Complexele si resentimentele la moldoveni

Arina said:
Filip tu nu zici nimic, doar ne trimiti la Lia, da' Lia tot nu zice...de-acum sunt vreo 3 cazuri cand nu mi s-a zis cum ar fi corect.

i-a spus dan: este vorba, eu trimiteam pentru versiunea rus din care este tradus mot-a-mot.
 
Arina said:
"NU MAI fi impertinent i-i voi aduce aminte c nu prea ai educaie."
:wtf:

lia, eu nu-ti zic de cum este mama ta si tata tau.

p.s.: ei, gata, m-am saturat, ma duc.

Da, am scpat nu "nu" acolo. Putea s-i dai seama, c eti fat deteapt.

Nici eu nu i-a zis de mama i tata. i-am zis c nu eti bine educat. i tu confirmi asta. :)
 
da pi mini shel mai tari ma enerveaza pi forumu ista complexele shi resentimentele lu filea...di undi-n **** mea s-o luat frumosu shi deshteptu shi *****u-n cur di antonescu? zau ca ma scote cand vad numele lui pi aishi...
stai in **** mea in ****a ta shi nu te mai vaibi cu bastardostanu tau, ca n-am atata bun simts sa te ascul shi sa fiu de-acord cu tine...ca dupa cate am mai spus eshti un taran prapadit care n-are ce schimba pe forumu ista, n-are ce schimba in tara asta shi n-are nimick comun cu poporu ista ...m-am *****t di tini, de popor, de tara ...shi de forum...
 
cineva care va... said:
da pi mini shel mai tari ma enerveaza pi forumu ista complexele shi resentimentele lu filea...di undi-n **** mea s-o luat frumosu shi deshteptu shi *****u-n cur di antonescu? zau ca ma scote cand vad numele lui pi aishi...
stai in **** mea in ****a ta shi nu te mai vaibi cu bastardostanu tau, ca n-am atata bun simts sa te ascul shi sa fiu de-acord cu tine...ca dupa cate am mai spus eshti un taran prapadit care n-are ce schimba pe forumu ista, n-are ce schimba in tara asta shi n-are nimick comun cu poporu ista ...m-am *****t di tini, de popor, de tara ...shi de forum...

C n-ai bun sim i c eti un rnoi kolhoznic, fecior de tractorist alcoolic i mulgtoare analfabet, rezult evident din acest mesaj
 
lia, aim hapi for iu.
Filip, stiu eu care e varianta corecta...dar vezi ca a zis-o dan, dar nu tu. ti-am mai ****rat pe undeva....cand citezi ceva ce e incorect si scrii "calc rusesc", adauga si "corect:"
 
Arina said:
lia, aim hapi for iu.
Filip, stiu eu care e varianta corecta...dar vezi ca a zis-o dan, dar nu tu. ti-am mai ****rat pe undeva....cand citezi ceva ce e incorect si scrii "calc rusesc", adauga si "corect:"

Bine rusoaico.
 
Arina said:
lia, aim hapi for iu.
Filip, stiu eu care e varianta corecta...dar vezi ca a zis-o dan, dar nu tu. ti-am mai ****rat pe undeva....cand citezi ceva ce e incorect si scrii "calc rusesc", adauga si "corect:"

Vroiam s zic c e spam, dar... asta ilustraz foarte bine complexele de care spunea Filip:roll:
 
iarasi **** ...de ce oare?....aaaaaaaaaaa, e "su.gerat" :lol:

Filip, nu voi riposta, doar pentru ca doresc sa-ti aduc satistactie.
 
bliiiiin, ce ma scarpina degetele sa zic ca ti s-a sculat olecutsica.....dar ma abtin :lol: asta eu nu ti-am spus-o, doar niste meditatii de-a mele...in glas :p
 
Arina said:
bliiiiin, ce ma scarpina degetele sa zic ca ti s-a sculat olecutsica.....dar ma abtin :lol: asta eu nu ti-am spus-o, doar niste meditatii de-a mele...in glas :p

Arina , ai greit forumul, aici nu e Viva. :)
 
Arina said:
da' ce, nu merita si Filip niste bine in viata asta? :D

Nu toi ce merit Filip, dar forumul acesta merit nite useri mai detepi dect tine. i poate mai mult atenie din partea moderatorilor. :)
 
Arina said:
bliiiiin, ce ma scarpina degetele sa zic ca ti s-a sculat olecutsica.....dar ma abtin :lol: asta eu nu ti-am spus-o, doar niste meditatii de-a mele...in glas :p

Admin, chiar nu se pot lua nici un fel de msuri mpotriva acestei derbedoaice vulgare?
 
lia, asta e....viata e grea...nu intotdeauna primesti ce doresti si meriti....uneori lupti, alteori inghiti....oricum, toti ajungem intr-o groapa.

da, banati-ma. si va voi fi recunoscatoare mai mult decat o vesnicie.
 
Arina said:
lia, asta e....viata e grea...nu intotdeauna primesti ce doresti si meriti....uneori lupti, alteori inghiti....oricum, toti ajungem intr-o groapa.

da, banati-ma. si va voi fi recunoscatoare mai mult decat o vesnicie.

Filosofie de trei parale din partea unei basarabence hipercomplexate.
 
Arina said:
lia, asta e....viata e grea...nu intotdeauna primesti ce doresti si meriti....uneori lupti, alteori inghiti....oricum, toti ajungem intr-o groapa.

da, banati-ma. si va voi fi recunoscatoare mai mult decat o vesnicie.

Ce asta? Tot un complex tipic moldovenilor? Sau apel disperat ctre admin? Hai s-l numi complex moldovenesc (prostie, s zicem) i s rugm adminul s nu te "baneze". :)
 
rugati-i, rugati-i in genunchi...caci de-acum ma taie...nu cred ca mai am scapare...ai nid ior help, rili...{si acum ma tavalesc pe jos, plangand cu lacrimi de crocodil, dand din mani si picioare...si vin aia de la Costiujeni, imi pun haina alba, ma leaga si....guuuuud baaai ameeerica, gde nebyl nicogda.....nautilus pampilius rulz}
 
Filip, nu-ti pare ca mai toate thread-urile unde apar mesaje de-ale tale se transforma in :spam:? :plictisi:

Take a minute to think about it ... ;)
 
Back
Top