LAREME

everygo - diriginta mi-a fost Rusu (in clasa 12-a; inainte de asta a fost Tricolici). Ni-i lene sa scriu cu cine am fost in clasa, shi mai ales ca nu face. Daca ceva, scrie pe privat. Ne lamurim noi cumva :)
 
Doomie said:
everygo - diriginta mi-a fost Rusu (in clasa 12-a; inainte de asta a fost Tricolici). Ni-i lene sa scriu cu cine am fost in clasa, shi mai ales ca nu face. Daca ceva, scrie pe privat. Ne lamurim noi cumva :)
done!
 
si cine sunt ai a cei mai buni? ce inseamna lareme, sa stiu despre ce e vorba in tema asta?!?
Liceul Academic Roman-Englez Mircea Eliade(LAREME)...iata ce
se vede ca nu esti de pe la noi :)
 
aha

e vorba despre ceva academic, despre eruditi si hermeneutica lor, sau al lui mircea eliade, pai ce se mai intampla la liceul asta si de ce nu a devenit inca colegiu national? :)
 
Ingerica said:
in ce oras? tu apropo de cind ai plecat?
\

am invatat un an in rennes
acu sunt la paris
am plecat in septembrie din chishinau iar de la lareme in 2000
cum eu?
sper ca ti-am dat toata info necesara
tu mai eshti la liceu?
in ce clasa eshti shi ce se mai aude?
sunteti in vac?
 
deci

sa inteleg ca acest liceu este unul de referinta in chisinau si cu ecouri in afara! asta este bine ! inseamna ca aveti cu ce va mandri!
 
Ingerica said:
da Eliade e cel mai renumit liceu :) fara exagerari.
da, noi suntem in vacantsa :)
everygo, nu-tsipare rau ca ai plecat?

nu-mi pare rau
imi pare tare rau
vreau acasa
vreau sa vad chishinaul
shi liceul ista 'remodelat' de d-na grau?
cum ti-a placut ideea cu lemnul pe pereti?
shi in ce clasa eshti?
 
istoricul liceului nu este prea mare. a fost fondat in 1990, probabil la initsiativa d-nei Iulia Gorea-Costin (la acel moment sotsia primarului Chisinaului), la un an dupa formarea altui liceu "de elita" - G. Asachi.
peste vreo citsiva ani Eliade a devenit destul de bun in ceea ce priveshte numarul de oameni care au luat medalii de tot felul pe la competitsii shi la calitatea studiilor.
Acum nu mai shtiu ce se intimpla pe acolo, caci de 2 ani nu mai invatz la liceu... :)
 
SUSTINE CINEVA BAC-UL AICI?

SUSTINE CINEVA BAC-UL AICI?
cine m-ajuta sa gasesc testele rezolvate la Bac (Istorie Universala) va avea de cistigat ceva :wink:
 
sa ma

sa inteleg deci ca nu are cine stie ce traditie, dar este un liceu harnic si cu perspective extraordinare in timp!succes si bafta! :)
 
Back
Top