n ce se măsoară dragostea???

Adriancic

New Member
Lungimea se masoara in metri, greutatea in kilograme, forta in newtoni,dar dragostea...ce unitate de masura are dragostea? O data am auzit ca cineva iubea pe altcineva de la minus la plus infinit, alta data am auzit ca iubirea se masoara in fapte,nu stiu...Poate voi dati idei mai bune si mai aproape de adevar... :???:
 
Pai eu cred ca dragostea nici cum nu se masoara....sau poate se masoara tot in dragoste

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: coolgreetings pe 24-03-2002 12:29 ]</font>
 
<font color = 000080>
Si daca faptele citeodata devin contradictorii apoi atunci cum ramine a fi soltionata ecuatia este dragoste ori un simt de a poseda pe cineva ?!........

</font>
 
Adriancic a scris:
Lungimea se masoara in metri, greutatea in kilograme, forta in newtoni,

o singura precizare: greutatea nu se masoara in kilograme. Masa se masoara in kilograme.
Asta ti-o spune nenea fizicianu' :grin:
 
Se măsoara ea cu (şi-n) toate
Unităţile enumărate
Şi-ncă sunt vre-o ctevai
Omu ncă nu le-a(n)flai.

DoCo Dragometrul.
 
Ok,am facut o greseala cu greutatea,nu mi-i dat sa fiu fizician>>. :smile:
Dar cind stati in bratele persoanei iubite si-i spuneti:Te iubesc,se intimpla ca cel pe care-l iubim sa ne intrebe :cit de mult?
Ce-i raspundeti voi?
 
Negru, tu nu cumva te simti cu musca pe cushma??? :smile:
Nu poate sa nu-"i" aiba, poate sa nu vrea sa vada raspunsul dar asta e alta idee...
 
in timp de 2 zile, de 2 ori m-iu pus intrebarea asta, prima data cineva credea ca-s homosexual acuma tu crezi ca nu am ochi :smile:, mdaaa, oricum eu cred ca trebuie sa simti cu tot corpul si sufletul ca o persoana te iubeste si atunci dragostea e infinite de mare si frumoasa
 
Eu nu m-am referit la tine dar sunt de acord cu ceea ce spui, dragostea nu o poti ascunde, ea "vorbeste" prin priviri, gesturi, miscari si prin intreaga fire...
 
Negro, ma che cazzo dici? Io sono d'accordo con te


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: negru pe 27-03-2002 16:09 ]</font>
 
Oare e posibil de a masura Infinitul?
Oare e posibil de patruns Nepatrunsul?
Oare nu e mai frumoasa viata interpatrunsa de taina si mister?
 
ce este dragoste pentru tine?fiecare isi masoara dragostea pentru sine.
daca pentru tine e ceva suprem,inexplicabil,sa stii ca tot in inexplicabil se masoara.
dragoste e ceva mult mai mult decit dragoste....
 
dragostea se masoara in kilometri. Daca rydetsi- degeaba ca exista un graunte foarte mare de seriozitate in asta shi sa vedem care-l raskuseshte.

`Cheerz,

-Andrei.
 
Back
Top