n ce se măsoară dragostea???

da de fapt, cand nu ai persoana iubita alaturi atunci intelegi cat de tare o iubest si cat ai face pentru ea
 
cred ca dragostea se masoara in libertate...adica cita libertate poti sa acorzi persoanei iubite, si cite libertate ti se va acorda tie. Si cel mai greu lucru e s-o faci si in acelas timp sa ai incredere totala that you wont be cheated on, si cel mai important: you will not cheat on your loved one..:smile:
 
Pe 2002-03-27 16:13, andriel a scris:
dragostea se masoara in kilometri. Daca rydetsi- degeaba ca exista un graunte foarte mare de seriozitate in asta shi sa vedem care-l raskuseshte.

nu am de cit sa fiu de acord cu nenea andrei shi subsemnez :grin:
 
Shi daca doritzi ca sa fie mai mare (in km), refuzati la utilitatile moderne si reveniti la cele date de Dumnezeu.
 
Da Andriel, cred ca pina acuma tu ai dat raspunsul care e cel mai aproape de realitate. Daca suntem capabili de a simti niste sentimente puternice atunci cind suntem alaturi de persoana iubita e foarte bine dar inca nu putem fi siguri ca asta e "ea" iubirea, ceea ce simtim cu adevarat.
Insa daca la distante de kilometri si kilometri simtim aceleasi batai de inima si poate si mai multe chiar, atunci ne putem considera oameni fericiti p-tru ca putem afirma, DA, Iubesc...
 
<font color = "#800080">
Patydor sa stii ca ai ghicit exact ceia ce am avut in vedere prin ce am scris mai devreme :smile:
Pot doar sa ma bucur pentru tine ca ai o asemenea parere in privinta aceasta :smile: it's difficult to keep this balance :smile: but it's the best choise :smile:
Libertatea de a alege in orice clipa si de a fi constient ca nu ai nevoie da altceva, ori ca pentru a fi intr-o relatzie trebue sa faci ceva in sensul de a fi permanent interesant si aproape i(in sens mai larg) de persoana .....
Cred ca o asemenea intzelegere a lucrurilor poate aduce multe multe multe clipe frumoase intr-o relatzie :smile:

Cred ca a ace abuz de sentimentele , bunul simt si etica persoanei catre care simti ceva ...care ar obligao la tinerea acestor relatii cind deja nu exista acea legatura invizibila si atractzie este foarte rau .. si fac asta persoane insuficiente .. cu parere de rau se pare ca de aste sunt multzi....


</font>

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Processor pe 28-03-2002 15:23 ]</font>
 
<font color = 000080>

Bine o sa tin cont pe viitor sa folosesc culoarea mea standard adica aceasta ori altele dar sa fie citibile pe fonul verde :smile:
si-mi cer scuze pentru gresheli caci mai scriu citeodata de la un calculator la care keyboard-ul nu prea functzioneaza dupa ce (am un umeletz s-o uitat prin ea sa vada cu e innauntru si iaca asa de nou are deja defecte)

Mit freundlichem Gruesse zur Zeit aus Moldawien

</font>
 
Fratzilor! eu zic ca dragostea se masoara in ... fytzi... :grin:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: CiCo pe 29-03-2002 17:05 ]</font>
 
ma scuzati ca intervin, poate nu e la tema, dar mi-a placut odata ce reciteam "frumos si sfint". e vorba de viata si nu de dragoste, dar cred ca oarecum aceste doua notiuni sa intrepatrund
deci:"viata se masoara nu atit cu anii pe care i-ai trait, cit cu lupta pe care ai dus-o pentru tot ce ai avut frumos si sfint pe lume..."
(I. Druta)
 
Cum adica "dragostea se masoara in chilometri" ?
Se masoara in kilometri, asta in sensul ca o persoana se afla in moldova si alta in america si aceste doua persoane oricum se iubesc si niciunu nu-si inseala partenerul dar asteapta vacanta ca sa vina unu in vizita la altu si abia atunci sa faca dragoste? adica daca nu rezisti tentatiei si te intilnesti cu alta padruga in america asta inseamna ca de-amu tu nu o iubesti pe persoana din moldova? Oare asta tu intelegi prin dragoste care se masoara in kilometri ? :???:
 
adica daca nu rezisti tentatiei si te intilnesti cu alta padruga in america asta inseamna ca de-amu tu nu o iubesti pe persoana din moldova?
[/quote]

[/quote]

DUBLU-DADADADADADAADADA!
 
Pe 2002-03-27 08:42, DoCo a scris:
Oare e posibil de a masura Infinitul?
Oare e posibil de patruns Nepatrunsul?
Oare nu e mai frumoasa viata interpatrunsa de taina si mister?
E frumos si adevarat,mi-a placut mult!
Poate ca asta e raspunsul la intrebarea acestui forum...
 
Back
Top