calcio italiano

bai lu juventus aista ii vine campinatele italiei,cum vine musca la ca...t :)
da de castigat ,trebuie sa castige inter, 8) patzanii chiar o meritat anul asta sa-l ia :(
 
Re: Daca

giniu said:
DACA BA,ESLI BA. O CASTIGAT CAMPIONATUL SI GATA.INSAMNA CAS CEI MAI PUTERNICI IN ITALIA.

tu patzanu vad ca nici o branza nu intelegi in football, felicitarile mele...ca sa fii un campion adevarat nu trebuie sa cashtgi in ultima zi de campionat, mie nu-mi place Inter dar el a meritat sa fie campion fiindca s-au tinut mai ghine ca Juve...
 
S-a inceput si in Italia, nu tare demult campionatul.
au fost deacuma niste meciuri spectacolare, parerea mea e ca Juve , Milan si Inter vor arata un fodbal de clasa superioara!!

unca ca Roma cam tormozeste a pierdu astazi de la MOdena 2-1, Modena n-a castigat de la Roma din 1948 :-) cam jistoka
 
Milan e bravo!!!
dar raman pe aceeashi pozitizie ca astia rup startul de campionat, nerealizand faptul ca meciurile din ultima faza conteaza cel mai mult...
 
idee nu am avut de acest derby... am pierdut firul campionatului italian in ultimele doua saptamani...
au pierdut ca malakas, sau pe merit??
 
ma , atata ti-a mai ramas, sa-i lauzi pe Juve cat de bravo is.. :))
injura-i ca-s rai..
by the way... unde sunt restul forumerilor?? am impresia ca suntem uncii care nu au ce face :wink:
 
juve shi trebuia sa biruie :)) cu toate ca a fost deja calificata ... dar totushi fara spor...juve are o experienta mult mai mare decit Dinamo
 
in caz ca nu ti-ai dat seama, aici se discuta campionatul Italiei si in spetza meciul Milan-Juve si nu victoria celor de la Juventus in fata lui Dinamo Kiev.. iti poti da cu parerea referitor la chestia asta in cadrul subiectului @Champions League@
 
Roma 2 - 2 Inter.
Frumos, dar pacat ca Roma au lasat victoria sa le scape :(
Aha! Ce gol frumos Batistuta, ni-o placut! Ce zici Negrule?
Dar de "derbiul" torinez nici nu vreau sa vorbesc, Torino nu-i un adversar pe potriva pentru Juve, 4-0. Iaca-sa Juve ajunge pe prima pozitie...
E nebun Del Piero aista, ce GOL!!!; as vrea sa-l vad in Milan, dar e scris pe fruntea lui "Juventus", pacat, artisit si maestru mare.

P.S. Cum a jucat AC Milan?
 
Of Milanul nu a jucat rau, dar nici Parma s-au tinit destul de bine amandoua, numai ca MIlanul a macat 2 goluri prin penaly :-) asta a fost spectacol :-)



ps: Capello a zis ca vrea sa plece din Italia fiindca arbitrii nu-si fac lucrul ca lumea :lol:
 
asta numeshti tu facut praf???
oricum ,victoria e victorie, pe tabela demarcaj si pe strigatele fanilor.. dar chiar facut praf..bine ca Juve n-a facut praf deloc... un prieten de-al meu a pariat dofiga bani pe Juve si... ma rog.. fiecare cu coarnele lui
 
Ap cum arata top-ul clasamentului, ca la mine nu stiu de ce STB-ul nu a fost alive duminica shi nu am vazut nimic :(
 
tot interul o sa castige campionatul, cel putin asa cred eu. mai degraba milanul decat juve. mi se pare ca juve joaca cel mai oribil fotbal din lume, la nivelul lor.
ce ziceti de Mutu? eu cred ca are valoare! e tare!!!!!!!!!!!1
 
Negru, unde esti, nish n-am cu cine sa mai discut ce se intampla in campionat, de exemplu ablomu lu Juve cu Brescia :crazy:
 
Back
Top