tsigarile

cul: tu ganesti! Iaca de exemplu eu nu fumez si nu ma consider konchinyi, da tu ce crezi ca eu daca ma apuc de droguri apu o sa devin concenyi? Nici de cum, viata mea si daca vreau apu ma droghez! :tu_mori:
 
Om in primul rand eu nu sunt cul ci cool sau daca vrei pe lung coolgreetings
Deci in al doilea rand daca fumezi nu esti concenai fiindca te poti lasa de fumat daca doreshti foarte mult shapoi nici viata nu este pusa in pericol, iar de droguri nu te poti lasa... sau te poti lasa daca ai multi bani shi te duci la un centru de reabilitare, dar shi medicii spun ca asta ajuta doar pentru un an shapoi de droguri la siguri ca vei muri peste ceva timp, shi inca ceva... acei care se drogeaza arata ca nishte concinaie... asta eu iti garantez ca asha este
 
coolgreetings - vad ca eshti foarte informati din reviste de shtiintza populara :D

te-ash ruga mai intii sa dai o definitsie clara la ce este un drog. dupa asta sa te gindeshti la astfel de droguri ca marihuana, consumul carora nu genereaza dependentza. evident, daca nu o faci in cantitatsi "industriale" :)

un principiu de-al meu in viatza este sa nu consum droguri, poate cu exceptia la alcool shi cafea :lol:
insa nu imi place cind se categoriseshte orice consum al unei substantse din alea pomenite ca sinucidere automata, sau cheltuiala excesiva de bani pentru tratament care mai e cica shi ineficient.
 
Doomie said:
coolgreetings - vad ca eshti foarte informati din reviste de shtiintza populara :D
Poate shi este populara... eu nu stiu, dar din multele auzite la tema asta(droguri) apuasta duce la moarte sigura...
 
DACA

DACA EXISTA VOINTA CARE ITI DA PUTEREA SA TE LASI ESTE BINE!DAR UITE AM FUMAT 3 SI JUMA' SI M-AM LASAT!SE POATE DAR TREBUIE SA AI O CONSTIINTA TREAZA ASUPRA ASPECTULUI PACATOS CARE CAUZEAZA FAPTA SI PRECEDE CAUZA CA NEFIIND DECAT INCA UN HOBBY DE CARE NU MAI POTI SA TE LASI!
 
sincer, m-am saturat sa vad caps-urile tale. CAPS inseamna STRIGAT in limbak de chat/comunicare prin internet shi de obicei se foloseshte pentru a denota caracterul nu chiar politicos al mesajului.

just a remark.
 
mai alex, eu am citit cel putsin vreo 10 mesaje de-ale tale scrise cu litere mari. shi tot asta in o singura ora. am remarcat shi eu ca nu este politicos sa o faci. atyt.
 
bine !

am inteles asta si te rog fara ironie sa ma ierti, ai dreptate am fost nepoliticos!daca vrei hai sa discutam la tema sau despre ce vrei tu!bine?amici sau prieteni cum vrei?
 
ppl eu va rog frumos haidetsi sa nu ne certam de la capsuri dar sa discutam la tema
alex aka tu zici ca teai lasat dar iaca eu nu prea pot eu cam tot aproape de 4 ani fumez si tot nu ma pot lasa eu cind vad vriun prieten deal meu ca fumeaza mi vine si mie sa fumez si citeaodata nu ma pot abtine :D
:pimp:
 
nu

nu trebuie judecat omul daca fumeaza ci daca este sau nu om!nu este nici o chestie ca fumezi, dar nu poti inca sa te lasi, pentru ca inca nu vrei cu adevarat!viata fara fumat inseamna altceva, nu ma leg de metabolism , ci de ideea ca incepi sa nu mai fii dependent!ai o libertate pe care ti-o asumi fara nici o indoiala!libertatea de a nu face ce nu trebuie facut!
 
nu!

nu ceea ce l-a facut este vointa si puterea lui de a gandi si simti matur o problema care cu adevarat este omisa! ar trebui aplicata legea prohibitiei!
 
coolgreetings eu in mare parte mam lasat p/u ca prietenii mele nui place fumul de tsigara dar si de aceia pentru ca eu stiu ca tatal meu a fumat in tineretse si iau facut operatsie :D
:pimp:
 
coolgreetings

coolgreetings! cred ca donviper a fost curios ca orice om, si apoi s-a obisnuit cu ideea si cu tot ce inseamna fumatul , asa ca acum cand te-ai lasat te felicit din inima si sa te ajute Dumnezeu sa nu mai pui tigara in gura niciodata!
 
Back
Top