Ultimul film vazut

Scusa ma ti chiamo amore

rupe si filmul si soundtrackul Zero Assoluto

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=lebaGE-TlNo"]Scusa ma ti chiamo AMORE[/ame]
 
cosmo_girl;106322 said:
Ar fi cool ca fiecare sa scrie si sa analizeze ultimul film pe care l-a vazut.


http://russcity.net/publ/6-1-0-2676

Привет, киндер!

Год: 2008
Жанр: комедия, Отечественный
*ежисcер: Милена Фадеева
В ролях:Светлана Иванова, Татьяна Васильева, Сережа Медведев, Елена Яковлева, Филипп Гуревич
Продолжительность:100 min
Описание: В маленьком провинциальном городе живет семнадцатилетняя Лерка, которую воспитывает строгая бабушка-хирург. Однажды Лерка сбегает из дома и едет в Москву искать свою маму. С этого момента в ее жизни начинаются приключения: и забавные и поучительные. Приехав в Москву, Лера узнает что мама в больнице, а в ее доме Лерка застает очень странного малыша, который приходиться ей братом. Шестилетний Дениск...
 
sa analizezi inseamna sa iti scrii propria parere despre film in limba forumului....

Vicky Cristina barcelona in regia lui Woody Allen... asa un 7 cu indulgenta. cred ca Match Point si Cassandra's dreams au fost mult mai bune si mai profunde. acesta are un subiect banal, ca intotdeauna in filmele lui Woody Allen, 2 prietene se indragostesc de acelasi barbat care mai are pe cap si o fosta nevasta nevrotica...

The Curious Case of Benjamin Button... 9. i-as da zece da nu imi place povestirea in rama :) in rest foarte bun film, cu subiect destul de profund, interpretare foarte buna si filmat exceptional :)
 
cosmo_girl;106322 said:
Ar fi cool ca fiecare sa scrie si sa analizeze ultimul film pe care l-a vazut.
Год: 2008
Жанр: триллер, фэнтези, мелодрама, драма
Pежисcер: Катрин Хардвик
В ролях:Кристен Стюарт, Pоберт Паттинсон, Тэйлор Лотнер, Майкл Уэлш
Продолжительность:120 мин
Описание: Семнадцатилетняя девушка Бэлла переезжает к отцу в небольшой городок Форкс. Она влюбляется в загадочного одноклассника, который, как оказалось, происходит из семьи вампиров, отказавшихся от нападений на людей. Влюбиться в вампира. это страшно? это романтично, это прекрасно и мучительно, но это не может кончиться добром, особенно в вечном противостоянии вампирских кланов, где малейшее отличие от окружающих уже превращает вас в врага.
http://russcity.net/publ/20-1-0-2427
 
fbi, asta nu ii analiza... cred ca ti-am mai scris o data. la urmatorul mesaj de gen primesti infractiune.

Slumdog Millionaire... mi-a placut foarte mult, mai ales ca este indian si eu nu sunt un fan al genului. la sigur ii dau 9 :D
 
Old Boy
Oldboy este un film din 2003 pe care l-am vazut zilele acestea, regizat de Chan-wook Park , un regizor din Coreea de Sud
Oldboy este un film absolut senzational, o poveste de forta, simpla, fara scenarii fantastice care sa ia ochii. Iar acest gen de filme creeaza cele mai puternice mesaje, fiind insa si cel mai greu de facut. Problematica umana pe care o ridica Oldboy este extrem de puternica si la final te pune serios pe ganduri: ce consideram noi, oamenii, ca este bine si ce credem ca nu e bine? Cine ne spune ce e bine si ce nu e bine? Ceea ce stim ca nu e bine, chiar nu e bine? In fata cui putem sustine si judeca aceste lucruri? Poate face diferenta in relatiile umane prin cunoasterea sau necunoasterea unei informatii? Care este paroxismul unei razbunari?
 
Revolutionary Road... mi-a placut foarte mult. o lectie de viata despre vise, rutina si frica. 10

Underworld 3... multe efecte speciale, aceeasi atmosfera caracteristica, ofera niste explicatii, dar nu pot sa spun ca m-a dat pe spate. 7

Valkyrie... lung, fara subiect trei sferturi din film, destul de banal si sarac in replici. 6
 
Ultimele 3 vazute:

The War Lord cu Jet Li: Placut mult, 9 barbatesc :)

7 Pounds cu Will Smith: Pozitiv impresionat, un 8 suicidar dar meritat

Ieri - The strange story of Benjamin Button cu Brad Pitt: placut si acesta, un 8 ca sa nu ishi piarda interesul pentru obiect.
 
Ah da,era sa uit: He's not just into you - un 3 prapadit si pus cu indulgenta.
 
Umbreon;219672 said:
Ieri - The strange story of Benjamin Button cu Brad Pitt: placut si acesta, un 8 ca sa nu ishi piarda interesul pentru obiect.


Aaaa, l-am vazut si eu pe asta ieri, mi-a placut atit de mult...
Muzica, subiectul, Blanchet, iar muzica.. delicios film tare.
 
Ma alatur si eu laudelor pentru "The curious case of Benjamin Button". Tare placut film... asa de frumos si dulce-amarui... eh... :X
 
Back
Top