avut inspiratia de a crea de la zero o asa-zisa religie care sa il preamareasca. Rodul ei? Mase de indivizi imbecilizati, fanatizati, gata sa sa il adore si sa ii satisfaca orice pofta.

2. Nu te intereseaza discutia, nu te implici.

3. Nu ai habar din moment ce poti sa crezi ca exista vreo asemanare intre ceea ce a propavaduit Iisus si ceea ce a transmis un dezaxat ca Mahommed.


Asa e in libertate, madam, e insuportabil; in sclavie, e totul mult mai linistit: iti cunosti locul, nu iti faci probleme si astepti linistita non-ziua de maine. Atitudinea poarta mai multe nume, dar cred ca cel mai potrivit este frica de viata. In puscarie viata decurge la fel, sa stii, fara prea multa nehotarare. N-are sens sa ma mai lungesc, inutil si asa e aproape 2:30. Esti penibila, Dana, nici nu realizezi cat de penibila, dar afla ca imi este mila de tine. N-ai habar in ce rahat te-ai bagat.

In sfarsit, le voi completa pe surorile <i>muslime</i> Dana si Karima, vai mama lor, cu un citat dintr-o carte care mi s-a parut foarte interesanta.



Toate aceste aberatii le-ai luat de pe siteuri antiislam deci nu au nici un fel de credibilitate.Cat despre citat aici ai dat cu batul in balta,te contrazici singur cum ar veni,stau si ma intreb ,atunci de ce te-ai mai obosit sa tii atata polologhie gratuita???
 
Soro Karima, logica ta ma inspaimanta. "Informatii luate de pe site-uri antiislam" => informatiile sunt false. Aplicand rationamentul tau la Holocaust, informatiile pe care le are centrul Simon Wiesenthal despre criminalii nazisti trebuie sa fie false, doar sunt din surse diferite de cele NSDAP-iste! :D

Madam, uite, pentru ochisorii tai din spatele hijabului, cu dedicatie acest videoclip.

Din Intelepciunea Islamica said:
Muhammad Al-'Arifi: Men beat women more often than women beat men. I said that some women beat their husbands because this happens, but it is rare, and there is no need to hold conferences on wives who beat their husbands. I believe this is less prevalent, because by nature, the body of the man... In most cases, Allah made the body of men stronger than the body of women. Therefore, you and your sister... You may be taller than your mother, right? If your mother is ill, you may be able to carry her, but she cannot carry you. Allah created women with these delicate, fragile, supple, and soft bodies, because they use their emotions more than they use their bodies. Therefore, while the man may use beating to discipline his wife, she sometimes uses her tears to discipline him. He gets what he wants by screaming, while she gets what she wants from him by crying and displaying emotions. For men, women's emotions may be fiercer than the strike of a sword.
[... ]
First, "admonish them" – once, twice, three times, four times, ten times. If this doesn't help, "refuse to share their beds." In such a case, the husband does not sleep with his wife, or, in other words, he is angry with her. He gives her the silent treatment, refusing to talk to her. If he comes to eat, and she asks him: "How are you?" – he doesn't answer. If she asks him: "Do you want anything?" – he doesn't answer. He distances himself from her in bed and in conversation, he does not sleep with her, but goes to sleep in another room. He shows her that he is angry with her. If this does not help – if the admonishing did no good, and when he goes to sleep in another room, she says: "Thank God, he's gone. Now I've got the whole bed to myself, I will sleep alone in bed and roll over at night as much as I like." If neither method worked with her, what is the third option?
Guest: "And beat them."
Al-'Arifi: That's right. How is this beating performed? What do you think?
Guest:: Light beatings.
Al-'Arifi: Light beatings in what way?
Guest:: For example, I wouldn't beat her in the face...
Al-'Arifi: Beating in the face is forbidden, even when it comes to animals. When a person is beating an animal... Even if you want your camel or donkey to start walking, you are not allowed to beat it in the face. If this is true for animals, it is all the more true when it comes to humans. So beatings should be light and not in the face. Some religious scholars say: "He should beat her with a toothpick." I happen to have a toothpick with me. A man who is angry with his wife because she doesn't get it... If he says to her: "Watch out, the child has fallen next to the stove," or: "Move the child away from the electrical socket," and she says: "I am busy" – then he beats her with a toothpick or something like it. He doesn't beat her with a bottle of water, a plate, or a knife. This is forbidden. The scholars said he should beat her with a toothpick. Check out how gentle the toothpick used for beating is. This shows you that the purpose is not to inflict pain. When you beat an animal, you intend to cause it pain so it will obey you, because an animal would not understand if you said: "Oh camel, come on, start moving." The camel does not understand such things, unless you beat it. A donkey understands nothing but beatings, but a woman, a man, a child, and so on, are generally more affected by emotions than by other things. If you beat her with a toothpick, or if you beat her lightly with your hand, and so on, it is meant to convey: "Woman, it has gone too far. I can't bear it anymore." If he beats her, the beatings must be light and must not make her face ugly. He must beat her where it will not leave marks. He should not beat her on the hand... He should beat her in some places where it will not cause any damage. He should not beat her like he would beat an animal or a child - slapping them right and left. Unfortunately, many husbands beat their wives only when they get mad, and when they start beating, it as if they are punching a wall – they beat with their hands, right and left, and sometimes use their feet. Brother, it is a human being you are beating. This is forbidden. He must not do this.

