Islamul in Moldova

Husky40;209463 said:
Vai, ce stire lipsita de respect fata de bunele traditii islamice! Cine sunt cei de la The Telegraph sa ii critice pe sauditi? Ce, ei nu isi mai aduc aminte de cruciade, inchizitie si bombardarea Dresdei? :lol: Mare lucru, un sot iubitor si-a batut si omorat nevasta infidela care il insela pe net, vorbind cu un alt barbat. Asta ar fi facut orice om de omenie.

Sper ca indrazneala sa-mi fie iertata...:rolleyes:
Totusi maine dimineata cand ma urc in masina am sa verific daca e cineva cu o secure, in scaunul din spate.
comeandgetsome.gif
Axe_anim.gif
 
Husky40;209463 said:
Vai, ce stire lipsita de respect fata de bunele traditii islamice! Cine sunt cei de la The Telegraph sa ii critice pe sauditi? Ce, ei nu isi mai aduc aminte de cruciade, inchizitie si bombardarea Dresdei? :lol: Mare lucru, un sot iubitor si-a batut si omorat nevasta infidela care il insela pe net, vorbind cu un alt barbat. Asta ar fi facut orice om de omenie.

pai de ce asa repede gasiti stii despre islam dar la voi sub nas nu va uitati nicicind,cind mos ion o omaoara pe consoarta sa cu furca-n spate sau altii ca el din motive de betie cei din saudia nu vorbesc crestinii si aduc asa dezbateri ,dar daca se intimpla cu-n arab ceva toata lumea clocoteste...
 
alejandro;209501 said:
Tati islamistii astia trebuie trimisi acasa...sa stea la mama draqului acolo,sa nu-i vad,coloratii...

bine dar de sa-r gindi si europa sau america despre moldoveni asa cum tiar fi???
si cred ca daca esti un om cu intelegere si minte nar trebui sa conteze de ce culoare este pialea cuiva,ce parca nici nu sint moldoveni cu pialea mai inchisa la culoare ,apoi daca ni-om mai uita si la asta e prapadenie totala.
 
Aiurea. Maestre, vezi ca ti-am lasat un link cu inregistrari de pe canalele musulmane despre cum sa iti bati nevasta conform legii islamice. Asa ca te rog, fii atent la ce zic baietii aia pe acolo. S-ar putea sa iti trebuiasca vreodata informatiile astea.
 
amical;209526 said:
bine dar de sa-r gindi si europa sau america despre moldoveni asa cum tiar fi???
si cred ca daca esti un om cu intelegere si minte nar trebui sa conteze de ce culoare este pialea cuiva,ce parca nici nu sint moldoveni cu pialea mai inchisa la culoare ,apoi daca ni-om mai uita si la asta e prapadenie totala.

Aici este o diferenta de cultura. Moldovenii si Americanii au (*cough*) mai mult in comun decat ar avea cu musulmanii. Nu numai ca obiceiurile sunt foarte diferite, dar la fel este si modul de gandire. Moldoveanul sau romanul cand imigreaza in America se adapteaza mult mai usor(as putea spune chiar ca unii devin americanizati), spre deosebire de musulmani care nu schimba nimic, practic refuza sa adopte modul de viata local.
Ziceai de Mos Ion, care baga furca in nevasta, dau ii da la cocoasa...ei afla ca asta se intampla nu fiindca Ion asa o fo' invatat de catre religie sau parinti, este pur si simplu o problema cauzata de lipsa de educatie sau abuzul de alcool.
 
pai uite tocmai aici am vrut sa ajunc cu ajutorul vostru,e vorba de educatia lui personala ,si in islam se spune ca daca femeea nui ascultatoare vorbiti cu frumosu,apoi daca peste un timp ea iarasi se intoarce la greseala puteti so loviti,dar nu scrie sa o omoriti...
mai revin papa
 
aha... acuma sa definim ce inseamna greseala si cine hotaraste ca ii greseala... si cum adica, puteti sa o loviti... da ce sunt vaci, care daca nu merg pe partea care trebuie primesc o bata peste spate... amical, draga, faptul ca unii au prelungiri si altii nu, nu va confera dreptul de judecatori abosluti si nici drept de proprietate.
 
