Ultimul film vazut

Weird... pe imdb filmul asta are rating de doar 5.1...

Eu tocmai am privit Brokeback Mountain... Frumos... trist... emotionant... si am impresia ca verisoara cu care am privit filmul si-a cam schimbat opinia despre homosexuali...
Sigur recomand! :)
 
digger,am privit filmu asta vreo 5 ani in urma...mi sa parut socant...dar bun...e din trilogia lui Von Trier "Dogma".

tin minte ca e filmat ca home video

iti recomand "Mifune's Last Song" :

On honeymoon with his boss's daughter, Kresten learns that his father has died. He's hidden his family from his bride, so she's surprised. He also hides from her that he has a brother Rud, who's blood simple. Kresten goes to the family farm and looks for a care-giver for Rud. Liva, a prostitute, takes the job to escape phone harassment from an anonymous psychopath and for money to pay her brother Bjarke's school tuition. When Kresten's wife breaks off the marriage because of his lies and Bjarke is expelled for bad behavior, Liva, Kresten, Rud, and Bjarke find themselves connecting. Then, violence and emotional conflict intrude. Will the makeshift family survive?

http://www.imdb.com/title/tt0164756/
 
Antimatter;191136 said:
digger,am privit filmu asta vreo 5 ani in urma...mi sa parut socant...dar bun...e din trilogia lui Von Trier "Dogma".

tin minte ca e filmat ca home video

iti recomand "Mifune's Last Song" :

On honeymoon with his boss's daughter, Kresten learns that his father has died. He's hidden his family from his bride, so she's surprised. He also hides from her that he has a brother Rud, who's blood simple. Kresten goes to the family farm and looks for a care-giver for Rud. Liva, a prostitute, takes the job to escape phone harassment from an anonymous psychopath and for money to pay her brother Bjarke's school tuition. When Kresten's wife breaks off the marriage because of his lies and Bjarke is expelled for bad behavior, Liva, Kresten, Rud, and Bjarke find themselves connecting. Then, violence and emotional conflict intrude. Will the makeshift family survive?

http://www.imdb.com/title/tt0164756/

interesant... tre sa-l caut...

PS: trilogia de fapt se cheama Golden Heart ;)
 
mai, peter parker shi cu mary jane trebuiau sa se casatoreasca, nu? cel putzin vroia s-o ceara in casatorie... eu nu-mi amintesc un singur sarut dintre cei doi in tot filmul!!! wtf? faza cu spider man cu background al steagului american in general e pentru copii de gradinitza... faza in jazz-bar-ul a fost de 2 degete pe gura... dialoguri tare tampite... uuuuuuujaaaaaaaaas! dezamagire
 
shi ce daca s`au sarutat putin, au avut UN sarut, in prima parte :D shi inca de care!
faza cu steagur e de`a dreptul "tyrshitoare" :DDD
eu am ris de nu mai pot la faza cu barul, shi da... dialogurile uite ca aveau scop lacrimogen, dar provocau doar o alta isterie de ris...
filmul nu e penibil! e o comedie cu spider-man, marog... are shi ceva drama, dar e cam alta poveste
 
padumaesh`... sarutu din prima parte o fost copiat in partea a doua, deci l-au redus la zero... drama shi comedie? am vazut impletituri mai bune ca asta...
 
in partea a doua s`au sarutat doar o data, la sf, cind Mary a fugit de la propria nunta, iar sarutul a fost copiat in partea a treia, drept cu alta tipa...

filmul asta pot sa`l apar la nesfirshit, tu vrei s`o fac? :rolleyes:
 
animaluts;190797 said:
ultimul film privit de mine e Stranger Than Fiction ( a.k.a. Персонаж ).

Si eu l-am privit zilele trecute.... Geez, ce-am mai luat-o razna eu si prietena mea dupa filmul asta! Daca esti seara tarziu intr-o dispozitie nebuna si-ncepi s-o faci pe naratoru' poate deveni foarte distractiv... :D
 
"The Five People You Meet In Heaven" cu Jon Voight...a movie to be watched with the whole family
daca va placut "What Dreams May Come cu Robin Williams, cu siguranta si asta o sa va placa.
mie mia placut mai mult primul
;)
 
"Hable con ella" de Almodovar
Mi-a placut foarte mult... iarasi un film trist spre sfarsitul caruia mai n-am plans, dar care totusi m-a lasat cu zambetul pe fata... :)
De asemenea, demult n-am mai vazut intr-un film atatea lacrimi de barbat...
 
Antimatter;190873 said:
revazut "Fight Club"

contagios!

Oooo daaaa... l-am vazut si eu ieri...
Liked it! Poate nu la fel de mult ca si cartea (ma asteptam la finalul original), dar oricum e super filmu'! :)
 
Back
Top