Complexele si resentimentele la moldoveni

Codrin said:
Iaka inca un profet al corectitudinii politice . Doomie tie iti impune shineva sa nu zici ca nu iti place ciocolata cu cafea daca nu iti place ? Daca unui om nu yi place o natiune sau o rasa de ce sa nu aiba voie sa spuna asta liber ?

Pentru ca in multe tari (e.g. Germania) acest lucru este ilegal. Si, dupa parerea, vocalizarea unor astfel de "preferinte" denota un IQ foarte mic in combinatie cu mitocanie ordinara si lipsa banala a celor 7 ani de-acasa.

Atyta vreme cat nu o face jignitor sau provocator , e un drept la opinie sincera de care fiecare ar trebui sa se bucure neingradit . In plus fiecare rasa ar ajunge asa sa isi cunoasca mai ghine dusmanii declarati si nu ar avea surprize cand indivizi aparent linistiti se satura sa yi mai vada prin vreun cartier si incep sa lichideze la ei in serie .

Esti bun pentru Hitlerjugend.
 
Well, Codrine sper c nu ai uitat c sunt i eu printre "profeii" ia? i pun pareu c suntem muli, i toi "profei", cum dzi niatali. :)
 
Dumi, tu n-ai deloc dreptate (faza cu moldovenii - rasisti)
Mergi oleaca prin zonele centrale ale Chisinaului si vei vedea ca e plin de negri si arabi (fiecare dintre ei cu cite o moldoveanca la brat) si nimeni nu le zice sau le face nimica caci te baga politia nationala la pushkarie... :)
Printre femelele din Kishington e tare la moda sa fie vazute cu negri si arabi...

Si unde-s araboaicele ? :)
 
Agent-007 said:
Dumi, tu n-ai deloc dreptate (faza cu moldovenii - rasisti)
Mergi oleaca prin zonele centrale ale Chisinaului si vei vedea ca e plin de negri si arabi (fiecare dintre ei cu cite o moldoveanca la brat) si nimeni nu le zice sau le face nimica caci te baga politia nationala la pushkarie... :)
Printre femelele din Kishington e tare la moda sa fie vazute cu negri si arabi...

Si unde-s araboaicele ? :)

Ce rasist ******* e acest SkyW.
 
Doomy said:
Pentru ca in multe tari (e.g. Germania) acest lucru este ilegal. Si, dupa parerea, vocalizarea unor astfel de "preferinte" denota un IQ foarte mic in combinatie cu mitocanie ordinara si lipsa banala a celor 7 ani de-acasa.
O intrebare catre inteligentul forumului....cu IQ de 200.......
Daca un om e inalfabet, inseamna ca e prost? Daca un om nu se descurca in politica e prost?(Sunteti niste impertinenti....dupa gandirea voastra vreo 90% din populatia Globului Pamantesc tresa fie proasta). Daca un om poate gandi singur e prost?
 
vienezule, analfabetismul nu are nimic cu toleranta fata de alte natiuni sau rase. Iar intoleranta (deci generalizari de genul "nu-mi plac arabii") dovedeste un anumit nivel intelectual mai scazut, dupa parerea mea.
 
Doomie said:
vienezule, analfabetismul nu are nimic cu toleranta fata de alte natiuni sau rase. Iar intoleranta (deci generalizari de genul "nu-mi plac arabii") dovedeste un anumit nivel intelectual mai scazut, dupa parerea mea.

Ai vazut ca l-am prins din nou cu minciuna pe odrasla de diplomat comunist?
 
Vladimir Valerievici nu e mincinos, ci doar prost

coolgreetings said:
De ce cu minciuna? Am citat un articol de presa! Nu am minciunit eu...ci articolul....asa ca nu fi prost...

Este atat de idiot incat ia de bune articole postet de bloggeri anti-Bush.
 
coolgreetings said:
de ce? pentru ca am cititat o pagina din Austria...care defapt e pagina oficiala a TV-ului national?

AI dat-o ca pe o stire adevarata. Ai crezut-o, ca atare esti un idiot. Cere-ti scuze.
 