Dana_dana said:
Husky a redefinit termenii IDEOLOGIE si RELIGIE - fatsi reclama si patenteaza-tsi ideea

Cit despre insulte la adresa Profetului saws - cu acelashi zel sa tsi le primeshti innapoi shi cu surplus infinit - si sa nu ma intrebi daca sint fondate sau nu
Nici vorba, madam, nu am redefinit nimic. In ceea ce il priveste pe "profetul" pedofil, poate ma lamuresti cu privire la episodul "consumarii" casatoriei cu "nevasta" de 9 ani, Aicha. Iar daca esti tot suntem la capitolul "sa spalam imaginea lu' Mohammed", ia explica matale de ce Mahommed insusi a decapitat toti barbatii din tribul Quraiza si de ce a luat femeile si copiii lor drept sclavi. Milostivul Mahommed? Hahaha!

P.S. Apreciez aiurelile cu sotul, dar pana la inteleptul pedofil Mahommed, nu am mai de practica religioasa de a-ti bate nevasta.
 
Daca vreti sa nu va simtiti saraci sau injositi sau inferiori sau nehotariti sau vretsi sa nu va fie teama de nimic sau sa primiti raspunsuri la toate intrebarile ce va framinta chiar shi cele mai stranii sau cele ce va par fara raspuns - primiti Islamul

Nimeni nu va poate impune sa facetsi ceva daca nu doriti oricit nu sar stradui, asha ca nu va temetsi sa cunoashtetsi mai mult.

Orice parere nu a-tsi avea despre islam - nimeni nu va tsine cutsitul la git ca sa o schimbati shi credetsi-ma literele din Coran, Sunna sau alte surse islamice nu explodeaza precum bombele celor ce se dau drept musulmani shi ucid nevinovatsii asha ca nu va fie frica sa deschidetsi asemenea cartsi.

Iar daca va pare ca ele contsin minciuni sau vraji atunci cu atit mai mult nu trebuie sa va fie frica voi doar tot avetsi un Dumnezeu care cu tot sufletul credetsi ca va apara.



pentru Husky - sa nu zici ca nu tsi sa raspuns din frica de ceva - Casatoria dintre Profetul Mohammad saws shi Aaisha ra a fost legala shi a fost incheiata cu acordul miresei cit shi a parintsilor ei (shi totsi erau mai mult decit incintantsi sa o incheie) shi s-a consumat la virsta cind Aaisha a fost gata pentru acest fapt. In acele timpuri fetele erau mai dezvoltate decit cele de acum shi erau educate altfel decit cele de azi. Sint alte motive pentru incheierea acestei casatorii pe care nu le voi mentsiona......... iar o persoana inteligenta nici nu ar intreba dece.

plus la toate din toata multsimea de popoare sau gasit putsine exemplare de tipul lui Husky care fac comentarii cu sens la fel de adinc pe cit sint shi cunoshtimtsele lor.
 
Daca vreti sa nu va simtiti saraci sau injositi sau inferiori sau nehotariti sau vretsi sa nu va fie teama de nimic sau sa primiti raspunsuri la toate intrebarile ce va framinta chiar shi cele mai stranii sau cele ce va par fara raspuns - primiti Islamul.

Dana ....nu cred k NOI restu neam simtzi saraci ,josnici ,inferiori sau nehotaratzi kiar daca nu suntem convertitzi la islam .....nu ?de unde shtii tu k religia Noastra nu e aia care nea raspuns deja la toate intrebarile ,shi care ne face destul de increzatori in sine .....si credema ma simt mindru k am fost botezat intro biserica crestin ortodoxa si cred k in acelashi lucru in care a crezut tot neamu nostru pin la noi.
 
