Ultimul film vazut

ap shi eu am auzit o duzina de pareri negative, shi ca e cea mai proasta parte, da fignea, o mers... de fapt, vreau sa revad prima parte... clasica janra...
 
si eu am ris la faza cu copilul, ma ierti Umbreon..si de fapt pe mien ma dezgusta umorul gen American Pie, asta francez merge
 
Pe mine umorul asta timpit american ma rupe rau de tot. Sa fie oare vreun semn faptul ca imi plac poantele prostesti ? :na:
 
Chralie Sheen si Leslie Nielsen, iaka filmele cu astia ma rup si pe mine, eu un fel de umor concenii care te face sa rizi anume fiindca e asa de concenii
 
Nici Charlie Sheen nu imi place ,ba ma enerveaza de indata ce ii vad mutra. Nu stiu de ce.
 
o aparut 300 pe torrentsmd.com in telesync... asha ma roade palma sa-l copii...
da nu, nifiga, ma tzin maladetz shi ma tzin pana ma duc la cinema, asha placere nu tre de distrus acasa intrun format levyi
 
blood and chocolate. merita vazut intr-o seara in care nu mai vreai nimic.. am ras si am criticat filmul, la fiecare pas, dar per ansamblu merita vazut, cel putin din curiozitate (am si descoperit putin Bucurestiul)
 
300 :cool:

Well , ce sa zik ... "Troy" ramine in continuare N1 ,fara drept de apel ...
300 ... Prea comix pentru drama istorica ce s-ar fi vrut ... In plus , motivele si simbolurile deja vazute (majoritatea in "Troy") , miscarile trase la indigo doar ca bagate mai multe efecte speciale (prea multe definetly). Bagris apare ca o bruta de 2 ori mai mare aici , tsinuta in lanturi de "Immortals" , totsi luptatorii spartani cu tente de Ahiles doar ca cu o arogantsa fake la care Pitt probabil zimbea amuzat , peisajele mitice exagerate pina la abuz si un semi-viol in centrul filmului care nu prea se lipeste cu imaginea printesei spartane , si care enerveaza desigur masculii posesivi ca mine.
Lipseste poezia care a facut din "Troy" ceea ce este.
Toate astea nu inseamna ca filmul e prost sau ca nu se merita de vazut , are citeva replici in cel mai pur spirit romantic de tipul "And you ,there , will you live forever?" in momentul cind se adreseaza dupa tradare Leonidas catre cocosat , dar nu pretinde nicidecum la suprematia genului , chiar daca ar fi pertinente criticile cum ca nu ar fi relevanta comparatsia cu "Troy".
 
Ca sa nu mai zik de scena de final care parca e trasa la xerox alb-roshu dupa "Braveheart"
 
Otilia, Sparta will prevale!

PiggyE, eu nu pot privi filmele cu Collin Farell... iaka daca era Joaquin Phoenix in locu lui, ave sa shie fain!
 
Back
Top