Islamul in Moldova

Husky te felicit Europa va fi musulmana degraba: contraceptive, prezervative, 'planificarea familiei' , avorturi, emanciparea femeii, etc. de-acuma jumatate din Europa o reprezinta musulmanii care nu vor sa se 'civilizeze' ci prefera sa faca copii, multi copii... nemaivorbind de faptul ca 'crestinii' nu dau doi bani pe crestinism, adica fetele care-si pierd virginitatea la 14-15 ani in medie, sex in afara casatoriei, nu se da doi bani pe familie, sotii se inseala unul pe altul, nu mai este la moda sa faci copii, femeile 'civilizate' s-au emancipat nu vor sa nasca si sa creasca copiii, liberi si independenti, nici un fel de obligatii... rar intilnesti familii care sa aiba mai mult de un copil... si atunci pe fondul imbatrinirii Europei, a scaderii natalitatii, pe ce crezi ca se mai tine Europa asta daca nu pe forta de munca a imigrantilor care nu vor sa se 'civilizeze' si vor continua sa faca copii, multi copii, fara contraceptive, prezervative sau avorturi, fara sex in afara casatoriei, fara adulter, fara ne-virgine inainte de casatorie... exact cum nu-ti place tie, dar tu nu uita ca noi suntem pe cale de disparitie, noi 'europenii civilizati', inca vreo 2-3 generatii si daca continuam in ritmul asta vom reprezenta o minoritate... continua in ritmul asta: avorturi, contraceptie , 'planificarea familiei' etc. si atunci 'cohortele islamice' vor iesi invingatoare din toata povestea asta... ei musulmanii nici nu au nevoie sa miste vreun deget, noi ne-o facem singuri si atunci Europa chiar va deveni musulmana.
 
Salam Aleykum surioara! Stai linistita, nu te lasa impresionata de islamofobi, care nu stiu nimic despre islam, dar vorbesc aiurea. Daca toti oamenii ar intelege ca fiecare e liber sa creada in ce vrea, si ca are dreptul sa aiba un lacas de rugaciune, si ne-am respecta reciproc lumea ar fii mai buna. Va recomand la cei ce aveti nelamuriri sa cereti un Coran de la o moschee, sau o asociatie islamica(il veti primit gratuit) si sa-l cititi. Dupa aceea sa va dati cu parerea si cu paranoia ca vai ce rai suntem noi musulmanii.

Am o vorba eu : i`m muslim , don`t panic.


shirinikka;143553 said:
Da poate o sa fie ...dar tu nu ta-ai intrebat cum e sa fii in tara straina sa nu cunosti pe nimeni ...si macar acolo sa nu fie local unde ai putea sa te rogi? Nu exista tendinte de a creea o tara Islamica ci doar de a da dreptul unora de a se ruga si a avea un sprijin aici departe de tara si comunitatea lor.
...Ma'a salama
 
hamza_abdullah99;220218 said:
... fiecare e liber sa creada in ce vrea, si ca are dreptul sa aiba un lacas de rugaciune, si ne-am respecta reciproc lumea ar fii mai buna.

Am o vorba eu : i`m muslim , don`t panic.

O mica intrebare: Pot sa construiesc si eu o biserica la Mecca sau la Medina?
 
Pai Hamza hai sa-i avertizam dinnainte ca daca se intorc de la religia ta atunci sunt condamnati la moarte prin decapitare.
Eu am citit cartea voastra si intr-adevar e greu sa nu te smintesti dar eu recomand sa citeasca prima data Biblia si sa-si intelega religia lor. Dupaia sa citeasca si alte carti despre alte religii.
Nimeni nu se panicheaza dar prozelitismul e cam interzis prin lege.

pace tie.
 
Fascizmul, comunizmul si islamul trei urgii a omenirii. Islamul ete relige pagina pentru moldoveni , am luptat si vom lupta contra ciurbanizmului in Moldova.
 
haiducul;221750 said:
Fascizmul, comunizmul si islamul trei urgii a omenirii. Islamul ete relige pagina pentru moldoveni , am luptat si vom lupta contra ciurbanizmului in Moldova.

Timp ce Islamul e considerat in toata lume o religie monoteista, conform haiducului, pentru moldoveni Islamul e o religie pagina. Or fi oare moldovenii mai monoteisti decat musulmanii? :) Sau a devenit moldovenismul o a patra religie monoteista, mai monoteista decat celelalte?

