Pasiuni care va hranesc sufletul...

_victor_;180132 said:
Daca nu gasesti timp, inseamna ca asta nu-i pasiune, ci doar o distractie! Pasiune e atunci cand utilizezi timpul liber la maximum pentru asa ceva. Iar pentru a trece de stadiul de amator trebuie foarte multa munca.

discutabil; aici nu-s de acord cu tine :)
 
_victor_;180142 said:
Spune atunci care-s contra argumentele ... n-o sa stau eu sa te conving, mi-am zis parerea deja

eu nu am timp sa studiez ceva din acest domeniu; poze fac foarte des. invatz experimentand ;)
 
Asta toti fac ... dar ideea era in nivelul de implicare. Cand e pasiuni dai mai mare prioritate pasiunii decat la o alta activitate, si daca vrei o sa gasesti timp, asta-i o scuza la fel ca la scoala cand ii zici profesorului ca n-am avut timp sa ma pregatesc de istorie ca am avut mult la matematica.

Una e pasiune si alta e ceva de genul "ma ocup cu fotgrafia cand nu am ce face"
 
_victor_;180153 said:
Asta toti fac ... dar ideea era in nivelul de implicare. Cand e pasiuni dai mai mare prioritate pasiunii decat la o alta activitate, si daca vrei o sa gasesti timp, asta-i o scuza la fel ca la scoala cand ii zici profesorului ca n-am avut timp sa ma pregatesc de istorie ca am avut mult la matematica.

Una e pasiune si alta e ceva de genul "ma ocup cu fotgrafia cand nu am ce face"

si daca am mai multe pasiuni ;)?
 
_victor_;180133 said:
Am uitat sa precizez un detaliul al pasiunii mele ... nudul artistic ;)

nici nu trebuia sa precizezi...:) chiar gandeai ca eu credeam ca vorba era doar de nishte portrete? Sa fim serioshi... :D Pasiunea asta cu nuduri o am shi eu... da' nu in fotografie... in pictura... shi ink in ceva, da' nu spun...
pentru arta ce nu fac eu... da' numai dak e vorba de arta! :)
 
capsunica;180216 said:
nici nu trebuia sa precizezi...:) chiar gandeai ca eu credeam ca vorba era doar de nishte portrete? Sa fim serioshi... :D Pasiunea asta cu nuduri o am shi eu... da' nu in fotografie... in pictura... shi ink in ceva, da' nu spun...
pentru arta ce nu fac eu... da' numai dak e vorba de arta! :)

opa.. imi pare ca trebuie urgent sa schimb prioritatzile pasiunilor... :)
 
hai ca nici tu, nici _victor_ n-atzi avea curajul sa ma vedetzi goala shi sa statzi cu aparatul de fotografiat in mana... :) imaginatzi-va numai... teribil de tot!!! asta necesita maiestrie shi experientza de lucru shi multa-multa concentrare...
o sa imbatranesc eu shi-o sa capat riduri shi sanii mi s-or lasa, pan' vezti fi voi suficient de pasionatzi de fotografie shi nu de corpuri feminine! :)
 
capsunica;180244 said:
hai ca nici tu, nici _victor_ n-atzi avea curajul sa ma vedetzi goala shi sa statzi cu aparatul de fotografiat in mana... :) imaginatzi-va numai... teribil de tot!!! asta necesita maiestrie shi experientza de lucru shi multa-multa concentrare...
o sa imbatranesc eu shi-o sa capat riduri shi sanii mi s-or lasa, pan' vezti fi voi suficient de pasionatzi de fotografie shi nu de corpuri feminine! :)

eu afirm ca voi putea sa fac poze, ignorand faptul ca esti goala ;)
 
capsunica;180244 said:
hai ca nici tu, nici _victor_ n-atzi avea curajul sa ma vedetzi goala shi sa statzi cu aparatul de fotografiat in mana... :) imaginatzi-va numai... teribil de tot!!! asta necesita maiestrie shi experientza de lucru shi multa-multa concentrare...
o sa imbatranesc eu shi-o sa capat riduri shi sanii mi s-or lasa, pan' vezti fi voi suficient de pasionatzi de fotografie shi nu de corpuri feminine! :)

Da ce, crezi c o sa-ti fac poze timp de 2 ore ;) Tu ma exciti cat eu fac vreo 10 poze, dezbracandu-te incet ... si apoi las aparatul si vin "chipurile" sa-ti arat in ce pozitie sa stai ... iar apoi lovcosti ruk i nikokogo obmana ;) ... oops, noi nu sunstem pe viva, asa ca sa nu ne infierbantam prea tare
 
taman ma infierbantam shi tu... tutz!
neee.... eu nu m-ash lasa fotografiata nici de tine, nici de groparu... prea periculos sa te joci cu pasiunile din strafundul inimii... poate doar de khama..., da' nu, nish de el... e prea ...mmm.. cum sa spun? profesional? :))

hai ca victor mi-a amintit de o alta pasiune de-a mea..., pe care am descoperit-o nu demult, sa scriu proza eroticaaaaa... ''shi tu veneai shi eu ma dezbracam de maiou, era transparent shi alb shi-mi placea cum il tzineai mai tarziu in mana... innebuneam cand ma atingeai pe umeri shi cum coborai mainele... erai atat de...! shi ploua shi eu te vroiam... acolo... pe campul ala''
 
capsunica;180315 said:
taman ma infierbantam shi tu... tutz!
neee.... eu nu m-ash lasa fotografiata nici de tine, nici de groparu... prea periculos sa te joci cu pasiunile din strafundul inimii... poate doar de khama..., da' nu, nish de el... e prea ...mmm.. cum sa spun? profesional? :))

nu-ti ramane decat singura sa-ti faci poze ;)
 
O, proza erotica si mie mi-a placut, chiar am incercat sa scriu si eu cate ceve, acus dezgrop vreo teme de pe viva, la sigur trebuia sa fie ceva de genul asta
 
groparu;180316 said:
nu-ti ramane decat singura sa-ti faci poze ;)

:))))))))) zuper! f fain! eu singura nu potttt!!!!!!! :))

am eu prietene care se pasioneaza de fotografie... mai sigur langa ele... :)
 
_victor_;180323 said:
O, proza erotica si mie mi-a placut, chiar am incercat sa scriu si eu cate ceve, acus dezgrop vreo teme de pe viva, la sigur trebuia sa fie ceva de genul asta

sa-mi trimitzi pe pm dak ceva interesant gaseshti... pliiiz! hai ca in caz de ceva, facem schimb poate!
 
capsunica;180324 said:
:))))))))) zuper! f fain! eu singura nu potttt!!!!!!! :))

am eu prietene care se pasioneaza de fotografie... mai sigur langa ele... :)

Acum chiar serios ... sun 99% sigur ca fetele care pozeaza nud pentru cineva au fantezii sexuale cu maestrul. Bine, nu in cazut profesionistelor care o fac de 3 ori pe zi. Dar o fata nevinovata si curioasa care pozeaza prima data goala in fata unui fotograf sau pictor care din cand in cand vine langa ea si-i indreapta piciorul sau ii aseaza o panza transparenta peste corpu ei, usor atingaindu-i saunul sau coapsa, chiar daca nu are nici un gand ascuns, ii fulgereaza prin minte .... da oare cum ar fi cu el la fel dezbracat ca si mine ... dar daca m-ar atinge si aici si aici ... da oare cum in pat cu el ...
 
Back
Top