Draga anonymous
am scris "daca" - shi daca zici ca te simtsi bine - ok nici o problema - insa nu potsi raspunde pentru totsi ceilaltsi nu?
 
Madam, pentru inceput te anunt ca ai omis decapitarile in pseudoexplicatia ta. Astept in continuare raspuns cu privire la ratiunile divine care au stat la baza separarii de trunchi a capetelor catorva sute de barbati si "preluarea" familiilor lor ca pe vite, binecuvantat sa fie Mahommed.

Revenind la prima "nevasta" a profetului, imagineaza-ti scena: barbosul Mahommed, in jur de 30 de ani, facand sex cu Aicha de 9 ani, intr-un cort. Fetele erau mai "dezvoltate"? Nu zau, 1.70-1.80 m inaltime si 90-60-90, nu? Hai sa iti spun un secret: noi pe dezaxatii astia ii prindem si le dam ani puscarie, nu ii facem profeti, alaturi de alti vitei de aur.

Anonymous > Da, primiti Islamul, inchisoarea lui Allah. :D Nevoie mare de femei, doar se arunca baetii in aer in draci. Cine sa le satisfaca nevoile in Paradis? :lol:
 
Husky40;212805 said:
Madam, pentru inceput te anunt ca ai omis decapitarile in pseudoexplicatia ta. Astept in continuare raspuns cu privire la ratiunile divine care au stat la baza separarii de trunchi a capetelor catorva sute de barbati si "preluarea" familiilor lor ca pe vite, binecuvantat sa fie Mahommed.

Revenind la prima "nevasta" a profetului, imagineaza-ti scena: barbosul Mahommed, in jur de 30 de ani, facand sex cu Aicha de 9 ani, intr-un cort. Fetele erau mai "dezvoltate"? Nu zau, 1.70-1.80 m inaltime si 90-60-90, nu? Hai sa iti spun un secret: noi pe dezaxatii astia ii prindem si le dam ani puscarie, nu ii facem profeti, alaturi de alti vitei de aur.




Dana ti-a explicat clar si limpede dar ce sa-i faci ,nu pe toti ne-a lasat Dumnezeu cu acelasi coeficient de inteligenta.
Tu vezi ce afirmatii faci?
Mama lui Isus(pacea lui Allah asupra sa),Maria(Allah fie multumit de ea)a avut varsta de 14 ani cand a fost casatorita cu Iosif stii asta?
Pe vremurile acelea nu exista notiunea de copilarie iar fetele aveau maturitate.Profetul(pacea lui Allah asupra lui)a avut o singura sotie virgina si aceasta a fost Aisha,celelalte dupa cum ti-am mai spus au fost casatorii din motive politice sau caritabile.
El a fost casatorit 25 de ani cu prima lui sotie Khadija si i-a fost fidel toti cei 25 de ani in timpul ala cind toti aveau un nr. nelimitat de sotii.
Casatoria cu Aisha chiar daca la virsta frageda era un lucru normal in acele timpuri.Dovada ca societatea nu l-a blamat si ca proprii ei parinti au rupt prima ei logodna(la 6 ani era deja logodita) ca sa o logodeasca cu Profetul.Si tatal ei era cel mai bun prieten al Profetului(Abu Bakr)
Daca ai studia, insa, viata Profetului (pacea lui Allah asupra lui) si in special viata de cuplu ar gasi ca dorintele sexuale (nu erau motivul dominant), iar dintre dovezile logice ce sustin acest lucru, enumeram:

- pana la virsta de 25 de ani Profetul (pacea lui Allah asupra lui) nu a fost casatorit;

- de la 25 si pana la 50 de ani, varsta in care dorintele sunt mult mai puternice, Profetul (pacea lui Allah asupra lui) a fost casatorit numai cu o singura sotie, Khadija (Allah fie multumit de ea), care era mai mare decat el cu 15 ani si care avusese inainte de aceasta casatorie doi soti;

- Profetul (pacea lui Allah asupra lui) timp de doi ani (50 -52 ) a fost trist, singur datorita pierderii Khadijjei(Allah fie multumit de ea)

- de la varsta de 52 de ani si pana la 60 de ani, Profetul (pacea lui Allah asupra lui) s-a casatorit cu mai multe femei din mai multe motive : politic, religios, social.