amical;209543 said:
pai uite tocmai aici am vrut sa ajunc cu ajutorul vostru,e vorba de educatia lui personala ,si in islam se spune ca daca femeea nui ascultatoare vorbiti cu frumosu,apoi daca peste un timp ea iarasi se intoarce la greseala puteti so loviti,dar nu scrie sa o omoriti...
mai revin papa
Q.E.D. Cu ajutorul tau am demonstrat barbaria Islamului. Multumesc. :D
 
amical;209526 said:
bine dar de sa-r gindi si europa sau america despre moldoveni asa cum tiar fi???
si cred ca daca esti un om cu intelegere si minte nar trebui sa conteze de ce culoare este pialea cuiva,ce parca nici nu sint moldoveni cu pialea mai inchisa la culoare ,apoi daca ni-om mai uita si la asta e prapadenie totala.

hai tu lasa,m-ai lasat fara replica!
n-am nimic cu pielea lor,na ca cu negrii din africa chiar nu am nimic,insa la musulmani ma deranjeaza modul lor de gandire.
e ok ca un musulman care s-a nascut in anglia si a locuit acolo toata viata sa dea drumul la bombe prin metrou?
e ok ca ei sa se urce in tramvai si sa fumeze iar albii sa se faca ca nu vad si se retrag in fata?
e ok ca o musulmanca sa nu aiba dreptul sa iasa din casa si sa se uite doar la canale arabe?
e ok ca moldovencele sa se marite cu toti sirienii si sa devina musulmance,in timp ce musulmancele n-au voie sa se marite cu crestii?
nu dau 2 bani pe democratia asta a voastra, mi se pare inconstienta totala,o sa vedeti cum va arata europa peste 15-20 de ani...gata cu europa crestina...
 
Sincer, exista un proverb pentru toate: Cum iti asterni asa dormi. Putin imi pasa de restu... Iar atunci cand ma ataca -- atac si eu "самасуд". Stimez oamenii care isi fac justitie, aia sunt cei mai adevarati.
 
Tovarasa Dana, ai spus ceva despre femei si Islam? Ca s-ar putea sa nu fi inteles eu bien. Mi s-a parut ca aplici celebrul "ba pe a ma-tii", incercand sa scoti basma curata ideologia misogina a pedofilului Mahommed. Poate mi s-a parut. Pentru a fi sigur, o sa iti las cateva linkuri pentru cand vei avea mai mult timp liber, desi banuiesc ca le cunosti, tu trebuie sa fi fost acel enigmatic M care ne-a vizitat acum catva timp si ne-a fericit cu imbecilitatea asta de mesaj:

M said:
n primul rand mi se pare absurda descrierea “Şaria, conceptul de jihad, califatul mondial, statutul inferior al femeii, obiceiul barbar al mutilării genitale, burka, poligamia, antisemitismul, anticreştinismul, pedeapsa cu moartea pentru apostazie sau homosexualitate trebuie proscrise din Islamul practicabil în Occident.”
Statutul inferior al femeii in islam - nu am auzit ceva mai lipsit de sens…unde in Qur’an(cartea religiei islamice pt necunoscatori) se afirma ca femeile au un statut mai inferior decat barbatii ??? “obicei barbar al mutilarii genitale” - obicei de altfel practicat si in lumea evreilor (si ce multi nu stiu practicat in lumea crestina in timpul vietii lui Iisus).
Sunt ideile tale, reciclate, ca si scrierea neromaneasca a Coranului.

