tsigarile

DonVIper said:
valerika ei dear fi asa
eu pot sa repet si sa repet dar paliubomu nu intra nica :D
:pimp:

da tu fumezi??????
pe mine tot ma atrage......am incercat.....pot sa incerc daca vreu tare...da
tare rar.....poate de companie sau pricaleala ;)
 
Mel, ti le dau pe ale mele. Eu am hotarat sa las definitiv. Si mai am aproape un pachet intreg. Asa ca daca tare ti-i a fuma trage o fuga pana la telecentru :D
 
sa spui: ma las de fumat astai fignea! iaka intradevar sa te lasi de dracia asta ar fi podvig!
eu nu am fumat un an si doua saptamani si nam mai rezistat! eu visam in fiecare noapte ca fumez si ma trezeam in sudori. am reluat fumatul deja de 5 ani si ma simt tare coolino!!
 
Un cunoscut de-al meu zice ca el cu prietenii lui fac urmatorul lucrul. Cand cineva zice ca lasa de fumat, pai daca nu rezista pune cate o bere la ceilalti. Putem face si aici asa ceva :D
 
eu nustiu cum la voi dar mii foarte greu sa ma las de fumat
valerika da eu fumez si inca fumez destul de mult si eu imi dau seama dar mii foarte gre sa ma las adica eu deja am inceput sa fumez mai putin undeva numai cite vrio 5-9 tigari pe zi
:D
:pimp:
 
Motive pentru care nefumatorii sunt daunatori

1.Prin faptul ca nu fumeaza dauneaza industriei producatoare de tigarete
2.Prin faptul ca nu fumeaza nu platesc suficient impozit statului n care traiesc
3.Nefumnd nu sunt predispusi la boli si micsoreaza astfel medicii de veniturile lor (si asa mici!)
4.Traind mai mult devin o povara pentru fondurile de pensii
5.Diminueaza (sau mai bine zis scad rata anuala) veniturile celor de la pompe funebre
6.Pamntul este si asa suprapopulat si pe zi ce trece situatia se nrautateste
7.Scad rata anuala a veniturilor bisericii
8.Iau locul altor oameni si oxigenul de care acestia au nevoie
 
Semne sigure ca fumezi prea mult

1.Ultima oara ti-ai simtit degetele de la picioare n 1972
2.Biroul tau are n dotare un automat de tigari
3.La ntrebarea "care este capitala Americii?" raspunsul tau este "Marlboro"
4.Tigarea de "dupa" ti este mai importanta dect sexul "dinainte"
5.Sotia ta doarme cu dopuri de cera n urechi pentru a nu mai auzi tusea ta tabagica
6.Un fum tras n plamni este mai erotic pentru tine dect un sarut
7.Ca si lampa de birou ai un far de ceata
8.Industria tutunului scoate pentru tine o marca speciala de tigari
9.Plamnii tai joaca rolul principal n filmul "Gaura neagra"
10.Arati asa de rau si slabit nct un calator din autobuz aflat ntr-un scaun cu rotile ti cedeaza locul
 
Vreau sa las, vreau sa las, oleca las, fumez mai putzin .... blablabla ... daca vrei sa lesh - LASA SHI GATA .. parca sintetz nishte muieri fara caracter ...
 
Eu tot asa zic. Spui ca de acum inainte nu mai fumezi si gata.
Eu ultima tzigara o s-o fumez ca miliardarii. Cine a privit "Filantropica" stie cum e ;)
 
zaib@l, care muieri? pontu e ca toti care zic ca amus las ap ei pur si simplu ar vrea sa lase, da in background tot vor sa fumeze..
da tu fumezi?
 
Azi am pus mana pe un pachet de Lucky Strike fara filtru...hmmm...si trust me dar savurez fiecare tigara...chiar imi doream de mult sa mai trac un lucky fara... :ciupos:
 
... bla-bla-bla ...

am dorit să spun şi eu ceva dar toate s-au spus în preventivele 69 de pagini
...
AJUTOR!!! e plină Moldova de fumători ... şi m-au molipsit şi pe mine :(
...
iaca eu am început să fumez din cauza fetelor :) . Cică eram prea :zimbim: bun şi cuminte şi nu le era la fete interesant cu mine. De aceea eu hotărâsem să corectez situaţia începând să fiu ca baieţii care plac la fete, adică : :ciupos: sau aşa :3man: şi aşa :demon: (am început să simt gustul berii cu ţigara ... şi multe altele)
...
ca rezultat nu a crescut succesul meu la fete :) dar măcar eu mă simt mai bine că nu au pentru ce (cui i-ar plăcea un paravoz împuţit şi beat? ... mie de exemplu nu-mi place)
...
 
Nu cred ca vreo femeie/barbat merita a determina o alta persoana sa fumeze...daca fumezi o faci ptr. ca asa vrei tu nu ptr. ca da bine in " societate " :wink:
 
Back
Top