Lasand glumele la o parte, multi cercetatori si teologi (si nu numai islamici) considera Islamul o intruchipare a monoteismului in forma sa cea mai pura. Marturisire de credinta in Islam, "la illaha illa Allah (nu exista alta divinitate in afara de Dumnezeu), se deosebeste nitel de conceptia de trinitate a crestinismului, conceptia care a devenit dogma oficiala a bisericii in anul 325 dupa consiliul de la Nicosia, conceptia care profetul Iisus (pace fie asupra sa) niciodata n-a promovat-o, el insasi inchinandu-se Dumnezeului cel Unic. Gasiti macar un loc in Biblie unde profetul Iisus (pace fie asupra sa) ar spune ca el este Dumnezeu (fie chiar unul din trei) si cheama oamenii sa i se inchine sie si nu lui Dumnezeu cel Unic si indivizibil? Dar din pacate multi crestini in ziua de azi (spre deosebire de urmasii timpurii ai lui Iisus (pace fie asupra sa) se inchina lui in locul lui Dumnezeu, Cel care a creat lumea si oamenii, care a creat pe toti profeti (pace fie asupra lor toti), inclusiv pe Iisus. Din pacate au mai ramas "haiduci" in ziua de azi care in loc sa cerceteze si sa caute Adevarul, mai considera Islamul ca fiind o religie pagina... pentru moldoveni.
 
Mi-a fost dor de topicul asta, asa ca adaug o povestioara scurta si interesanta despre "muslimi". "Waterboarding is for pussies"

THE WISDOM OF KNOWING YOUR ENEMY

"In the years preceding World War I, General Pershing was commander of the American forces in the Philippines. The small Moslem community on the island nation began to wreak havoc against the Philippine government and American forces. The American troops captured a large group of these terrorists. During the interrogation by the Military Court, the fanatics were heard to repeatedly shout, 'Allah Achbar! Allah Achbar! Jihad! The Philippines are the lands of Islam!'

"Pershing ordered the Amalekites executed one by one in the presence of the whole group. (The author is referring to the prophecy in the Bible that the Amalekites would be a very vicious and war‑like people down through history.) Moslems will not eat pork believing that no one could enter Paradise if there is even the smallest amount of swine flesh in their bodies. Knowing this, the General first ordered the firing squad to shoot large hogs. After they skinned the swine, the executioners rolled their bullets in pork fat and passed fat through the barrels of their rifles while the condemned watched. As each condemned terrorist was executed, his corpse was wrapped in hog's skin and buried on the spot. The entrails of the swine were dumped over the corpse before the grave was covered. Three of the convicted Amalekites were released to take the news back to their Islamic Communities. That ended the Islamic Jihad in the Philippines. Terrorist incidents from Islamic Fundamentalists were unheard of until a decade ago when the U.S. State Department recognized the PLO as legitimate 'Freedom Fighters' " (Vendyl Jones, RESEARCHER [Arlington, Texas: Vendyl Jones Research Institutes, January 2001]: 20).
 
Palestina....
nu ti-a trebuit mult sa descoperi topicul si sa vi iar cu povesti de acum 2000 de ani.
oamenii aici au intrebat clar,atunci raspunde clar.....

unu-
-poate o comunitate crestina sa construiasca biserica in tara musulmana..???
doi
-poate o scolarita de cala a X-a sa zicem,copilul unei casatorii mixte, sa mearga cu pantaloni scurti si cu bluza cu maneca scurta la scoala?
trei
-poate o pereche tanara care este sau nu musulmana sa bea o bere in public intr-o tara musulmana de ziua lor?
patru
-poate o femeie musulmana sau nu sa se plimbe pe strazi la bunul ei plac intr-o tara musulmana,sa intre in cafenea si sa bea o cafea ??
cinci
-poate o femeie sa spuna unui barbat..."-du-te la munca barbate,lasa trandaveala ca nu avem nimic in casa,daca nu, ma duc eu..." ???!!!


