kat de important secsul in viatza noastra ?

Solara,
sigur ka admiram shi noi barbatzii, pe mascoolii mai bine fakutzi dekit noi. In special in adolescentza, kind ne formam. Atunci barbatzeii au o preokupare deosebita pentru felul kum arata, shi merg pe la sali de bodybuilding, etc.
Dar eu vorbeam de ecsploatarea secsualitatzii.
Adika, la tipele din reklame sunt ecspuse diverse forme kare provoaka kum ar fi (sinii, formele, etk.) La maskooli secsualitatea este in primul rind reprezentata de zona korpului al organului ereditar (ei nu prea vei vedea in klipuri ecsploatarea din perspektiva acestei zone. Pe kind zonele feminitatzii sunt ecsploatate din plin
:smile: la mai bine
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-10-21 06:07, sishu a scris:
Ce sa facem daca sexul nu e aproape de noi?

[/quote]

Nu intzeleg, te referi la impotentza sau ...?
Fii mai ecsplcit
:smile:
 
in viata de astazi sexul este foarte important.Mai ales ca la noi si in tarile celelalte se imbolnavesc atata lume de niste boli incurabileasa si de aceea se vorbeste la tele mult despre asta(sexul)
 
Mdea,
yo zik ka la noi lumea se imbolnaveshte mai des de boli deokeate nu de acea ka secsul pe plaiurile mioritice ar fi mai important dekit pe alte meleaguri ci poate din urmatoarele motive:
1. lipsa de edukatzie secsuala adekvata;
2. putere de kumparare ff. mika (ohmu nu-shi mai permite nici sa kumpere un prezervativ
3. prostitutzie skapata de sub kontrol shi absolut nekontrolata (legaluizarea ar face putzina ordine shi ar reprezenta o sursa de venituri la buget)
4. nu suntem un popor mai secsos ci unu mai iresponsabil in a judeka lukrurile
:smile:
 
bobo cool, sexualitatea exploatata in publicitate, vorbeshti de "femei goale" care nu ar trebui sa aiba vreun efect asupra celor 65 % - exista shi asha ceva ca reclama orientata pe grup de consumatori.
si mai sunt cazuri de reclama facuta incorect.
Sau alta explicatie:
barbatii se uita la femei frumoase, excitante, shi produsul se asociaza cu senzatile pe care le are in acel moment, reclama mai poate avea shi un mesaj, gen 'cumperi asta shi comunici cu asha fete'
pentru femei la fel mesaj: 'cumperi asta shi vei fi ca ele ...'
 
Pe 2001-11-06 07:24, coldun a scris:
...
pentru femei la fel mesaj: 'cumperi asta shi vei fi ca ele ...'

iaka yo in mare itzi dau dreptate, dar la ecsplikatzia de mai sus am ceva retzineri.
Multe din reklame la produse de larg konsum, gospodarie au drept nisha/ grosul konsumatorilor koncentrat dpdv a virstei intre 30 shi 45 ani, virste la kare majoritatea femeilor sunt deja la kasa lor, respektiv intra in faza kind frumusetzea incepe sa se degradeze. La pragurile astea de virsta nu kred ka mai sunt kiar asha de multe fraiere kare sa mai spere sa arate ka Naumi Campbell, Claudia Schiffer, etc (kiar shi in subkonshtient). Adika nu prea mai tzine povestea ku receptarea mesajului publicitar de katre potentzialii konsumatori.
:smile:
 
Multe din reklame la produse de larg konsum, gospodarie au drept nisha/ grosul konsumatorilor koncentrat dpdv a virstei intre 30 shi 45 ani

daca ai observat in asa gen de reclame nu figureaza cineva gen Naumi Campbell, Claudia Schiffer, etc ci cineva gen tetea Asia :smile:
 
Iaca nu intzeleg shi v=atzi apucat voi di reclama :???: , clar ca amu se fac mai multe reclame de acest gen, dar da sa graim despre SEX.

Da el este foarte important pentru fiecare din noi. Daca nu ai relatzii psihueshti. Shi dz^shi cind vez pi shineva ca psihuieshte:"Hronicheskii nedoeb..."

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Lucky13 pe 13-11-2001 12:01 ]</font>
 
pravilino Lucky !!!
hai shi ne-om apuca de sex, nu de reclama :smile: :grin:
c'ap insepem amush sa psihuim ... :smile:
 
Pe 2001-11-13 09:00, coldun a scris:
pravilino Lucky !!!
hai shi ne-om apuca de sex, nu de reclama :smile: :grin:
c'ap insepem amush sa psihuim ... :smile:
Iaka asta de figura, sa va apukatzi aja unul pe altul de secs :smile: :grin:
tu ku lucky....
sper sa nu va suparatzi prea tare.... ka nope mai ridem ji noi oleaka de noi intre noi.
Noroace
 
shi-i smeshno, ii smeshno, nikuda ni denishsea, shi ramine sa rynd shi singur de sheia cum am zis :grin:
 
ok, am ris oleaka, akum sa trecem la subiekt.
Mie personal mi se intimpla ff. des sa-mi doresk kite o padruga-kolega ji kiar deseori imaginar ini inkipui diverse jmekerii de natura temei forumului pe kare le prestez ku ya. Insa, de cele mai multe ori nu am kurajul sa-i spun ka mi-j dori-o. Adika din punktul asta de vedere sunt ff. timid, komplecsat, konservator. Ma refer la situatzii in care ma simt atras de o tipa pur secsual, fara vre-un alt sentiment. Sunt kurios daka vi se intimpla ji voua shi ce parere avetzi de asta. Adika ,
e bine sa trecem la atak in astfel de kazuri?
poate ecsista atraktzia secsuala fara alte sentimente?
 
he-he-i, inca cum exista,
exista daje atractzie sexuala imbinata cu sentimente negative, adica sa vrei s-a ai pe cineva pe care urashti,...

da ce sa faci in asha cazuri ... depinde totushi de caz, ar fi bine sa gyndeshti consecintzele shi daca nu sunt drastice - foc, da-i bataie, ...
este o fraza care tare-mi place: mai bine sa-ti para rau de ce-ai facut decyt de ce n-ai facut :wink:
 
imi place fraza tha mult,
totushi ce te faci kind tu vrei sa faci ceva nou ji ia nu ji nu, s-au tu o vrei ji ia ba..
bobo :ciupos:
 
daca nu - nu shi gata, shi chiar na nei svet soshelsea
doar n-ai sa insishti ca un ..., chiar te umileshti in asha caz
 
nu mai frate. nu jtiu daka tu ejti patzit sau nu... Da se mai intimpla sa ai kite o kolegha karetzi face ia tzie ku okiu, adika zici ka flirteaza ku tine... Ji tu ka tot ohmu normal la kap kind in sfirjit te hotarajti sa dai un respuns... te lovejti de draqu. Sint o serie de padruji pentru kare viatza este un flirt kontinuu, da kind treci la treaba, vorghejti de unu singur la peretzi...
:smile:
 
faza e sa intzelegi ce vrea ea de la tine.
1. daca numai filtreaza shi nu te vrea shi eshti sigur de asta, atunci potzi smelo s-o ignori, da-o nafig shi uita da ea
2. daca totushi vezi ca ceva e posibil, mergi in directzia asta pina ori se primeshte ceva interesant shi frumos, sau intzelegi ca inzadar, atunci vezi p. 1

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: coldun pe 16-11-2001 14:09 ]</font>
 
Back
Top