n ce se măsoară dragostea???

hmmmmm, acuma asa o intrebare...
Cind iubesti pe cineva foarte mult shi persoana iubita de intreaba :
- "Ma iubesti?"
tu ii spui :
- "Da"
ea intreaba:
- "Da cit de mult?"
tu:
- "Pai, mmmm, aaaa, ........ 1000 kilometri"
:stop:
Fratzilor!!!!!
Cum se poate masura dragostea in kilometri???? :te_tai:
:baaa: Voi shi рамсы попутали, А???????

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: CiCo pe 30-03-2002 13:25 ]</font>
 
nu way, chestia e aceea ca, cand esti la 1000 de Km atunci intelegi cat de drag iti este omul si cat ai face pentru el si atunci chiar vezi daca dragostea e adevarata sau nu...
 
cineva spunea: Daca itsi ajung cuvinte sa spui cit de mult iubesti, inseamna ca iubesti putsin
dragostea nu are limita...
 
Pe 2002-03-30 09:30, Ecvator X a scris:
Sunt complet de acord cu ea , acel care va afirma ca dragostea are limite , acea persoana nu are dreptate :smile:
Rezulta ca dragostea nu se masoara in nimic?
 
Dracii mei... Iubirea nu se masoara-n kilograme, nici in kilometri si nici in litri, ia se masoara in Grade....

Foarte corect a mentionat Ingeriaca.... Ia nu se masoara in cuvinte, si cine a putut spune ca iubeshti prin intermediul a unor cuvinte minte cu nerushinare shi va ajunge-n Iad... te ashtept cu placere, am gasit o naua metoda de :demon:****:demon: (cenzura: pentru baieti ii va chinui Mama-Padurii .... iar fetele ??? - Tatal-Padurii, dar asta nu-s eu ....)

:demon: :demon: :demon: :demon:

Eu cred ca Iubirea se exprima prin cuvinte, comportament, dar cel mai mult prin priviri si mingieri....(nu intram in toate amanuntele
:demon:
 
Pe 2002-03-30 12:09, Adriancic a scris:
Pe 2002-03-30 09:30, Ecvator X a scris:
Sunt complet de acord cu ea , acel care va afirma ca dragostea are limite , acea persoana nu are dreptate :smile:
Rezulta ca dragostea nu se masoara in nimic?

Da rezulta ca dragostea nu se masoara in nimic shi nici nu are limite :smile:
 
iata eu afirm cu multa certitudine , ca dragostea are limite, si ca are si sfirsit, caci totul pe lumea asta e condamnat la efemeritate. asta ne-a fost sentinta si trebuie sa tinem cont de ea
 
Cerepaha,poate ca ai dreptate si imi place ca esti realista,dar in strafundul inimii tale nu speri sa gasesti the love of your life care sa dureze atita timp cit traiesti? :smile:
 
dragostea se masoara totusi in libertate, asa, cel putsin cred eu. si in aceasta libertate intra totul: kilometrele, gradele etc.
iubesti atunci cand simtsi ca potsi sa fii liber in dragostea asta, dar cand se incep obsesiile, asta deja nu e dragoste, ci boala.

Foarte neplacuta...
 
Pe 2002-03-31 03:15, cerepaha a scris:
iata eu afirm cu multa certitudine , ca dragostea are limite, si ca are si sfirsit, caci totul pe lumea asta e condamnat la efemeritate. asta ne-a fost sentinta si trebuie sa tinem cont de ea
Dragostea nu are limite(limite sunt atunci cand nu este adevarata), ea are limite numai atunci cand sunt obsesiile(cum a spus Delia)


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: coolgreetings pe 31-03-2002 20:18 ]</font>
 
Pe 2002-03-31 11:12, Delia a scris:
dragostea se masoara totusi in libertate, asa, cel putsin cred eu. si in aceasta libertate intra totul: kilometrele, gradele etc.
iubesti atunci cand simtsi ca potsi sa fii liber in dragostea asta, dar cand se incep obsesiile, asta deja nu e dragoste, ci boala.

Foarte neplacuta...
:wtf:
a iubi shi a fi liber, nu credetzi ca sunt 2 lucruri cam putzin contradictorii.....????
:zzz:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: CiCo pe 07-04-2002 22:33 ]</font>
 
Da e putin contradictoriu,dar cred ca s-a avut in vedere libertate in sensul de a nu fi urmarit de celalt,de a nu fi gelos din calea afara,si alte chestii de acest gen.
 
Adriancic, spune-mi te rog, din punctul de vedere feminin, ce inseamna pentru voi libertate in dragoste?????
 
Eu cred ca dragostea se masoarea in functie de generozitatea noastra,spiritul de sacrificiu si fericirea care se citeste pe fata persoanei iubite.
 
Back
Top