si sa nu-mi insiri povesti cu citate din cartile sfinte, indiferent ale cui sunt, caci noi traim azi,iar musulmanii si crestinii si evreii -cei habotnici-sunt frana cea mai puternica a unei convietuiri civilizate si normale,ei cu intunericul gandirii lor care este de fapt INTERESATA IN FOLOSUL LOR PERSONAL
caci nu binele oamenilor ii intereseaza si ii conduce -ci indobitocirea lor:
cu cuvinte frumoase,cu carti colorate,cu promisiuni de virgine si 7 neveste,cu amagirea lumii de apoi, pe care nu a vazut-o nimeni.
dar tot mai multi oameni cu capul pe umeri inteleg ca este o mare gogoasa....sau teapa cum se spune la noi..

au plecat de acasa??? sunt in loc strain ca musafiri...li s-a deschis usa ????
atunci sa se comporte ca atare nu sa incerce sa-si impuna -uneori cu forta-ideile lor minoritare asupra majoritatii.

nu le place ? usa este deschisa in continuare,sa se intoarca de unde au venit...

si inca odata Palestina si altii...

scriti ce ganditi voi -nu luati lucruri mestecate de altii,sa le postati aici...
efectul obtinut este total invers,caci dispare orice urma de bunavointa si intelegere daca faceti misionarism
 
hamza_abdullah99;220218 said:
si ne-am respecta reciproc lumea ar fii mai buna.

hai ca ma enervezi stimabile.....
pe cine respectati voi, la voi acasa....????
sau povestea asta circula intr-un singur sens..
ca pe voi va respecta popoarele langa care taiti,daca nu abuzati de ospitalitatea lor.
 
"cainii latra ....CARAVANA TRECE!"

I-ti putea voi sa aduceti injurii islmanului si musulmanilor pina vi se-ncrestzesc buzele si vi se usuca limba,ca tot DEGEABA.
 
MoonaSdm;223343 said:
"cainii latra ....CARAVANA TRECE!"

I-ti putea voi sa aduceti injurii islmanului si musulmanilor pina vi se-ncrestzesc buzele si vi se usuca limba,ca tot DEGEABA.
fato...nu sunt injurii...sunt intrebari..o data, de doua ori,de zece ori,dar in loc de raspunsuri primim..."ce frumos e coranul" "ce grozav e alah"' "ce profeti grozavi au fost moise si isus si altii"
raspunsuri IOC !!NADA !! NIENTE !!! NICEVO !!!!
atunci cum vrei sa avem intelegere si rabdare?????
cum vrei sa credem ca intr-adevar faceti ce scrie si daca nu se face asa sa recunoasteti ca sunt si probleme,nu e totul roz si halal.
 
abbu;223344 said:
fato...nu sunt injurii...sunt intrebari..o data, de doua ori,de zece ori,dar in loc de raspunsuri primim..."ce frumos e coranul" "ce grozav e alah"' "ce profeti grozavi au fost moise si isus si altii"
raspunsuri IOC !!NADA !! NIENTE !!! NICEVO !!!!
atunci cum vrei sa avem intelegere si rabdare?????
cum vrei sa credem ca intr-adevar faceti ce scrie si daca nu se face asa sa recunoasteti ca sunt si probleme,nu e totul roz si halal.


E normal sa se raspunda la intrebari puse intro maniera civilizata.

Iar cand cineva vine cu insulte, injurii, bancuri de prost gust si aberatii (cred ca ti-ai dat seama cine-i personajul :)), intrebarile acestei persoane nu numai ca nu merita sa fie raspunse, insasi persoana data nu merita sa fie luata in seama. Lucreaza asupra manierilor, eticii, in alte cuvinte, civilizeaza-te daca vrei sa-ti fie raspunse intrebarile.
 
Palestina;223356 said:
E normal sa se raspunda la intrebari puse intro maniera civilizata.

Iar cand cineva vine cu insulte, injurii, bancuri de prost gust si aberatii (cred ca ti-ai dat seama cine-i personajul :)), intrebarile acestei persoane nu numai ca nu merita sa fie raspunse, insasi persoana data nu merita sa fie luata in seama. Lucreaza asupra manierilor, eticii, in alte cuvinte, civilizeaza-te daca vrei sa-ti fie raspunse intrebarile.

cam straveziu motiv......
ma duc duminica trecuta la un moll...vad preturile si mi se urca sangele in cap...(asa cum ati observat mi se intampla des...)
intreb pe stabul mare...-spune..sunteti normali...? ce-s preturile astea ???
pai e duminica si e mai scump...! zice nea gogoasa mandru ca a gasit prompt raspuns
-bine nenica,intreb, vrei sa zici matale ca la noapte stati toti aici si schimbati preturile pentru luni....???

