Vreau sa ma ingras!

RaduMan;175067 said:
iulik, eu am citit citeva mesaje de-a tale si chiar imi vine sa te intreb: tu chiar esti asa de prost?
nici de amuzant nu esti deloc dar vorbesti asa aiurea, pe cine intereseaza tensiunea ta

PS: solara, drept zice domnisoara Dictionar ca la doctor pot afla raspuns ? ce fel de doctor? numai nu spune psihiatru ; )


da radu nu sunt amuzant pentru ca nu sunt cloun .... ;) dar tu daca esti debil apoi nisi greutatea nu se tine de tine ..... :) asa ca ultimul punct care ti l-am scirs pe privat precis nici o data in viatsa nu o sa obtii .... ;)

Si daca nu se primeste sa te ingrasi atunci pune niste pietre in buzunare sa nu te ia vintul si gata .... :)
 
am inceput si eu sa slabesc, ce naiba se intimpla cu toata lumea...cum stai putin dupa hotare parca se prinde mai bien minkarea, cum vin acasa, mereu incep sa slabesc.
nu vreau iar sa manink gerkules si sa beau drojdii de bere, of.. o vacanta de 10 zile in Antalya, cu food all inclusive si imi revin :D
 
solara;175091 said:
Radu, la un endocrinolog sau la nutritionist.

Solara: exista asa doctor "nutritionist" la policlinica ?
eu am fost de-acum la medicul de familie si am dat toate analizele, mi-au zis ca n-am nici o problema de sanatate
 
Nu stiu, depinde de policlinica. In Ro specialitatea se numeste "diabet si boli de nutritie". Intreaba de un nutritionist sau un diabetolog.
 
kraft_natasha;175177 said:
mai bine e sa ai o greutate normala, proportionala inaltimii, sa ai 40kg la 1.85 tot nu`i bine (nici frumos makar nu e)
la mine e perfect calibrata la 1.85 m. am 85 de kg .... :)
 
solara;175372 said:
Nu stiu, depinde de policlinica. In Ro specialitatea se numeste "diabet si boli de nutritie". Intreaba de un nutritionist sau un diabetolog.

nu exista asa medic "nutritionist" in md
eh Solara , ce fel de medic esti? eu parca ti-am mai spus ca am dat toate analizele si n-am nici o problema de sanatate... care diabet? lolz ... cei care au diabet sa se adreseze la diabetologi, nu eu :D
 
Spencer, lasa offtopicul.
Radu, specialitatea se numeste "diabet si boli de nutritie"; se ocupa de nutritie, nu numai cu diabet, chiar daca majoritatea pacientilor lor au asa ceva. Sau du-te la endocrinolog. Sau vezi poate reusesti sa iei legatura cu Radium; e medic in Moldova si poate te orienteaza mai bine.
Io n-am timp sa te pun sa-ti faci jurnal de dieta, sa vad unde gresesti cu mancarea. Nu stiu nici ce analize ti-ai facut si ti-au iesit bine. Oricum ai depasit de mult varsta pt a ma mai intreba pe mine ;)
 
nu e nevoie solaro, am inceput sa ma ingras... probabil hipnotizatorii (ingerii pazitori) au citit mesajele mele pe forum si cumva intr-un mod telepatic (ce tine de parapsihologie) mi-au transferat cumva dieta (m-au programat) de la distanta si acuma am pofta de mincare, maninc tot timpul si incep sa ma ingras
ura!
 
la sala de forta cu voi...eu de la 65 kg la 1.86 in 5 luni am facut 85 kg...da tb muulta carne :))
 
Mi-am creat cont special ca sa raspund la acest topic.

Aceiasi problema o am si eu.
Am 19 ani si am 59-60 Kg

Pana acum am incercat tot felul de metode sa ma ingras, rezultate 0. Am fost si la sala 1 an, nimic. De 1 luna chiar 2, nush ce mi-a venit mie sa faca in felul urmator, ma trezesc dimineata pe la 6 fac cate 4 serii a cate 20 de flotari ( am inceput cu 15 ). apoi 100 de genoflexiuni, 30 rotiri de trunchi si 150-200 de abdomene 3-4 serii ( 50 abdomene pe serie ), apoi mancare care consta in ( sandwich, 500 ml de lapte, paine cu pateu, ( mancaruri rapide ) ) apoi plec la scoala, cand vin iar mancare ( supa sau friptura ceva ) apoi somn cam 3-4 ore, cand ma trezesc iar mancare, si seara pe la ora 9-10 mai beau o 250 ml de lapte cu o 2-3 felii de paine cu ceva si cam atata. Toate astea in 2 luni au dus la o schimbare ( toate persoane cu care ma intalneam mi-au spus ca m-am mai ingrasat, m-am mai fetuit ) deci lucruriele merg spre bine, si o sa continui acest program pana cand o arat cum vreau eu.

Acum nu stiu cate KG am dupa acest program dar promit ca o sa ma cantaresc curand si o sa postez rezultatul.

Incercati si voi la mine a functionat ;)
 
mdee....eu la 40 Kg a mele tak....CAN HELP ME SOMEBODY PLEASE??????
si credeti/ma k nu functioneaza nici o metoda expusa pana acum : /
 
Ce oameni norocosi...sa vrea sa se ingrase si sa nu poata! Va recomand din toata inima, mult fast food si o viata sedentara. Pentru cei pasionati de sport, este si acesta o idee buna, dar preferabil in fata televizorului. Retzeta functioneaza de minune.
Numai ca apoi vin comentariile de la "dansa" de genul "da burta jos".:aww:
 
Back
Top