kat de important secsul in viatza noastra ?

Mersi ca mi-ai amintit care era tema discutiei. :wink:
Deci, sa ne intoarcem la ea.
Zic si eu ca prea se supraestimeaza uneori insemnatatea sexului. Cata lume traieste fara el si e bine, mersi. Si ce o fi inseamnand expresia sex sanatos? :roll:
 
Kiar Fox, lumineazane ... cata lume traieste bine mersi si fericita fara sex ? apropo , chiar si un impotent viseaza ca odata ii se va scula...
 
dar

pentru voi cat de important este sexul? ati putea trai daca nu ati mai putea in nici un fel si chip face sex? eu cred ca la cat sunteti voi iubitori de sex v-ati sinucide, Doamne fereste!
 
Vezi tu amice, depinde ce inteles dai tu ipotezei de a nu putea in nici un fel si chip sa faci sex (oare onanismul, visele, gindurile se pun). Intrun sens mai larg si un mod mai cuprinzator, nu exista caz in care o fiinta vie sa fie in imposibilitate de a practica cel putin o forma de sex.
 
Daca exista o persoana ce nu s-a gandit macar o data la ceva legat de sex...as dori sa o cunosc si eu...nici macar in vis?...nu cred ca exista o astfel de persoana!
 
mirabela

culmea ca exista! prietenul meu cel mai bun pana la o anumita varsta mai mare nu s-a gandit la sex niciodata, iar vise erotice nu cred ca are nici in prezent, totul depinde de cat de curata e inima ta intru Dumnezeu!
 
Alex, probabil cu timpul te vei maturiza si vei intzelege ca sexul nu e neaparat un pacat, chiar si din punct de vedere biblic si chiar in intelesul cel mai dogmatic nu e vorba de inima ci de suflet. iar prietenul tau, imi pare rau pentru el, impotentza e o boala grava... sper ca nu despre tine vorbeai..
 
In lumea si societatea de azi e cam greu sa cresti fara sa auzi si in fine fara sa practici sexul . Pe cind acum multe lucruri depind de acest act , impotenta este un lucru grav , dar nu si "mortal" . Exista preparate ce rezolva problema .
 
Daca intr-adevar este vorba de o neputinta fizica...nasol, dar va trebui sa-si rezolve problema , inainte de a fi prea tarziu...Este pacat sa piarda ceva asa de placut... :crazy:
 
Desi posibil sa aiba o bariera mentala fata de actul sexului . Deacu el tre sa se decida ce are si sa rezolve problema in cauza !
 
imi pare rau

imi pare rau, cred ca voi va faceti prea multe probleme care sincer nu exista! faptul ca un om nu se gandeste la sex, se poate numi omul normal, iar voi culmea il numiti alienat aproape, auzi domne e impotent, ce mai - dezechilibrat! probleme voi aveti! sunteti obsedati de sex intr-un hal fara de hal! dar asta e treaba voastra si nu a mea! prietenul meu are iubita! e perfect normal, ceea nu prea pot spune despre voi si problemele voastre, voi poate nu aveti disfunctii sexuale, dar me(i)ntale si psihice sigur, de fapt cred ca aceasta boala s-a generalizat, caci omul este mult mai rau decat un animal! citindu-va imi dau seama ca acest forum de fapt nu este unul de discutii ci unul de "cum sa mai fac niste afirmatii rautacioase, cum sa mai interpretez ceva care sa-l invectiveze, cum sa fac sa denaturez adevarul s.a," - sincer ne-folositoare!Dumnezeu sa va ajute!
 
Stai calm...nu am vrut sa fim rautaciosi, incercam doar sa dam niste sfaturi ! Nu cred ca un om este anormal daca se gandeste si la partea sexuala a vietii...ma bucur ca prietenul tau are o iubita , si nici in cazul asta nu se gandeste deloc la sex ?...scuze , nu intentionam sub nici o forma sa fiu rautacioasa !
:naroc:
 
Revin si eu in tema.
Sunt de acord cu Alex, ca sunteti obsedati grav de sex. Sper ca odata cu varsta va veti lecui de aceasta boala a adolescentei. Una e sa stii ca, da sexul exista, si sa-l practici la momentul si cu omul potrivit, alta e sa te manance-ntr-un loc dupa el, si sa devina o idee fixa :crazy: .
Am sa raspund la intrebarea, care mi-a fost adresata mai sus. Foarte multa lume, in valtoarea grijilor cotidiene, nu numai ca nu se gandeste la sex in felul pe care-l aveti voi in vedere dar nici nu-l practica, nu pentru ca ar fi impotenti. Sau poate credeti, ca persoanele solitare umbla toata ziulica cu o falca-n cer si una-n pamant ca, Doamne fereste, sa nu doarma singuri la noapte? Sau vi se pare, ca vazand o persoana de sex opus, e normal ca primul gand sa fie la pat?
Chiar ati plasat sexul pe primul loc in viata voastra?
 
Fox frate, ce ai cu noi...nu am facut decat sa ne exprimam parerile...sau nu asta era scopul temei ? Cred ca am trecut de mult de varsta adolescentei , si nu cred ca a vorbi despre acest lucru inseamna ca esti "obsedat sexual"...
:D
 
Mira, stiu eu ca tu esti marisoara :wink: . Nu te consider pe tine obsedata de sex. Imi pare rau daca ai luat in adresa ta cele scrise de mine.
Cred ca nu e important faptul daca te gandesti la sex, ci mai important e CE gandesti despre sex. Ex.: eu tot ma gandesc la el, dar in acel context, ca nu e prea important pentru mine :) .
 
Back
Top