asa si mataluta...daca eram copil cuminte vrei "care va sa zica" sa spui ca raspundeai.......????-ce nu ai bagat de seama, este ca te-au intrebat si altii,dar raspunsuri IOC !!NADA !! NIENTE !!! NICEVO !!!!

poate faci totusi o exceptie si ne dai si nou ceva concret,un raspuns mititel,anemic,ofilit,schelet de raspuns....biafra...dar raspuns clar sa fie....
fara citate si teoria chibritului scrisa de altii,ceva din capsorul matale educat si civilizat
 
FogDucker;223335 said:
Mi-a fost dor de topicul asta, asa ca adaug o povestioara scurta si interesanta despre "muslimi". "Waterboarding is for pussies"

THE WISDOM OF KNOWING YOUR ENEMY

"In the years preceding World War I, General Pershing was commander of the American forces in the Philippines. The small Moslem community on the island nation began to wreak havoc against the Philippine government and American forces. The American troops captured a large group of these terrorists. During the interrogation by the Military Court, the fanatics were heard to repeatedly shout, 'Allah Achbar! Allah Achbar! Jihad! The Philippines are the lands of Islam!'

"Pershing ordered the Amalekites executed one by one in the presence of the whole group. (The author is referring to the prophecy in the Bible that the Amalekites would be a very vicious and war‑like people down through history.) Moslems will not eat pork believing that no one could enter Paradise if there is even the smallest amount of swine flesh in their bodies. Knowing this, the General first ordered the firing squad to shoot large hogs. After they skinned the swine, the executioners rolled their bullets in pork fat and passed fat through the barrels of their rifles while the condemned watched. As each condemned terrorist was executed, his corpse was wrapped in hog's skin and buried on the spot. The entrails of the swine were dumped over the corpse before the grave was covered. Three of the convicted Amalekites were released to take the news back to their Islamic Communities. That ended the Islamic Jihad in the Philippines. Terrorist incidents from Islamic Fundamentalists were unheard of until a decade ago when the U.S. State Department recognized the PLO as legitimate 'Freedom Fighters' " (Vendyl Jones, RESEARCHER [Arlington, Texas: Vendyl Jones Research Institutes, January 2001]: 20).

Nu ma mira deloc tacticile "democratice" ale americanilor, e foarte caracteristic pentru ei. Insa ma mira cum de inca se mira americanii de ce oare musulmanii ii "iubesc" asa de tare.
 
Palestina;223358 said:
Insa ma mira cum de inca se mira americanii de ce oare musulmanii ii "iubesc" asa de tare.

ce nu-i iubesc....????
eteteeeee!!!
atunci la ce naiba se inghesuie musulmanii sa traiasca in America....???
nu de dragoste ?????
nu de democratie ?????
poate vor sa faca practica pe avioanele americanilor...
 
Un exemplu al musulmanului care-si iubea patria sa adoptiva intr-atat incat a servit si in fortele ei armate, dar s-a trezit de la acea "iubire" este cazul lui Hasan Nidal.
 
Abbu draga,
nu mai da cu dreptul in stingu,fata draga,si abtine-te.....dupa cite observ tu postezi "la numar"nimic altceva,sau mai pe intelesul,tau......."vorbesti fara a spune mai nimic".
CONTROLEZA TE FETITO,ori du-te de freaca mamaliga sau schimba pampersul sa profiti de timp ,totusi.
CATASTROFA!!!
 
Palestina;223366 said:
Un exemplu al musulmanului care-si iubea patria sa adoptiva intr-atat incat a servit si in fortele ei armate, dar s-a trezit de la acea "iubire" este cazul lui Hasan Nidal.

invers,
patria l-a dezvoltat pe el,i-a dat drepturi si consideratie,functie si stima

pana nu i-au spalat alde ca tine si colega ta creerul cu victoria islamului si a omorat 13 oameni nevinovati...
frumos raspuns,ca tiganii din romania sunteti...
plangeti in fata si bagati cutitul in spate

ai tupeu sa faci un criminal ordinar....."dezamagit"....
 
Back
Top