Marlyn Manson

da eu nici nu stiu ce sa spun.. voi amandou sunteti fete da eu baiat deci exista diferente intrwe gandire... :D deci parerea mea ramane aceeashi ... in muzica este bun insa nu alt ceva nu prea vad calitati... poat a fi o calitate ca este nebun... ash vrea sa fiu shi eu nebun cateodata :D
 
Bine ai venit printre noi...! Ce album iti place cel mai tare ?
Calitatea ce-mi place la MM : nu-i pasa de ceea ce se spune , daca are chef sa faca ceva , nu se sfieste...cred ca este un suflet liber. De ce ti-ai dori sa fii si tu cateodata nebun ?
:crazy:
 
Cred ca-i fain sa fii nebun cateodata,...eu nu stiu, pentru ca starea mea normala este una de nebunie...si cum te simti cand esti cuprins de nebunie...ce-ti place sa faci in acele momente ?
:crazy:
 
Mi-ai starnit de tot curiozitatea...ce-ti place tie oare sa faci ? Vezi de ce nu-l intelegi pe MM ?...el spune tot ce are pe suflet...! :wink:
 
mda...

iaca am zis ca-mi pun si io a mele 3 capishi. imi datzi voie? :)

Deci din start va spun ca am ascultat MM si mai ascult si-l acum cu ocazii
speciale. Am si vre-o 8 clipuri de-ale lui pe calculator si am pierdut si ceva
timp pe internet citind despre el. Am ajuns sa-l vad altfel.

Am vazut ca respectati la el faptul ca e nebun. Eu personal nu inteleg asa
ceva. Oameni care au case stranii si se poarta cum le tuna lor sunt mai
multi: Kid Rock, Tomy Lee, Boy George, daca nu ma credeti uitati-va la
"MTV Cribs". Si in general nebuni de astea, dar fara atitia bani si fani, gasiti
la orice spital de specialitate. :) Acum sa nu ma intelegeti gresit: imi plac si
mie nebunii, dar cu preacadere aceea creativi. Iaca a mai fost unu nebun
acum 100 de ani - Salvador Dali. Dar sa nu comparam. Acela lucra zi si
noapte sa prezinte lumii cum vede el lumea si pe sine. MM e destructiv
parerea mea, pe linga faptul ca distruge tot echipamentul la concerte mai
are si ceva de spus impotriva canoanelor clasice muzicale.

Cel mai urit dupa parerea mea este faptul ca tipul a creat acea imagine
de - Antichrist superstar. Poate nu stitzi, dar in toata lumea si mai ales
in SUA au aparut adevarate multimi de tineri ce il sustin in "aspiratia lui".
Cum spun ei - "The end is fuking near...". MM e perfect constient de
efectul ce-l are asupra tineretului. Ii place sa simta ca are o asa influenta.
Nu stiu cum sa va zic, da asta-i cel mai pur cult al personalitatzii.
Exemple: Mussolini, Hitler, etc. De urmari sa nu vorbim aici...

Da, si ideea ceea cu taiatul oaselor, urit exemplu...
:-x

Deci ca nota finala as vrea sa zi despre MM:
Spectacol - super, imi fac placere unele concerte de ale lui
Muzica - inferiora a ceea ce se scrie acum in SUA
Imagine - foarte puternica si bine gindita, efect nociv

Dar democratia ii democratie, ascultati ce vreti, dar vedeti ca nu cumva
sa ajungeti sa va uitati neputinciosi la copii vostri care se vor uita la
concerte mult mai serioase ca astea: cu omoruri live, etc... fiti atenti sa
nu ajungem prea departe.

devilus la provod
:demon:
 
Tot ceea ce ai spus tu este corect , sunt de acord cu tine...dar mai sunt convinsa ca atunci cand stii sa iei din ceva doar ceea ce ai tu nevoie este perfect...si nu cred ca este nociv... :crazy:
 
:::[alien said:
:::]DAr ce inseamna MM -MM dams?
Alien nu te fa prost ca nu eshti!


Devilus...cand v/om avea copii nostri atunci v/om vedea noi ce v/om face.. acuma insa trebuie sa ne distram cat avem aceasta ocazie... asha ca MM ar fi o distractie extraordinara :D
In privinta de ce nu ne uitam la alti "nebuni"? PAi MM s/a detasat mult prea tare cu nebuniile lui de ceilalti! :)
 
GYN fiecare cum vrea..... daca tu te temi ca vei fi influintat de el atunci nu/i asculta muzica... eu de exemplu nu ma tem de influinta lui aspru mea...!
 
Daca simtiti ca nu sunteti capabili sa-i intelegeti muzica si simtiti ca aceasta va influenteaza in mod negativ...evitati sa mai ascultati...s-ar putea sa va influenteze mai tare decat va asteptati... :evil:
 
Da , poate ca nu sunt una din cele mai fericite persoane de pe Terra , dar asta nu inseamna ca sunt tristetea intruchipata...chestia este ca eu iau din muzica lui MM ceea ce imi convine mie intr-un anumit moment...cateodata tristete , cateodata fericire...asta inseamna sa-ti pice bine un anumit gen muzical...
Apropos , aseara in emisiunea mea de rock am prezentat in intregime albumul " Mechanical animals " ( 1998 )semnat MM...!
:)
 
Mirabela nu ai spus ceva despre ceea ce discutam noi aici pe forum?( la radio--->emisiune)
Sau nu ai primit telefoane de la lume cu anumite idee sau doleante fata de MM?
 
Sigur ca am facut un rezumat al parerilor noastre impartite legate de acest personaj...si telefoane au fost - pro si contra ! Dar pana la urma cei care il indragesc au ascultat albumul , iar cei care nu ...au schimbat frecventa !
 
Back
Top