LAREME

sasti spun sincer, anul acesta am plecat de acolo , si am plecat intradevar din cauza atmosferei. nu rezistam psihologic. in clasa a 8 am fost otravita de o obsedata si vreau sati spun ca anume acolo am facut si eu lucruri de care nu sunt mindra. asa ca nu zic nimic daca ma incluzi si pe mine in categoria data (cu toate ca tine de trecuit), dar tre sa recunosti ca e mereu o tensiune in liceu.
da oricum e liceul meu iubit pe care nul voi uita niciodata!!!!!!!!!!!!
 
sa-ti spun drept, se simte ceva mai mult decit tensiune, se simte...rahatul in care treptat, treptat se scufunda liceul noustru(de fapt, toate liceele)...

cu noile generatii obsedate, kopkii de bani gata, shpana etc..


insa in linii generale ramine(inca) a fi ceva nbunishor...si mai mult ca sigur, n-o sa plec(mai ales acum pe ultima suta de metri:)), caci pina acum am avut unele "privilegii" :p si m-am simtit bine...

anyway, cred ca o sa-mi fie f dor de liceu degraba
 
LAREME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LICEUL ACADEMIC ROMAN ENGLEZ MIRCEA ELIADE!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu vezi titlul temei?
 
Iata ca am aici linga mine 2 absolvente ale liceului LAREME, una a fost in clasa d-nei Nerean, cealalta la dna Moraru( Emilia ,nu Mariana) : :-? . fetele acum sunt in Franta si le face placere sa gaseasca pe forum o tema consacrata liceului lor. Ce mai nou ? Chestii bune.. si mai putin bune ...ce mai face dl Lachi , gruzeste lumea ca si mai inainte ? ce absolventi avem, cum a mers bacul.. davai povestiti...!
 
:lol: , stai ca nu m-ai inteles corect, nu te intreb din ce cauza , dar de ce chestie ti-ai dat seama ... :wink:
 
shi eu am absolvit lareme-ul cindva... despre noutati... nu prea cred ca sunt, doar ca anul asta sustine bacul clasa lui griu, deci va dati seama, ce medie-record va fi... a avut grija cineva... shi are in continuare, daca ma intelegeti...
a, mi-am mai amintit- anton s-a casatorit!!! :D in caz ca nu stiati :D
 
Eli - citeshte atent ce am scris eu: "mi-am dat seama acum ca...". Dupa "ca" urmeaza lucrul de care mi-am dat eu seama :)

Despre clasa lui Gryu - tare "fina" aluzie, n-am ce zice :D

PS: Anton casatorit asta ii prikol veste. Da cu cine, nu se shtie?
 
nu stiu cine-i, adica am auzit ceva birfe, ar nu prea le-am retinut shi nu am avut dorinta sa le retin... dar oricum cred ca e mare pierdere pentru fetele din eliade :D...
 
ca sa il citez pe un fost coleg de-al meu :D
"s-a maritat cu una care nu este chiar asa de frumoasa, cum o spus Griu, si care este mai inalta decit el cu vre-o 2 capuri."
 
ei hai shom gani!

si ce daca suntem clasa lu` Griu? asta nu inseamna nimik!
poate exista mult mai multe motive sa ne macheaska anume din cauza asta! lor li-i oarecum totuna, nu?

cred ca ar trebui sa va ginditi un pic inainte de a lansa presupuneri levye...
ei, iaka iar ne kkam ca moldovenii unul pe altul...


salve
 
eu propun ca voi sa nu facetsi declaratsii prea mari shi, daca atsi dat BAC-ul la viatza voastra, sa va aducetsi aminte cum a fost. cred ca vetsi fi de acord ca in fiecare an, independent de a cui clasa a dat examenele, coruptsie et al a existat in proportii mari (N.B. - eu nu afirm ca totsi au copiat shi/sau au influentzat notele lor cumva). nu voi accepta declaratsii care contrazic ceea ce am zis eu mai sus, pentru ca in Moldova fenomelul acesta pur shi simplu e considerat normal, iar oamenii de obicei se fac a nu observa, sau pur shi simplu nu le pasa (fiind participatsi activi sau pasivi la toata treaba). shi asta ii o variabila independenta de conducerea liceului. cel putsin la moment :)
 
n-am vrut sa insult nicidecum pe nici unul dintre absolventii de anul asta shi nu am negat ca atunci cind am dat eu bacul a fost altfel... in fiecare an se repeta aceeasi poveste... am vrut sa spun doar ca anul asta situatia e putin mai speciala, pentru ca intr-adevar am auzit-o de la persoane ca sustin acum bacul, dar nu sunteti voi de vina de ceea ce se intimpla... succes mai departe, trix!
 
10x
de fapt, am terminat examenele. au mai ramas contestarile :)
si intr-adevar, aproape toata lumea kopie...
 
ma bucur ca ne-am inteles pina la urma! :)
ce se mai aude pe la liceu? e drept ca a plecat rugina? ce mai face lupascu?mai spune bancuri de-a lui funny la lectii?:) se mai vinde "goroh" shi "blinciki" la cantina?:D tu cred ca esti la curent, shi noua care nu am fost demultisor pe acolo ne-ar fi interesant sa stim...
 
rugina o plecat (as far as i know)
lupascu o ramas acelasi: mare prikalist, cu suflet mare
la cantina s-o trecut mai mult la chifle de tot felu`
dar mai gasesti si goroh :) cum fara asta

acum se fac reparatii. chiar azi am fost. in rest lumea incetishor se duce in concedii, in vacantza etc
 
Back
Top