Linkurile promise:
http://patrupedbun.net/barbati-si-femei-in-iran/.
http://patrupedbun.net/instinct-si-sensibilitate/#comment-1073
http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatch/archives/005159.php
http://memritv.org/subject/en/79.htm
http://www.terrorismawareness.org/videos/108/the-violent-oppression-of-women-in-islam/
 
buna ziua.sunt noua pe acest forum ,de fapt m-am inregistrat doar pentru a va aduce la cunostinta anumite lucruri legate de islam in moldova fiindca la discutie nu vreau sa particip deoarece spuneti doar cuvinte murdare despre islam fara a avea pic de cunostinta in aceasta religie.in chisinau sunt 2 moschei care activeaza si degraba cu voia Domnului va fi legalizat islamul ca religie.Deci,la islam nu se convertesc doar fete care o fac pentru prietenii lor arabi sau pentru a pleca din tara sa mai stiu eu ce prostii.La noi in moldova sunt foarte multi baieti moldoveni convertiti la islam.Eu de exemplu intotdeauna am simtit ca trebuie sa fie ceva,crestinismul nu-mi dadea satisfactie ca religie,cautam ceva care sa aiba raspuns la toate intrebarile mele.Astfel am gasit islamul.Mam convertit fara ca cineva sa ma impuna sau mai stiu eu de ce.Higeabul am inceput sa-l port din proprie dorinta fiindca astfel indeplinesc porunca lui Dumnezeu.Nu simt in asta nici un fel de rusine sau incomoditate deoarece pe mine doar Dumnezeu ma ajuta,si fata de El UNUL trebuie sami fie incomod si trebuie sami fie frica.In islam miam gasit scopul meu in viata-de a ma inchina lui Dumnezeu Unul si nu de a duce un mod de viata cum aici la noi fac majoritatea discoteci,baruri .... nimicuri!Abia peste jumatate de an mam casatorit cu un baiat moldovean musulman bun slava Domnului si sunt foarte fericita.Femeia muslima nu e asuprita,nu e lipsita de drepturi:nici nu stiti cum se poarta barbatii muslimi cu frica de Dumnezeu cu sotiile lor,dar nici n-aveti de unde sti...voi sunteti preocupati doar de greselile facute de muslimi.Astfel de familii de muslimi moldoveni sunt foarte multe in Chisinau si nu numai,si sa ne ajute Dumnezeu sa ne mentinem religia noastra in aceasta societate unde cultura e la pamint.
Pace voua!
 
Muslimi? Mai sa fie, da' romaneste vorbiti, muslimilor, sau de cand ati trecut pe religia pastorita de pedofil nu va mai intereseaza? Limba romana nu cunoaste muslimi; cunoaste musulmani, dar muslimi nu. In ceea ce priveste hijabul, in prostia mea, ma gandesc ca daca Dumnezeu vroia sa fi acoperita, te construia in asa fel incat sa nu mai ai nevoie de aiureala aia. Nu-i nimic, bine ca ti-au spalat aia bietul creieras si te-au convins sa porti dracia aia. Pana la urma, este un lucru mai putin important decat trecerea la Islam. Femeile Islamului nu mai stiu ce sa faca pentru a-si imbunatati viata in lumea musulmana, iar proastele asa-zis crestine nu mai stiu ce sa faca pentru a-si face viata un calvar. Asta este, daca unora le place sa fie sclavi, cine sunt eu sa stau in calea fericirii lor?
 
Muslim - da de ce crezi ca nu cunoastem despre islam? Cunoastem foarte bine, mult mai bine de exemplu decat unele prostutze care-si baga sac in cap fara sa aiba habar de religia asta injositoare si singeroasa. Nu ne invinui, te rog, de ignoranta, doar pe motiv ca perceperea noastra a islamului nu corespunde cu acel praf in ochi care incercati sa-l aruncati multimii naive. Cu asta doar confirmi ingustimea si intoleranta religiei tale.
 
Back
Top