Pasiuni care va hranesc sufletul...

adrenalina;152225 said:
Umbreon eu am fost cu cortul, am dorimit si afara, nu am avut dus, numai apa lacului... si a fost super... asa ca vorbesc din proprie experienta

Pai am fost si eu , da' n-a fost delok super :D
 
fiecare cu placerile lui. mie mi-a placut foarte mult... nu spun ca vreau sa traiesc asa, dar pentru cateva zile ii ok... multa relaxare, departe de ce inseamna civilizatie, confort, poluare, etc...
 
adrenalina;152186 said:
si apropo de telefon pigyy... eu de fapt urasc telefonul... nu ai intimitate, vesnic suna... daca nu raspunzi lumea zice ca esti nesimtit... in concediu nu trebuie sa ai device-uri cu tine... pentru ca trebuie sate regasesti pe tine ca fiinta... :D mama ce profunda vrea sa fiua :D

Sincer sa fiu adrenalina, nu inteleg persoanele care se plang de lipsa de intimitate cand au telefon. Sincer mi se pare foarte ciudata chestia asta. Telefonul nu-ti ia din libertate. E un obiect care poate fi util. Daca nu vrei sa fii gasita il deconectezi. Imi suna ca snob faza asta (nu zic ca si tu esti asa). Dar in ultimul timp am auzit pe multi zicand acelas lucru.

Pentru mine mobilul e un obiect care imi da mai multa libertate de actiune, pt. ca daca uit ceva pot sa sun imediat un prieten si sa-i zic ce tre' de facut. Nu sunt blocat, pot sa ma misc si sa fiu accesibil. Daca nu vreau sa raspund cuiva, nu raspund... dar sunt accesibil pentru ai mei si pentru prieteni. De aia folosesc 2 numere. Unul pentru scoala, munca, orice chestii oficiale si altul "intim", pe care sunt accesibil oricand, la orice ora, si oriunde(chiar si in WC:) pe tron).
 
adrenalina;152265 said:
fiecare cu placerile lui. mie mi-a placut foarte mult... nu spun ca vreau sa traiesc asa, dar pentru cateva zile ii ok... multa relaxare, departe de ce inseamna civilizatie, confort, poluare, etc...

Nici eu nu prea vad comfort. E o experienta interesanta, dar nu pentru mult timp. Prefer o vila in sanul naturii. Si uneori incerc experiente noi, dar numai asa, de plictiseala. Nu-mi place sa gasesc furnici in chilotzi.

P.S. Sa nu mai vorbim de insectele alea parazite... (cum draq se numesc?).
 
pigyy, nu am spus ca telefonul nu are utilitate... pentru ca reactia mea cand il uit acasa ii ca si cum ma simt pierduta... nu mai stiu ce sa fac, parca totul este dat peste cap... :D... insa sunt momente cand vreau sa ma lipsesc de chestiunea asta pentru ca imi du seama ca noi prin toae deviceurile pe care le purtam cu noi, uitam sa mai comunicam de fapt... totul este aparent... stai cu cineva la masa de ex si vorbesti... suna telefonul... este o yrgenta raspunzi... ai intrerupt discutia... i reiei dupa cateva miunte, poatesa fie de genul da ce vorbeam noi... iar suna... ii iubita, re saraspunzi... ii mama tres a raspunzi... ii seful tre sa raspunzi... iti inchipui ce face asta cu o discutie... nu stiu daca intelegi ideea, dar cateodata am impresia ca oamenii comunica din ce in ce mai putin...
 
- rucsacul in spate, si departe de lume, unde e linishte, locuri interesante, iar seara sa ma pot uita la foc ore in shir (chiar interesant lucru - intr-adevar nu oboseshti sa priveshti focul)
- muzica buna (dupa parerea mea, nu spun ca alte stiluri nu-s bune) - rock, blues, jazz, s.a. descoperirea (p-u mine) a celebrilor, de alta data, interpreti a acestor stiluri - Ray Charles, Louis Armstrong, James Brown, Sonny Boy Williamson, Sonny Terry, etc.
 
adrenalina;152395 said:
pigyy, nu am spus ca telefonul nu are utilitate... pentru ca reactia mea cand il uit acasa ii ca si cum ma simt pierduta... nu mai stiu ce sa fac, parca totul este dat peste cap... :D... insa sunt momente cand vreau sa ma lipsesc de chestiunea asta pentru ca imi du seama ca noi prin toae deviceurile pe care le purtam cu noi, uitam sa mai comunicam de fapt... totul este aparent... stai cu cineva la masa de ex si vorbesti... suna telefonul... este o yrgenta raspunzi... ai intrerupt discutia... i reiei dupa cateva miunte, poatesa fie de genul da ce vorbeam noi... iar suna... ii iubita, re saraspunzi... ii mama tres a raspunzi... ii seful tre sa raspunzi... iti inchipui ce face asta cu o discutie... nu stiu daca intelegi ideea, dar cateodata am impresia ca oamenii comunica din ce in ce mai putin...

