Complexele si resentimentele la moldoveni

Filip_Antonio said:
Nu. M-am lmurit, rasismul tu e o chestiune personal, nu ai de gnd s faci ceva public (sau cine tie...).

Mai fac o precizare, nu sunt rasist, dar nu-mi plac arabii si atat.
 
Filip_Antonio said:
Asta o s-o treac, bnuiesc, Sirb la "gogomnia zilei".

Termina te rog cu mesaje care nu compunica nimic.
Daca asi fi zis ca nu-mi plac ... sa zicem ... spaniolii, de exemplu, atunci cum m-ai fi numit? tot rasist?
 
_victor_ said:
Termina te rog cu mesaje care nu compunica nimic.
Daca asi fi zis ca nu-mi plac ... sa zicem ... spaniolii, de exemplu, atunci cum m-ai fi numit? tot rasist?

Xenofob
 
E foarte respingator sa citesti galceava aceasta pe forum.
Dar daca a iesit in centrul satului certaretul cel noduros, de ce sa nu
adaug si eu un leu la suta?
Nodule, faima ta de instigator si provocator a iesit in afara forumului!
Nu vad nici un sens in ceea ce faci. Postezi mesaje, astepti replici si apoi te avanti cu urlete, injuraturi, ragaituri si ii stropesti pe toti cei din jur!
Nu prea pari sa fii asa cum te crezi a fi! Dupa murdaria asta de pe forum toate vorbele tale sunt niste aberatii, si toata laudarpsenia ta de extraIQintelectual s-a risipit printre cateva fraze ticluite destul de frumos in limba romana, SI ATAT! In rest - numai vorbe de ocara si marsavenie!
Eu sunt de acord ca xenofobia este un viciu omenesc, care mi-i antipatic, dar instigarile si provocarile, in opinia mea, sunt si mai urate.
 
re

De ce locuitorii RM se declara "moldovani"?
Ptr ca:
1.Regimul Voronin este unul represiv si cred ca multora le este frica
2.Din ignoranta,nu stiu ca moldovean inseamna Romn din zona moldovei iar "moldovan" este o inventie ruseasca
3.Probalil ca sunt si unii veniti din alte parti ale imperiului care nefiind nici rusi si nici ucraineni si se declara cum le cere administratia.
 
dacodava said:
De ce locuitorii RM se declara "moldovani"?
Ptr ca:
1.Regimul Voronin este unul represiv si cred ca multora le este frica
2.Din ignoranta,nu stiu ca moldovean inseamna Romn din zona moldovei iar "moldovan" este o inventie ruseasca
3.Probalil ca sunt si unii veniti din alte parti ale imperiului care nefiind nici rusi si nici ucraineni si se declara cum le cere administratia.

Asta nu e gogomania zilei, e gogomania mileniului. Bai dacodava, intoarce-te la tine in Bacau, ca starnesti hilaritate pe forumul asta.
 
Doomie said:
Ar trebui sa-ti fie rusine. Te inscrii perfect in tiparul basarabeanului prezentat de Filip in primul sau mesaj.
Iaka inca un profet al corectitudinii politice . Doomie tie iti impune shineva sa nu zici ca nu iti place ciocolata cu cafea daca nu iti place ? Daca unui om nu yi place o natiune sau o rasa de ce sa nu aiba voie sa spuna asta liber ?

Atyta vreme cat nu o face jignitor sau provocator , e un drept la opinie sincera de care fiecare ar trebui sa se bucure neingradit . In plus fiecare rasa ar ajunge asa sa isi cunoasca mai ghine dusmanii declarati si nu ar avea surprize cand indivizi aparent linistiti se satura sa yi mai vada prin vreun cartier si incep sa lichideze la ei in serie .
 
Codrin said:
Iaka inca un profet al corectitudinii politice . Doomie tie iti impune shineva sa nu zici ca nu iti place ciocolata cu cafea daca nu iti place ? Daca unui om nu yi place o natiune sau o rasa de ce sa nu aiba voie sa spuna asta liber ?

Atyta vreme cat nu o face jignitor sau provocator , e un drept la opinie sincera de care fiecare ar trebui sa se bucure neingradit . In plus fiecare rasa ar ajunge asa sa isi cunoasca mai ghine dusmanii declarati si nu ar avea surprize cand indivizi aparent linistiti se satura sa yi mai vada prin vreun cartier si incep sa lichideze la ei in serie .

Exact de la un astfel de discurs a inceput si Hitler. Continua asa, daca vrei ca Bastardostanul sa-si elimine si infima sansa de integrare in lumea civilizata.
 
Back
Top