Ultimul film vazut

Knocking on the heaven's door
l-am mai vazut acum cativa ani...si m-am bucurat sa-l revad...desi acum mi s-a parut in unele momente plitisitor...dar...anyway mi-a placut...tema filmului...si tot ce fac cei doi condamnati la moarte (ambii bolnavi de cancer)...fug din spital...sa vada marea:)..sfarsitul e urat...dar momentul asta de implinire inseamna mult mai mult...e unul din preferatele mele filme
 
knockin on heaven's door is considered to be the best german movie ever.
posibil...cred ca e pop-art, si reteta filmelor de tipul asta, care iti garanteaza succesul si faima, e simpla ca 1...2...3
cred ca e mai tare britanicul "Hard Men".

dar filmul in sine nu e rau ;)
 
ne-o plakut din film banku kare-l povestea unu din idiotzi celuilalt :

ceva de genu.. se duce un barbat la urolog, yi spune ca un ou e mai lasat ca celalalt, urologul se uita, vede ca unul e de fier shi altul e lemn.. shi-l yntreaba pe pacient : bay, tu kopkii ai ? pacientu' yi raspunde : da, am 2, Terminator shi Pinnochio

la kare celalalt idiot ( evreu judekynd dupa ynfatzishare, komportament shi vorba ) nu yntzelege banku shi dupa vreo 5 min de tacere yl yntreaba : " who the f*ck is Pinnochio ? " =)
 
nush de ce mi s-o yntiparit yn minte ka era evreu.. am privit filmul vreo 2 anishori yn urma ultima data, de aia nish nu prea tzin minte =)

ultimul film privit de mine e Stranger Than Fiction ( a.k.a. Персонаж ).. un film despre kum personajul unui roman e defapt real, kartea nu e finisata, iar skriitoarea yn kauza obishnuieshte sa-shi omoare personajul principal la sfyrshit de fiekare roman. el yncepe sa auda vocea naratorului ( kare se identifika ku skriitoarea yn kauza ) shi pyna la urma ei ajung sa se yntylneaska.. autoarea ku personajul ei kare e defapt om yn karne shi oase..

filmu e destul de interesant.. multe kestii banale dar interesant
 
dintre ultimele filme vazute
Premonition... a fost ok
Deja-Vu... ma asteptam la altceva si sfarsitul mega siropos.
Children of Men... nu stiu ce sa zic. a vrut sa spuna prea multe, au foloisit prea multe tematici intr-un singur film si pe alocuri a fost caraghios.
ina asa in medie ii dau un 8 mai ales pentru Clive Owen
 
Am fost la Transformers... 9 pentru prima jumatate a filmului si
4 pentru a doua jumatate a filmului. Nu mi se pare un SF autentic, la inceput ideile noi, mult mai logice in raport cu desenul animat, dar mai tarziu aveam impresia ca ma uitam la un film pentru copii, ca si Spiderman sau Superman sau Cei 4 fantastici (nush cum se numeste in romana). Apoi ma seaca moralitatea asta din filmele americane.

Au exagerat cu efecte speciale, discutiile intre roboti in limba umana, si eu care ma asteptam la ceva macar un pic mai realist...
 
Tocmai am vazut "Girl, Interrupted".
Dupa cate am auzit despre filmul asta ma asteptam la ceva extraordinar de bun, dar a fost pur si simplu bun... In orice caz mi-a placut si as spune ca e de vreun 8,5... :)
 
ei, antimatter, tu faci discriminari
Pianistul e film bun, poate nu`ti face placere sa`l revezi pentru ca e trist, e despre razboi... shi`s putine dialogurile :)
 
dintre filmele astea, m-a impresionat enorm Schindler's List. genial film, joaka lui Neeson si Fiennes superba
 
natasha, nu sunt antisemitist...doar ca sunt nitsel satul de tema asta...de ce alte popoare nu fac filme cum au fost ei asupriti, de ce japonezii nu fac atitea filme de felul cum americanii leau bombardat hiroshima si nagasaki, de ce moldovenii nu fac filme cum rusii ii ridicau in siberia, etc etc. moldovenii s prosti? da japonezii? ei si sunt multe exemple.
eu nam zis ca pianistu nui film bun, nu nu! imi place, si imi place mai tare decit schindler's list, dar totusi, din "pleeada" asta mai tare imi place life is beautiful, pentru ca ador filmele pozitive...+
 
lam vazut si pe asta........mi sa parut cam plicticos...ei da asai von Trier citeodata...(cel mai mult mia placut de el Mifune's Last Song)
in Dancer in the Dark, unica faza puternica e de la sfirsit cind o condamna la moarte si plinge.... e tttttttare
 
tu zici ca evreii o fac pe ciinii batuti?

Number 23 - cu Jim Carrey, destul de interesanta faza cu cifrele, 23 in calendar, in nume, in adrese... de`a dreptul obsedant
 
Back
Top