Oare este logic ca aceste dorinte sa apara dupa varsta de 52 de ani ?

Oare este logic ca un om cu astfel de dorinte, sa aiba o sotie ce fusese casatorita cu alti doi barbati inaintea lui si sa traiasca cu ea 25 de ani fara sa mai aibe o alta sotie, iar dupa moartea ei sa tina doliu timp de 2 ani ?
Au fost si alti profeti care au avut mai multe sotii, cum ar fi : Abraham, David, Solomon (Allah fie multumit de ei), fapt pe care il gasim scris si in Biblie.
 
Karima, asa e, nu pe toti ne-a lasat Dumnezeu cu acelasi coeficient de inteligenta, dovada vie fiind tu si desteapta colega de sclavie, gata sa apere un criminal si un pedofil ;) , ca de! atata poate Islamul prin cel mai bun om al sau. Unde l-a trimis Dante pe to'ar'su Mahommed? In alt 8-lea cerc al Iadului, laolalta cu ceilalti falsi profeti. :D

Revenind la discutia noastra, Aisha asta a voastra avea 6 ani, lasa-ma cu Maria, Iosif si 14. Nici ciclu nu ai la 9 ani asa ca poti sa ma scutesti de gargara asta dezgustatoare, indiferent de ce a zis sau nu pretenarul Abu Bakr, viitorul calif. Mare ti-e gradina, Doamne, de poti da peste asemenea specimene pe lumea asta.

Karima said:
- de la varsta de 52 de ani si pana la 60 de ani, Profetul (pacea lui Allah asupra lui) s-a casatorit cu mai multe femei din mai multe motive : politic, religios, social.

Oare este logic ca aceste dorinte sa apara dupa varsta de 52 de ani ?
Ca sa vezi, niciodata pentru el, intotdeauna se sacrifica pentru binele general. Ma, tu esti atat de redusa incat sa pui botul la asa ceva? Pe Rayhana bint Amr de ce a luat-o ca sclava, dupa ce a vaduvit-o? Se sacrifica pentru binele general? Vai de mama voastra, ba, ca a putut sa aduca pe lume asemenea specimene!

In sfarsit, te rog ceva, nu mai aduce logica in discutie pentru ca este insultator ca logica sa fie folosita de cineva atat de lipsit de logica. De ex. , voi doua va invartiti in jurul cozii facand pe oficiul PR al lu' Mohammed si evitati cu succes orice nu va convine, incepand cu pedofilia si terminand cu decapitarile operate de Mahommed insusi.
 
Husky40;212809 said:
Karima, asa e, nu pe toti ne-a lasat Dumnezeu cu acelasi coeficient de inteligenta, dovada vie fiind tu si desteapta colega de sclavie, gata sa apere un criminal si un pedofil ;) , ca de! atata poate Islamul prin cel mai bun om al sau. Unde l-a trimis Dante pe to'ar'su Mahommed? In alt 8-lea cerc al Iadului, laolalta cu ceilalti falsi profeti. :D

Revenind la discutia noastra, Aisha asta a voastra avea 6 ani, lasa-ma cu Maria, Iosif si 14. Nici ciclu nu ai la 9 ani asa ca poti sa ma scutesti de gargara asta dezgustatoare, indiferent de ce a zis sau nu pretenarul Abu Bakr, viitorul calif. Mare ti-e gradina, Doamne, de poti da peste asemenea specimene pe lumea asta.


Ca sa vezi, niciodata pentru el, intotdeauna se sacrifica pentru binele general. Ma, tu esti atat de redusa incat sa pui botul la asa ceva? Pe Rayhana bint Amr de ce a luat-o ca sclava, dupa ce a vaduvit-o? Se sacrifica pentru binele general? Vai de mama voastra, ba, ca a putut sa aduca pe lume asemenea specimene!

In sfarsit, te rog ceva, nu mai aduce logica in discutie pentru ca este insultator ca logica sa fie folosita de cineva atat de lipsit de logica. De ex. , voi doua va invartiti in jurul cozii facand pe oficiul PR al lu' Mohammed si evitati cu succes orice nu va convine, incepand cu pedofilia si terminand cu decapitarile operate de Mahommed insusi.



