AVORTUL - o alegere conditionata de...

Hmmm, as dori sa ascul parerile celor ca eu trecu prin asa ceva. Sau cel putin incercati sa va inchipuiti sau sa va puneti in asa situatie si apoi sa postati parerile aici
 
Eu am avut o prietena care a facut avort. Din ce cauza? Prietenul ei dupa ce a aflat, ea nici nu a mai auzit de el. Si fata are 17 ani.

P.S. Dzina eu nu compar situatia de la noi cu situatia din occident, dar ti-o spuneam la ceea ce spuneai tu.
 
hrrrr...de aceea ma feresc sa am relatzii intimplatoare..sau doar aventuri..
ceva mai serios..ar fi cu mult mai bine.
Ar trebui de discutat cu partenerul,ce e de facut,daca fata ramine insarcinata..sa vezi ce zice.
Daca e baiat/fata buna..nu cred ai facut alegerea greshita.. ! :smile:
 
Sartoris, nu shtiu cine esti tu, dar eu am intilnit fete (daca se poat asa de numit) care ma rugau sa am relatii sexuala cu ele. El imi spuneu ca simt foarte mul nevoia sa faca SEX.
Ei bine in asa cazuri, relatiile ocazionale sunt inevitabile. Eaca de unde se eau majoritatea sarcinilor nedorite.
 
Sartoris, nu shtiu cine esti tu, dar eu am intilnit fete (daca se poat asa de numit) care ma rugau sa am relatii sexuala cu ele. El imi spuneu ca simt foarte mul nevoia sa faca SEX.
Ei bine in asa cazuri, relatiile ocazionale sunt inevitabile. Eaca de unde se eau majoritatea sarcinilor nedorite.
 
daca nu tea dus capul de la inceput atunci... eu cred ca daca nu exista o alta solutie poti recurge la asa ceva de si este un pacat foarte mare
 
Citesc cele scrise de voi si ma ingrozesc. E usor sa vorbesti d/e ceva ce cunosti numai la nivel teoretic, precum si sa judeci pe cineva. Avort: da sau nu? Dar cine te lasa sa alegi?
V-ati simtit vreodata ca un animal haituit de caini? Caci asa se simte o femeie care ia astfel de decizie. Si sa nu credeti ca ramayi teafara dupa ce auzi cum ti se scurge pe tubul cela o bucata din viata si cu ea tot ce-ai iubit pana atunci. Si sa stiti ca se aude, deoarece avortul se face cu anestezie locala, adica tu totul poti vedea si auzi. Pe langa asta iti mai lucreaza si capul, si-ti dai seama ca copilul tau, pe care tu deja il simteai, va fi scurs in canalizare si va pluti printre [cenzurat].
Asta e, fete si baieti, povestea cu avortu. Si lasati lectsiile d/e contraceptie si relatii de lunga durata. Asta tot duce la o sarcina odata si odata. Si sa nu fiti niciodata siguri ca pe omul de langa voi il va bucura aceasta veste.
 
:idee:
Oameni buni, stitzi ce am de spus???? :ciupos:
:baaa:
LET'S MAKE LOVE, NOT CHILDREN!
:da_da:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: CiCo pe 30-03-2002 13:13 ]</font>
 
Delia, prezicu nu se rupe in ultimul moment (in momentul ejacularii...), ci in timpul actului.... shi stii care e problema, ca daca se rupe prezicu, inseamna ca gagica nu a vrut sa faca SEX!
 
Pe 2002-03-31 16:07, CiCo a scris:
Delia, prezicu nu se rupe in ultimul moment (in momentul ejacularii...), ci in timpul actului.... shi stii care e problema, ca daca se rupe prezicu, inseamna ca gagica nu a vrut sa faca SEX!
CiCo, da tu vad ca afirmi asta cu seriozitate si convingere... de unde vine asta?
 
pt Andriel shi Doomie - din propria experientza...
pt Delia - bineintzeles ca shtiu, daca era invers nici nu postam asa ceva.... :nu-nu:
 
Back
Top