Z&Z

Shtiu ca le plac pin shi romanilor de peste Prut, cred ca deoarece le place shi lor sa se duca la padure shi sa beie vin, hehe :lol:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Hip hop in lok de sange pe 31-03-2002 05:16 ]</font>
 
:) Of , da nu m-ai rupe de la tine , andriel , ca noi toti vrem sa ne stim sanatosi si desigur indragostiti de arta!
 
...ascult doina haiducului si neoanele de deasupra sunt mai friendly, sufletul - departe pe zavoiul buzaului de pe unde sunt... 2 ?: pe ce album este ''draga otee'' (si cine e domnisoara otee m-ar interesa daca stie cineva) si versurile daca se afla pe vreun siteu ... :-?
 
in sfirsit mi-am cumparat si eu agroromantica
imi plac mult tipii cel putin pentru stilul folk pe care-l fac cunoscut lumii prn creati lor.
cintecul meu preferat cred e doina haiducului. cu toate ca as putea sa spun ca uneori cintecele lor nu au atit de multa frumusete si in versuri. :crazy:
Muzica insa ramine "tip-top".
 
Nicanor said:
...ascult doina haiducului si neoanele de deasupra sunt mai friendly, sufletul - departe pe zavoiul buzaului de pe unde sunt... 2 ?: pe ce album este ''draga otee'' (si cine e domnisoara otee m-ar interesa daca stie cineva) si versurile daca se afla pe vreun siteu ... :-?


De fapt "Draga Otee" e imprumutata de la Iurie Sadovnic...
La el acest cintec suma mi se pare ca mai mashto...
adica mie mai mult imi place interpretarea lui Sadovnic...
Cin despre Doina haiducului...cred ca e cel mai cool cintec de pe Agro...
By the way..am toate mp3-urile grupului...poate ne aud cei de la Soundarena si le punem acolo?
 
versurile "draga otee" sunt scrise de grigore vieru.
au tradus "otee" cu "....." (nu-mi aduc aminte, dar in dictionarul ro-ru era tradus "culoare", iar un cuvant f asemanator insemna "floare")
 
Si iata ca ne limitam doar la Draga Otee ... dar iata mie imi place Nunta Extremala si Buna Dimineata!!!
Super cintece si ritmurile sunt tare miscatoare!! :)
 
:)

versurile de pe albumul "hardcore moldovenesc" sunt interesante, cam greu de deslusit, dar eu am crezut ca merita. foarte negative si depresante idei.
 
ieri leam pus unor tipi de aici originari din Romania sa asculte Z&amp;Z cu Draga Otee si chestii de astea (+ Graieste Moldoveneste) :) si baietii au ramas placut impresionati de muzicel - desigur mai ales in cazul la graieste moldoveneste versurile uneori complet neclare insa o mers...

Cu Iurie Sadovnic era un pont, ei doar au schimbat melodiile sau ceva de tipu asta. Iurie lea dat Draga Otee si ei iau dat Buna Dimineata daca nu gresesc...
 
Back
Top