Vreau sa ma ingras!

m_c_B;173385 said:
Daca nu se prelucreza normal , "se elimina" neprelucrata .
Deci "metoda" ta le este contraindicata celor care doresc sa se ingase".

Metoda dictionar este contraidicata celor care vor sa supravietuiasca :D
dar lasa, ca ea avea intentii bune probabil.
 
stresul m-a slabit foarte mult si m-au ingrasat doar minkarurile artificiale din SUA. acasa incercam sa beau bere cu smintina, sa manink miere cu linguri intregi, prostie..
psihologic, nu trebuie sa te obligi sa maninci ceva ce nu vrei, cea mai buna solutie e intr-adevar sportul si minkatul de proteine afterwards. iar pentru o ingrasare rapida si nesanatoasa, SUA e tara perfecta.
 
Otilia, in SUA ai mancat aceleasi alimente (in varianta lor) pe care le mancai si-n Md? Sau ai trecut pe semipreparate si gata-preparate industrial?
 
In SUA, alimentele care sunt minkate la noi, astea naturale, se gaseau doar in magazinele rusesti si la preturi de destul de inalte, nu prea ni le permiteam. Erau cumparate tot de rusi si alte natiuni, care nu se impakau cu produsele alimentare americane.
Jumate de zi minkam timpenii gen corn flakes, gogosi, toast, a doua jumatate - pizza si salate, lukram intr-un restaurant. Laptele lor poate fi tinut in frigider citeva luni, nu se strica. Piine e artificiala rau, poti faci bulgari din ea. Bananele puteau fi cumparate verzi si lasate in apartament, se coceau singure.
Minkam si la restaurante, unde minkarea era buna si cit de cit sanatoasa, insa majoritatea americanilor prefera dinner-urile mai ieftine, care le ofereau meniul iubit cu 70% din minkare fried: cartofi fri, calmari fri, crevete fri, mozarella fri.
Nu e de mirare ca se ingrasa cu asa tempouri, la 24 de ani sa ai 200 kg - in US posibil. A trebuit sa beau sucuri cu nemiluita si sa fac sport ca sa scap de celulita obtinuta in SUA.
 
piggy, logica mea o folosesc acolo unde trebuie, si sa ma caracterizezi pe pruvat da nu sa faci atacuri la persoana. da in ultimu timp in Germania ii tare raspindita ideea, daca vrei sa slbesti tre sa dormi cit mai mult. si eu nu am mentionat nicaieri sa maninci mult si sa dormi.

si in pous Radu ar trebui sa mearga la un doctor si sa-l intrebe pe doctor da nu pe forum... Ca nici nu tu, Piggy, nici eu nu avem de unde sti cum reactioneaza oraganismul lui Radu in diferite situatii...
 
Care Radu la doctor ... Daca se duce la doctor,acela il trimite inapoi la Denis :DD
 
Eu eram slab la ale mele
7 ani de fotbal (de la 12 ani) + oliaka de culturism (2 ani) cu alimentare abundenta si kalorioasa
dar de la 16-la 20 ani - 60+/-1 kg

Apoi am lasat brusc sportul, dar in continuare mancam/mananc mult (dupa inertie) odata pe zi (noaptea), dorm putin.

In 2 ani am adaus 30 kg.
Acum am 90 kg+/-3 kg (depinde de sezon :-D)
Ma simt normal, dar obosesc mai repede, sapoi mai incurca cateodata "bronejeletul". La comisia medicala militara 0 au zis ca tot e OK!

Nici sport, nici dieta, nici stres, nici toata vara la prashit pe deal la tara nu ma ajuta sa le dau jos inapoi.
Odata am racit(grip puternic) si am dat jos 5 kg inapoi timp de o saptamana, dar tot atat de repede, dupa insanatosire s-au resatbilit.
 
RaduMan;173152 said:
ce trebuie sa faca oamenii slabi ca sa se ingrase?

Mai putina laba trista ... ;)

Eu deja de vreo 5 ani imi pastrez ale mele 8(5-7) Kg fara a face nici un efort, si cind spun la lume ce dreutate am nu ma cred adica nu arat asa, arat mai slab si nici pintecuts nu am inainte .... :) sau cum s-a exprimat cineva "ruczac" :)


nu demult am fot si am trecut comisia medicala militara .... au spus ca sunt sanatos tun, tin minte cum am ajuns la o tanti sa-mi verifice tensiunea .... si eu i-am spus ca nu e necesar pentru ca la mine e 120/80 ea nu m-a crezut dar cind a verificat s-a convins .... eu i-am spus ca de citiva ani tensiunea e aceiasi de cite ori am masurat, nici o data nu am obtinut alt rezultat .... :)

Dar sa trecem la tema .... radu lasa laba si apucate de bagat cit mai mult in tine si de scos cit mai putin ...... ;)
 
VREAU SA MA INGRASH! pantalonii cad de pe mine, sutienii nish nu-i port ca n-am ce pune acolo, inelele de pe degete cad, mi se vad oasele, n-am burtica, n-am nish fund normal... :(
poate sa ma las de sport? dar shi pana acum eram sportiva da' nu slabeam asha... mananc des shi putzin... beau vreo 3 litri de apa pe zi... paine, carne shi zahar nu pot manca... da' poate sa ma invatz? :)
tre' sa ma duc la endocrinolog? poate am dereglari hormonale? toata viatza am fost grasutza, da' iaca din toamna scad vertiginos in kilograme.
ma simt incomod fiind slaba!!!!!!!!
 
imi pare mie...sau gluma e super tampita?

capsunica... poate fi si din cauze hormonale, din cate stiu... eu, cand am avut unele probleme hormonale, tot am slabit...
 
umbreon, scumpu', n-am zis ca-mi cade parul parca... ink asta mi-ar trebui shi gata. am tot pachetul. cheala shi slaba! :D

arina, posibil sa ai dreptate... ma duc le endocrinolog degraba... offf....
 
iulik, eu am citit citeva mesaje de-a tale si chiar imi vine sa te intreb: tu chiar esti asa de prost?
nici de amuzant nu esti deloc dar vorbesti asa aiurea, pe cine intereseaza tensiunea ta

PS: solara, drept zice domnisoara Dictionar ca la doctor pot afla raspuns ? ce fel de doctor? numai nu spune psihiatru ; )
 
Radu, am inteles ca iulik nu iti place, dar nu trebuie sa repeti peste tot chestia asta... solara, decizi ce faci cu mesajul de mai sus...
 
Radu, la un endocrinolog sau la nutritionist.

Capsunica, fuga la doctor; la medicul de familie, la internist, la endocrinolog, la ce vrei tu, numai du-te cat mai repede!

Umbreon, nu-i loc pt glume proaste. Cancerul se trateaza (iar parul cade de la tratament, nu de la boala)
 
Back
Top