Web-mail gratuit cu 1 GB spatiu de la Google

iaka mania asta cu 1 gb ...i-o apucat pe toti...unde vor ajunge?...eu as folosi serviciul daca shi netu ar mai ieftin shi mai rapid.... :wink:
 
Faptul ca google ofera 1GB nu joaca un rol prea mare pentru mine. Chiar daca ar fi oferit 100MB mi-ar fi placut din considerente de functionalitate. Search-ul este extrem de util, iar interfata este super (mai ales shortcuts-urile si conversation mode).

Cred ca ceilalti care vor oferi 1GB nu vor avea nici pe departe acelasi succes ca si gmail. Dar vom vedea :)

Apropo, felicitari lui Iulian Chiriac, oricine ar fi el :)
 
Mlin.. Numa sa nu plece aliasu neu..
Tot netu parca a inebunit cu google-u ista :) Poate e ceva hipnotic.. Ma gindesc si eo.. 1 gb.. 1 gb.. Mail mail.. Nu si nax el nie asa tare? Si yahoo are search.. Si 100 mb(4% plini).. Mdam.. De la caldura asta nebuna aiiuresc deamo..

Apu eo zic.. Fashetini o invitatie mzf
crazy.gif



Doomie said:
first come, first serve, evident.
Esti raaaaaau
grr.gif
 
am si eu un gmail cont :)
apropo, sint diferite programe care lucreaza ca un fel de pop3/smtp gateway intre tine si gmail. Am gasit acum unul facut in C# + surse (in codeproject.com)
 
Si care e sensul sa folosesti un web-based email cu pop3? Mai ales ca oricum search, labels, conversations, shortcuts (deci cele mai importante chestii la gmail, in afara de 1GB) nu le poti folosi...
 
M-am facut si eu cu un account la gmail. In sfirsit vad ceva miscari in cea ce priveste o interfatsa a webmailului :)
 
si mie
dar nu imi place ca nu face logout automat. se face tot timpul refresh la lista de mesaje => nu expira sesiunea.
deci exista pericolul sa uiti sa faci logout :)

eu astept sa am mai multe mesaje acolo, sa vad cit de comod sint threadurile celea
 
Hehe, chiar si acuma, din inertie, cind vroiam sa fac reply, am apasat "r" :).

GMail face logout cind inchizi browserul... ca nu face expiry la session nu mi se pare chiar asa de incomod, atita timp cit faci lock la workstation de fiecare data cind te scoli de la computer :)

Despre threads: sunt destul de comode si imi plac. Ceea ce e un pic iritant e ca mesajele cu notifications de la forumuri ("You have received a reply to this thread...") sunt grupate si se face hide la textul cu linkul spre thread-ul din forum -- dar nu intotdeauna. In rest, am numai cuvinte de lauda.
 
hmm, eu uit sa fac lockcind sint la lucru.
mi-a palcut ca ei nu au uitat sa puna https la conexiune
 
Da, eaka amu in sfirsit am capatat o invitatie..
Dar user cu acelash nick exista deja
grr.gif

F*ck ash zice eo.. S-o dus trenu..
Asha si am stiut ca mai sunt adrenalini
icon_cry.gif


Pentru cei interesati cum l-am capatat.. Ne-am pus mail-u pe un wiki.. Si eaka deamo si pierdusem speranta.. Si in sfirsit in cadou de 1 sept.. O invitatie..
Oricum is bucuros ;) Dar daca era si adrenalin@gmail.. Mde.. O sa-l fol. doar ca arhiva deamo..

Cine vrea invitatie, scrieti aici.. La primii 2 dau ;)
Desi.. Dupa cum inteleg.. Aici poti trimete invitatii cit incape(registrind mai multe usere.. sase cite sase..) ?
 
Back
Top