Ei, daca e o discutie importanta restul lumii poate sa astepte. Depinde de cine te suna, cand si ce faci in acel timp.
 
kteodata e extrem de util telul mobil, dar in unele situatzii e incomod, potzi sal inchizi dar itzi sare lumea incap k nu raspunzi...sunt f multe intrigi leg de mobil...
 
SweetKeo;152792 said:
kteodata e extrem de util telul mobil, dar in unele situatzii e incomod, potzi sal inchizi dar itzi sare lumea incap k nu raspunzi...sunt f multe intrigi leg de mobil...
Iarasi, depinde cine te suna. Daca ma suna cineva din apropiati trebuie sa fiu disponibil tot timpul, si mi se pare ok chestia asta. Nu ma lamentez. Cand nu raspund, ei stiu ca nu pot sa vb. si asteapta. Iar restul lumii trimite mesaje dak e ceva de zis.
 
right..dar adrenalina incerck sa atinga partea sensibila a acestui obicei-al comunicarii interumane, shi automat, al telefonului
 
Ma, da` nu mai terminati odata discutiile astea despre telefoane? Tema e despre pasiuni, nu va mai bagati in treaba altora care aleg sa nu raspunda la telefon. Faceti tema despre comunicare daca sunteti atat de pasionati si lasati-o p-asta in pace.
 
pasha;153969 said:
imi place la nebunie muzica.Imi place sa dansez.Imi plac fetele frumoase si destepte!
...pasiuni care hranesc sufletu.........hahahhaha.greu sa -ti raspunzi la un lucru asa intim..citeodata il hranesc foarte consistent,depine unde-l prind pe acest suflet.cind e in stomac,ii dau emotii,cind e in creer ii dau ginduri..din imagini ..cu forme alese,cind este in brate ..iile tremur,cu pahare lungi si lichide..cel mai greu sint pasiunile sufletului din ochii...pentru ca ar trebui sa-i tin inchisi foarte multa vreme..pasiunile sufletului sint...acolo unde si..le doreste....ciudat nu am gindit niciodata la asa ceva..(pasiuni
 
Pasiunile mele..nu necesar in ordinea preferintelor

1. calatoriile. sa vad, sa sorb cultura altor popoare, sa vad lokuri noi si minuni ale lumii de care nu aveam idee. nu-mi da sa manink, da-mi sa calatoresc.

2. oamenii. imi place sa comunic, sa cunosc diverite personalitati, sa-i scurg de informatia lor specifica care ma intereseaza, sa dezleg mistere omenesti si sa patrund in adincurile sufletelor oamenilor apropiati. ma pasioneaza mai ales psihologia bolnavilor mentali si a ucigasilor.

3.filmele, cartile. sa ma cufund in lectura sau in vizioanarea unui film si sa uit de mine si de viata mea. sa ma scuture si sa ma emotioneze si sa treaca tot prin mine. de aia urasc filmele seci si cartile pliktisitoare.

4.corpul meu. sa am grija de corpul meu fizic si de starea mea interioara, creme, lotiuni, scruburi, haine din material natural ; meditatie, muzika buna..

mai am pasiuni dar nu vreau sa pliktisesc lumea de pe aici.
 
Otilia;174077 said:
Pasiunile mele..nu necesar in ordinea preferintelor

1. calatoriile. sa vad, sa sorb cultura altor popoare, sa vad lokuri noi si minuni ale lumii de care nu aveam idee. nu-mi da sa manink, da-mi sa calatoresc.

2. oamenii. imi place sa comunic, sa cunosc diverite personalitati, sa-i scurg de informatia lor specifica care ma intereseaza, sa dezleg mistere omenesti si sa patrund in adincurile sufletelor oamenilor apropiati. ma pasioneaza mai ales psihologia bolnavilor mentali si a ucigasilor.

3.filmele, cartile. sa ma cufund in lectura sau in vizioanarea unui film si sa uit de mine si de viata mea. sa ma scuture si sa ma emotioneze si sa treaca tot prin mine. de aia urasc filmele seci si cartile pliktisitoare.

4.corpul meu. sa am grija de corpul meu fizic si de starea mea interioara, creme, lotiuni, scruburi, haine din material natural ; meditatie, muzika buna..

mai am pasiuni dar nu vreau sa pliktisesc lumea de pe aici.

1.cam toata lumea isi doreste acest nr. unu...(mie imi pare cam stupid...sa cunosti alte popoare,cind poporul tau , eplin de minuni...).si dealtfel .e foarte simplu sa calatoresti.trebuie sa fii doar demn de dorinta..2.(suna bine)3..4.e firesc pentru un nr.1..,sper sa nu te superi.(m-am bagat si eu...in seama
 
Back
Top