Ultimul film vazut

Da .. Si nicidecum nu poti zice ca "Black Cat White Cat" e cel mai bun film a lui , Underground e enorm ... Ca sa nu mai zik de "Life is a miracle" care lasa cu gura cascata pe jumatate de zi ...
 
Umbreon;174996 said:
Da .. Si nicidecum nu poti zice ca "Black Cat White Cat" e cel mai bun film a lui , Underground e enorm ... Ca sa nu mai zik de "Life is a miracle" care lasa cu gura cascata pe jumatate de zi ...

omule, asa cred eu. "Life is a miracle" nu poate repeta incarcatura exceptionala de simboluri din "Underground" unde este totul si tigani, si dragoste, si razboi. + o pleeada de actori care nu trebuie sa spuna nimic, si sunt cu adevarati comici (amintesteti-l pe Dadan tinar in "Underground"). Nu cred ca "Life is a miracle" a luat tot atitea premii ca si "Underground". Asta spune multe.

"Black Cat White Cat" e pentru relaxare, nu mai e tensiunea aia dramatica de razboi, tragicul despartirii tot din cauza acestuia. Nu mai sunt sensuri pe care tre sa le intelegi din ceea ce a vrut sa zica Kusturica, stai si savurezi. atit! nu in zadar a mai fost numit "epopee a tiganilor". Sincer nu am mai vazut vreun film in care sa redeie atit de bine si concret un popor cu toate +urile si -urile sale. "Undergroundul" e puternic, dar cam gruzeste. prefer ceva mai lejer, frumos si f comic. Numai cind te uiti la mutrele alea (ca altfel nu le pot numi) din BCWC si rizi in hohote, niste cadri!
Pentru mine BCWC is the best by Kusturica
 
grindhouse... de tarantino ...
partea intai este un film cu monstri...grestos, da joaca multi actori cunoscuti.
partea a doua mi a placut > e despre un tip dur(kurt russel) cu un mustang care omoara fete> pana da peste o gaska de 3 fete kare il bat mar si l fac sa planga ca o fetitza la final. merita vazut.
 
tarantino isi are publicul sau. eu nu fac parte din el.
numi place stilu asta a lui cu violenta imanenta tipic americana.very pushing
 
hahahahahahahahahaha, Tarantino si violentsa tipic americana... hahahahaha... ce bine am ras, cand se gasesc destepti din astia care nu inteleg nimic si vin sa isi dea cu parerea... hahahhaa
 
adrenalina;175164 said:
hahahahahahahahahaha, Tarantino si violentsa tipic americana... hahahahaha... ce bine am ras, cand se gasesc destepti din astia care nu inteleg nimic si vin sa isi dea cu parerea... hahahhaa

talk to the hand, skunk!
 
Hot Fuzz

Angel este un politist de nota zece a carui sefi au decis sa l bage intr o vizuina uitata de lume... am uitat cum se numeste> un orasel mic si linistit... la prima vedere.

Umor negru, faze comice, dar in final un HOT FUZZ pe masura :)
 
The Last Castle
E tare filmul, mi-a placut.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=lMADgcSHRkQ"]YouTube - The Last Castle ( vol. 8)[/ame]
 
Sunshine

[youtube="HSv8XoCBWHk"]Sunshine 2007[/youtube]

filmul e din 2007 cu toate k nu am vazut facanduise reclama. Soarele moare iar un grup de cercetatori sunt trimisi sa duca un fel de payload k sa l reactiveze, dupa ce o alta prima misiune a avut esec.

Pe langa stres si erori umane apar si situatii imprevizibile care mentin suspansul.

Un sf de nota 10... de mult n am vazut unul asemanator

PS: acuma revad Exorcistul 3, Legion din 90 ... singur, la ora 3 de noapte....
Am ajuns la faza cand vine preotul sa l exorcizeze si cand Legion sta in celula semiintunecata si ochii ii sclipesc si suflarea ii este rece si ii spune "intra parinte"... Superb film... mai tare chiar decat ultimul si decat primul. [nomedia="http://youtube.com/watch?v=xe34ekPWi0o"]YouTube - RARE EXORCIST III LEGION TRAILER[/nomedia]
 
Eh, cand n are omul ce face si ii este prea lene sa citeasca o carte, incepe sa downloadeze tot felul de filme de pe dc.

Am terminat de vazut

[youtube="w4R7bxUpQxU"]88 minutes[/youtube]

Un psiholog legal(asa cred ca se traduce) a suferit o trauma cand sora sa a fost violata timp de 88 minute de un ucigas pe care urma sa l condamne.

Acum, cineva pe care l a condamnat la moarte incearca sa se razbune, reamintindui de trecut.

Un thriller confuz. Un rol cum numai Al Pacino stie sa l joace.
 
Last legion - daca aveti bani de aruncat in vint, timp de pierdut si dorinta de a vedea un film bazat pe istoria rugumata a Camelotului, recomand.
 
Next

[youtube="_6M85t-k_IY"]Next, 2007[/youtube]

nicolas cage... cel mai prost magician din lume... duce o viatza decenta, e baiat cuminte, ce mai... sau poate prea cuminte.

Personajul central este cautat de CIA in legatura cu o bomba nucleara furata bla bla. Acesta insa e preocupat sa si mareasca IQ ul ;] dupa ce o cunoaste pe cea pe care o astepta de mult timp. Un film frumos... chiar dk e un simplu vis ;)
 
Babel...nice play, nice sound, very similar to......Crash.
at the first chance watch it,hope u'll like it! i did!
 
eu nu am vazut nici o similaritate cu Crush... in-afara de anumite probleme de rasa , sa ii spunem asa... Inaritu (regizorul) are un stil aparte de a trata anumite probleme, iar Babel spune mult mai multe decat problema americanilor si a coloritului de rase de pe teritoriul lor...
seamana cu Ammores Perros, al aceluiasi regizor, prin prisma povestilor aparent separate, dar conectate printr-un element nesemnificativ, aparaent, dar care provoaca dezastru. cred ca sunt doua stiluri de film destul de diferite. mie Babel mi-a creat o senzatie de alt stil de cinema, apropiat de Art Movie, chiar
 
aveam in vedere firul comun al subiectelor...precum este in Crush...si in Bitch Love daca nu ma gresesc...in Babel nu am gasit probleme de rasa, este asa ceva acolo??? nu cred cai rasism vadit a la Crush, e discriminare etnica mai degraba
 
Back
Top