Stii ce?Iti recomand sa mai iei o gura de apa,o mica pauza,reciteste ce aberatii ai postat fara de nici un inteles,si ia-o de la cap.Dar fa-o in mod politicos si argumentat si nu-ti revarsa frustrarile aici pe forum.
Polologhie de asta de 2 lei gasesti cu tona pe net,dar tu vin-o cu dovezi daca discuti in contradictoriu
 
Daca vreti sa nu va simtiti saraci sau injositi sau inferiori sau nehotariti sau vretsi sa nu va fie teama de nimic sau sa primiti raspunsuri la toate intrebarile ce va framinta chiar shi cele mai stranii sau cele ce va par fara raspuns - primiti Islamul

Nimeni nu va poate impune sa facetsi ceva daca nu doriti oricit nu sar stradui, asha ca nu va temetsi sa cunoashtetsi mai mult.

Orice parere nu a-tsi avea despre islam - nimeni nu va tsine cutsitul la git ca sa o schimbati shi credetsi-ma literele din Coran, Sunna sau alte surse islamice nu explodeaza precum bombele celor ce se dau drept musulmani shi ucid nevinovatsii asha ca nu va fie frica sa deschidetsi asemenea cartsi.

Iar daca va pare ca ele contsin minciuni sau vraji atunci cu atit mai mult nu trebuie sa va fie frica voi doar tot avetsi un Dumnezeu care cu tot sufletul credetsi ca va apara.


"Surely the hypocrites are in the lowest stage of the fire and you shall not find a helper for them." (4-145)
"The hypocrites fear lest a chapter should be sent down to them telling them plainly of what is in their hearts. Say: Go on mocking, surely Allah will bring forth what you fear." (9-64)
"And be not compliant to the unbelievers and the hypocrites, and leave unregarded their annoying talk, and rely on Allah; and Allah is sufficient as a Protector."(4-140)
"And (that) He may punish the hypocritical men and the hypocritical women, and the polytheistic men and the polytheistic women, the entertainers of evil thoughts about Allah. On them is the evil turn, and Allah is wroth with them and has cursed them and prepared hell for them, and evil is the resort." (48-6)
 
:D Apreciez sfaturile, dar is pe langa subiect, Karima. Mai bine iti folosesti energia pentru a reciti mesajele lu' colega-ta de religie. Cu ocazia asta vezi mai bine cine si de ce a ajuns in turma lu' Mahommed => frustarile is la altii, nu la mine. In ceea ce priveste "polologhia", poate n-ar strica sa parasesti discutia daca nu poti sa lamuresti auditoriul cu privire la ratiunile divine ce au stat la decapitarea a cateva sute de oameni de insusi sfantul, miticul, fantasticul, grozavul, nemaipomenitul, galantul si milostivul profet al Islamului.

Dana > Multam fain pentru citate, dar nu-s impresionat. Am inteles, nu poti sa zici nimic, Banu Quraiza trebuia ras de pe fata pamantului, barbatii omorati, iar copiii si femeile luati in posesie ca vitele. Normal.
 
Husky - :) :) :) pot sa zic prea multe insa la ce bun - shi tu shi eu shtim cu ce va continua discutsia - revin la penultimul meu mesaj - despre ipocrizie.
missionary of hate - defender of the weak :) :) :)
 
karima;212798 said:
Nu suntem la ora de romana,o persoana isteata urmareste continutul nu eventualele greseli de ortografie

Folosirea corecta a limbii romane este un semn de respect la adresa celorlalti cititori. Suntem pe un forum, nu pe mIRC, messenger sau pe ulita de la noi din sat. Aratati respect celor ce va citesc post-urile, sau mai bine abtineti-va, daca nu va cunoasteti propria limba!

Husky40 si tie o sa-ti raspund tot o singura data, pentru ca nu ai inteles nimic din ce-am scris, desi erau doar 3 randuri simple. Iti multumesc, dar nu am nevoie sa-mi deschizi tu mie ochii. Cunosc suficiente despre ambele religii aici in discutie, si dupa cum sper ca ai observat nu am intrat in discutie dorind sa aflu mai multe. Tot ce pot sa-ti spun: tu esti don Quijote si Dana e moara de vant. Oricat efort o sa depui nu o sa obtii nimic in schimb. Considera-te avertizat! Daca doresti alte detalii, exista PM!
 
Dana > Draga mea, Missionary of Hate e pus ironic. Daca vei intra pe profil, vei mai gasi si "Zionist crusader on a mission of hate. Anti-PC and anti-islamic enemy of the people. Neo-kulak in need of liquidation". Fiecare din aceste fraze ia peste picior o lozinca tembela. ;)

Lex > Ai dreptate 100% in privinta lui Dana.
 
Back
Top