mai mergi la McDonalds

Si mie la inceput imi placea sa ma duc la McD dar acum :baaa: Acolo numai te ingrasi si nu e chiar bun pentru sanatate
 
As vrea eu sa ma ingras de la mincarea de la McD
Daca as sti ca mincarea de la MacDonalds ingrasa pai eu as minca numai acolo, insa asta nu e chiar asa. Cei grasi se ingrasa, cei slabi ramin slabi :(
 
:lol: nu te ingrasi deloc, da deloc, numai ca intro saptamina mam ingrasat 2,3 kg. asha sa primit ca am ramas singura acasa pe 10 zile shi la inceput a fost normal, pe urma a trebuit de 3 ori pe zi sa merg la McD si pe urma nu stiam cum sa scap de aceste kg :wink:
 
fdgd

ingrasa!!!! nu cel gras se ingrasa, dar cel predispus la ingrasare. eu in US am mancat prostii de acestea si ghici. de la 53 vara trecuta am ajuns la 60 cand m-am intors, foarte urat!!!! dar acum cu incetul slabesc :D of, ce-i greu
 
dff

ei, chiar mai linistit, mai am oleaca si am greutatea unui baiat
eu acasa mananc mai mult ca acolo, dar mai sanatos
 
Am gresit arina: cei predispusi spre ingrasare se ingrasa de la mincarea de la Mcd!
Eu insa sint om predispus spre slabire si nu stiu cum sa pastrez kilogramele. Pe mine mincarea de la McD nu ma ajuta, eu ramin ori tot asa cum am fost, ori slabesc.
 
in multe tari McD ofera feluri de mincare cu specific local sau national,
nici in Romania si nici aici nu am vazut ceva cu specific.
cred ca in Ro ar merge sarmalele si mititeii, aici, cred ca saslicul ar face furori.
 
flo

flo said:
in multe tari McD ofera feluri de mincare cu specific local sau national,
nici in Romania si nici aici nu am vazut ceva cu specific.
cred ca in Ro ar merge sarmalele si mititeii, aici, cred ca saslicul ar face furori.

apropo de mcd - in primul rand nu este legat mcd - firma mama, este individual pe picioarele lui ceea ce denota a unui altfel de gust mai prost si ne-sigur, apoi avem specific: ciorba de burta, sarmalele in foi de varza si de vita, si multe altele :D
 
apropo de mesajul tau, alex: n-am inteles nimic! cred ca aveai niscaiva emotii conversind cu un posibil gay.

vad ca iti place sa citezi mai pe toata lumea, nu vad rostul citarii intregului mesaj din moment ce el se gaseste la citiva centimetri mai sus in original.

P.S.
am mai citit mesajul tau de citeva ori, dar degeaba, mai criptic decit o poezie de I. Barbu.
 
apropo, arina...ai dreptate cind zici ca in sua te ingrasi la naiba si nu are a face cu volumul mincarii consumate ci cu calitatea.
eu am venit in sua si timp de o luna am pus la vreo 5 kg fara sa fi mincat McDs sau altceva gen fast food. Dimpotriva...imi pregatesc singura tot ce consum. dar din cauza hormonilor si atibioticilor folositi in production de carne si legume e cam greu sa mentii o greutate ideala..:) Mi-a trebuit ceva timp sa revin la greutatea pe care o aveam cind am plecat...si nu as zice ca am predispozitie spre ingrasare. In familie numai maica-mea e mai "plump"..dar dupa 3 copii nu ai cum sa nu fii.
 
Back
Top