Marlyn Manson

Daca totushi ati vorbit despre manierele lui ash vrea sa spun ca shi manierele lui sunt unice... ati mai vazut asha ceva ca sa ai totul negru in casa... sau sa porti numai culori inchise?
 
coolgreetings said:
Ce ai vrut sa spui?
Ma scuzi insa nu am inteles...

am vrut sa zic sa sunt chestii care nu pot fi discutate
shi cind e vorba de muzica cred ca ar fi cazul
e mishto ca tema a fost deschisa dar de aici nu shtiu unde poate duce
cineva ar zice ca tipul e un timpit (maicamea)
altcineva ca e un tip miushto care face muzica buna (eu)
shi fiecare ramiine cu parerea lui shi tot prieteni suntem
:eek:
e atit de complicat ca nici eu nu am inteles dar nu face nimic!
:lol:
 
Personal majoritatea pieselor le aud la MCM...
Si deci vad cine canta...

Si cred ca, daca unora le este paralel ce face marilyn, nu-i va spune nimic (nu anume lui, ci poate unui prieten, care la randul lui altuia)... tot asa cred ca se va crea o imagine ceva cere ca el sa fie "putin" mai decent...
Cine stie poate ii aflati prin minune e-mailu' (care si-l verifica)...

Dar oricum, imaginea care si-a creat-o:
-Il stii pe marilyn Manson?
-Cine?
-Manson..., ala cu ochiu alb
-A, daaa, imi aduc aminte..., are cateva piese mishto!
 
....

cand eu vorbesc despre el si cineva nu stiu cine e el: eu incep a canta "the beautiful people" sau "sweet dreams" sau "dope show". tin minte cand l-am vazut pentru prima data la TV, era ceva la MTV, concert. iese pe scena intr-o haina lunga si parea ca are sani si ma gandesc e fata sau baiat, apoi el isi arunca paltonul si ramane in chiloti de piele, atunci imi zic, e baiat :) incepe sa cante si imi place, apoi tata intra si incepe "aaa, ce strasnicie, cu chelea goala etc" :D de atunci cu nerabdare asteptam sa vad clipurile lui - imi plac mult, e total diferit de ce se arata la MTV, VH1 etc. parintii mei ar trece pe alaturi, privesc, apoi incep a-l critica.
 
coolgreetings said:
Parerile se schimba foarte greu...

da, se schimba greu, dar totusi, se schimba,
mai inainte imi placea sa ascult la nebunie Zdob si Zdub, primul album, iar acuma mii rusine sai ascult la Teo, si chiar muzica lor pentru mine e parsiva.

insa Marlyn Manson, alta treaba, chiar am primit si un CD cadou al lui, ma bucur ca am toate albumele :)
 
Re: ....

arina said:
cand eu vorbesc despre el si cineva nu stiu cine e el: eu incep a canta "the beautiful people" sau "sweet dreams" sau "dope show". tin minte cand l-am vazut pentru prima data la TV, era ceva la MTV, concert. iese pe scena intr-o haina lunga si parea ca are sani si ma gandesc e fata sau baiat, apoi el isi arunca paltonul si ramane in chiloti de piele, atunci imi zic, e baiat :) incepe sa cante si imi place, apoi tata intra si incepe "aaa, ce strasnicie, cu chelea goala etc" :D de atunci cu nerabdare asteptam sa vad clipurile lui - imi plac mult, e total diferit de ce se arata la MTV, VH1 etc. parintii mei ar trece pe alaturi, privesc, apoi incep a-l critica.
:D Frumos... despre parintii mei pot sa spun ca shi lor nu le place asha tip de muzica sau asha tip de oameni care canta...eu de marlin menson am auzit de la TV cu cativa ani in urma... shi de atunci tot ashtept shi eu sa mai apara cate ceva :D, insa am observat ca nu prea apare el des in public, insa cand o face , o face cu multa surpriza... :D
 
Nu stiu daca l-ati vazut intr-un behaind the muzic pe VH1 , acolo a fost Manson cel normal , adica in afara scenei o persoana absolut normala...daca mai prindeti o reluare la emisiune uitati-va , sunt convinsa ca va veti schimba parerea despre el...
Is the best man in the world !
 
Aveti ceva impotriva fanilor lui Manson...?
Nu se poate sa fi o persoana ce stie ce este aia o muzica buna, sa asculti compozitiile lui Manson si sa nu-ti placa...
:crazy:
 
fdge

eu am privit la VH1 si Behind the Music si Driven si respectul meu pentru dansul s-a ridicat, oamenii il subestimeaza, mie imi place el ca om, am multe idei cu el in comun, ele nu se manifesta in acelasi mod, dar de aceea se spune ca fiecare om e diferit, cel putin sper sa fie...
 
Ma bucur ca cineva este de acord cu mine , la un moment dat aveam impresia ca ma lupt cu morile de vant...Arina eu sunt intru totul de acord cu tine... :crazy:
 
Back
Top