tsigarile

chiar daca nu fumez, eram mai multi odata si am incercat,, slims" si nu mi-a placut.....dar parerea multora este ca nici nu le simti si nu le place, in special la baieti.....
 
ii sfatui pe toti: nu fumati, la ce bun?
stricare de sanatate ........mai bine mancati niste bomboane cand vi-i a fuma
da nu fumati, urasc asta......multi se chinuie sa-si refaca sanatatea, iar altii si-o strica de buna voie..................
 
Se vede ca n-ati citit nimic din astea saizeci si ceva de pagini...ca altfel ne lasati in pace cu viciile noastre cu tot... :crazy: cine vrea sa fumeze...asta e...fiecare cu sanatatea lui :wink:
 
Am citit, shi va lasam! daca ne lasatzi shi voi pe noi.... in pace, cat mai departe de mirosul urat shi fumul cancerigen pe care il producetzi.... ;)
 
Retrageti-va in lumea voastra nepoluata si gata...solutia e simpla : nu stati in preajuma fumatorilor :crazy:
Pe mine cand ma deranjeaza ceva ma retrag si gata.

ps : si sa nu spui ca noi suntem cei care ar trebui sa se retraga...daca nu iti convine ceva scapi de acel ceva fara sa acuzi :wink:
 
Mirabela Iucu said:
Retrageti-va in lumea voastra nepoluata si gata...solutia e simpla : nu stati in preajuma fumatorilor :crazy:
Pe mine cand ma deranjeaza ceva ma retrag si gata.

ps : si sa nu spui ca noi suntem cei care ar trebui sa se retraga...daca nu iti convine ceva scapi de acel ceva fara sa acuzi :wink:

Pe forum ma dereanjeaza ca facetzi propaganda tzigarilor. Or, uitatzi ca pe fiecare pachet de tzigari shi pe fiecare afish publicitar scrie IN MOD OBLIGATORIU : "Fmatul dauneaza GRAV sanatatzii". E un principiu pe care ar trebui sa-l respectatzi shi aici, IMHO.

Dincolo de forum, ma deranjaeza ca nu se respecta legea cu privire la fumatul in locuri publice. In Bucureshti NU ai loc de fumatori. Nici cat stai in statzie ashteoptand mashina nu ai unde sa te fereshti de fumatori. Shi fumatul pasiv este SHI mai daunator decat cel activ, daca nu shtiai. Suntetzi sursa de cancer nu numai pentru voi, ci shi pentru cei care NU au ales sa-shi distruga sanatatea prin aceasta metoda, care mai shi pute pe langa toate... :roll:

E trist, natziunea asta ishi fumeaza ultimii bani shi plamanii... Inlcusiv femeile shi copiii (de pe la 10-12 ani, dupa observatziile mele).
 
lia said:
Mirabela Iucu said:
Retrageti-va in lumea voastra nepoluata si gata...solutia e simpla : nu stati in preajuma fumatorilor :crazy:
Pe mine cand ma deranjeaza ceva ma retrag si gata.

ps : si sa nu spui ca noi suntem cei care ar trebui sa se retraga...daca nu iti convine ceva scapi de acel ceva fara sa acuzi :wink:

Pe forum ma dereanjeaza ca facetzi propaganda tzigarilor. Or, uitatzi ca pe fiecare pachet de tzigari shi pe fiecare afish publicitar scrie IN MOD OBLIGATORIU : "Fmatul dauneaza GRAV sanatatzii". E un principiu pe care ar trebui sa-l respectatzi shi aici, IMHO.

Dincolo de forum, ma deranjaeza ca nu se respecta legea cu privire la fumatul in locuri publice. In Bucureshti NU ai loc de fumatori. Nici cat stai in statzie ashteoptand mashina nu ai unde sa te fereshti de fumatori. Shi fumatul pasiv este SHI mai daunator decat cel activ, daca nu shtiai. Suntetzi sursa de cancer nu numai pentru voi, ci shi pentru cei care NU au ales sa-shi distruga sanatatea prin aceasta metoda, care mai shi pute pe langa toate... :roll:

E trist, natziunea asta ishi fumeaza ultimii bani shi plamanii... Inlcusiv femeile shi copiii (de pe la 10-12 ani, dupa observatziile mele).

Recent Irlanda a interzis fumatul n locurile publice. Fumatul n Uniunea Europeană este n continuu recul.
 
Shtiu cum e in Anglia shi in cateva alte tzari europene. Chiar daca se considera ca Frantza e foarte "blanda" cu fumatorii, ash fi fericita daca in micul Paris s-ar respecta drepturile nefumatorilor cel putzin asha ca in Parisul ala mare...
 
daca natiunea isi fumeaza banii si plamanii o fac pentru ca asa AU ALES ei...e dreptul fiecaruia de a alege cum sa-si cheltuie banii si zilele :crazy:
 
Mirabela Iucu said:
daca natiunea isi fumeaza banii si plamanii o fac pentru ca asa AU ALES ei...e dreptul fiecaruia de a alege cum sa-si cheltuie banii si zilele :crazy:

Da, dar mai exista shi cei care NU au ales, shi care sunt agresatzi de fumatori. Despre asta vorbeam, de fapt. In tzarile civilizate drepturile nefumatorilor sunt protejate, in Romania (ca shi in RM) doar se mimeaza aceasta.
 
Normal ca doar se mimeaza...sau tu consideri marea noastra tara ca fiind una civilizata ? :lol:

ps : eu una nu agresez pe nimeni...nu fumez in locuri publice...fumez doar in locurile dedicate fumatorilor :wink:
 
Mirabela Iucu said:
Normal ca doar se mimeaza...sau tu consideri marea noastra tara ca fiind una civilizata ? :lol:

ps : eu una nu agresez pe nimeni...nu fumez in locuri publice...fumez doar in locurile dedicate fumatorilor :wink:

Nu mi-am propus sa dau note tzarilor "in tranzitzie" la materia "civilizatzie" . Am adus vorba, pentru ca... veni vorba. :roll: Itzi sunt recunoscatoare ca nu agresezi pe nimeni shi ash prefera sa fie totzi fumatorii ca tine. Din pacate, bucureshtenii, in marea lor majoritate, nu sunt... Mai mult, "filoZofia" lor e simpla: "pe mine nu ma deranjeaza daca tu nu fumezi, deci nu e problema mea sa te feresc de fumul pe care il produc EU!"... Despre nivelul LOR de civilizatzie te las pe tine sa juDECI, deci. :)
 
Nu e nevoie sa vorbim despre civilizatia unora...categoria acestor " unora " nici macar nu cred ca stiu care e definitia cuvantului " civilizatie " ...asa ca ce rost are sa ai pretentzii de la ei :wink:
 
Back
Top