Sunt un ....... Sunt o .........

semidia said:
sunt avatarurile Iluziei,am darul sa innebunesc pe toata lumea:)
Iluzia dar de unde le ai.....ia sopteste-mi la ureche:)
Merci merci :rose: vezi la tine in privat :shhh:

... un mesaj de iubire pe creasta unui val...
 
Sunt un castan,odrasla insingurata a naturii tanjind dupa mangaieri frugale.....sunt un castan nobil,cu trunchi vanjos si coaja tare,coroana imi atarna pioasa peste drumuri cersand priviri.Respir cu tot pieptul in vant,iar primavara feciorelnicele-mi flori allb-verzui,exotice prin infatisarea lor emana mirosuri patrunzatoare,asemenea unor prevestiri nelinistitoare si grave.Iar in octombrie,pretioasele-mi fructe tepoase cad asemenea unor greutati fatale,fructe pentru care baietii se incaiera si pe care stapanul meu le prejeste in odaia sa obscura,fara a-mi putea urmari copii in tot acest ritual dezlantuit,sub flacari monopolizate.
Dar cel mai greu moment al vietii mele e sa privesc cum trecatori isi ridica de-a lungul meu privirea lor grea si amara(uneori plina de uimire in fata singuratatii mele),zambind,cazuti pe ganduri si apoi se pierd din nou in lumea din care vin...
 
sunt tristetea din ochii tai,atingeri dureroase in spinii trandafirului daruit de tine,sunt lacrima de pe obrazul tau cazut pe o petala alba,pura..sunt banca solitara de sub visin,asteptandu-te,crezand ca ai sa vii.....
sunt langa tine.
 
sunt apa raului, cand mai limpede, cand mai involburata
31ed160a3491c898348c9add39133f8a.gif
 
Sunt singura....ca acea ratusca a lui Anderson,care,printr-un miracol,a devenit o eleganta si maiestuasa lebada.La fel de gonita de ganduri,fugarita de imagini,hartuita de intrebari,ma ascund.Nu mi-a ramas nici macar speranta de a deveni candva lebada.
 
Back
Top