FA...daca ai putea citi in germana ai fi vazut ca acolo sta ca stire adevarata! Insa cu parere de rau :) nu stii limba germana....si nu poti citi....! Doomy, poate tu stii......vezi......poate ii explici tu fluturasului meu!
 
coolgreetings said:
FA...daca ai putea citi in germana ai fi vazut ca acolo sta ca stire adevarata! Insa cu parere de rau :) nu stii limba germana....si nu poti citi....! Doomy, poate tu stii......vezi......poate ii explici tu fluturasului meu!

Cere-ti scuze ca ai mintit.
 
Stii, nu pot sa-mi cer scuze....pot sa recunosc ca am gresit....desi acolo statea clar ca Bush ascult "Killing an Arab".....iar sursa de unde o aveam era de la TV-ul National din Austria.......deci nu puteam sa stiu ca nu e adevarat...
 
coolgreetings said:
Stii, nu pot sa-mi cer scuze....pot sa recunosc ca am gresit....desi acolo statea clar ca Bush ascult "Killing an Arab".....iar sursa de unde o aveam era de la TV-ul National din Austria.......deci nu puteam sa stiu ca nu e adevarat...

Bun. Nu ai mintit. Atunci repeta dupa mine: "am fost un gogoman ca am crezut asa ceva, iar Bush nu este rasist".
 
coolgreetings said:
FA...daca ai putea citi in germana ai fi vazut ca acolo sta ca stire adevarata! Insa cu parere de rau :) nu stii limba germana....si nu poti citi....! Doomy, poate tu stii......vezi......poate ii explici tu fluturasului meu!

Da, stiu germana, daca chiar si daca ar fi scris Frankfurter Allgemeine o astfel de stire, as fi fost cel putin circumspect in ceea ce priveste veridicitatea ei. You should always take such things with a grain of salt.
 
Doomie said:
Da, stiu germana, daca chiar si daca ar fi scris Frankfurter Allgemeine o astfel de stire, as fi fost cel putin circumspect in ceea ce priveste veridicitatea ei. You should always take such things with a grain of salt.

Acum vorbind serios, e tragic, Doomie. Daca un individ care locuieste la Viena gandeste ca el...
 
"Complexele si resentimentele la moldoveni"? Tema asta imi aminteste de intalnirile a unor grupuri de oameni necunoscuti cu aceeasi problema... si pe care o vor rezolvata. Din cate imi amintesc, primul pas spre rezolvare e sa recunosti ca ai o problema. So, sa inteleg ca asta e scopul acestei teme nobile? Fiecare cu musca pe caciula sa recunoasca ca e un moldovan complexat, plin de resentimente si apoi urmeaza terapia de grup? :D
 
Heh ... s-a adunat ceva material ideatic , chiar daca oliak cam umplut de buruienile catzaratoare personalizate , tipice unei discutii cu FA . Sa vedem cum raspund .... probabil jumate aishi , jumate pe tema unde i-am servit de muza micului suferind de jalea marilor orase . ..... Auzi : e tragic ca locuieste nu stiu shine in Viena . LOL ! De parca daca ar locui in Budapesta ar fi mai putzin dramatic . Ca ar fi mai departe de tine si nu te-ai teme de molipsire , sau de ce ? :D ....... Lojika Filipista ...

Asadar , Doomie , chestia cu IQ-ul scazut asociat xenofobilor sau rasistilor e aiurea , atyta timp cat mari personalitati geniale ale secolului trecut au fost astfel . De fapt daca cumva s-ar uita de ele , aveti voi grija sa reamintiti mereu cum a gandit de exemplu un Eminescu , nedandu-va seama ca astfel faceti doar o propaganda inspre ideile agresiv nationaliste printre toti admiratorii lui . ;)

In genere , cum va ganditi ca un intreg segment de popor sa iasa dintr-o inglodare antinationala fara forta asta teribila de contrareactie ce l-ar impinge sus care e natinonalismul virulent ? Doar nu prin internationalismul nivelator european .... Asa doar s-ar inlocui un jug cultural cu altul .

Well, Codrine sper c nu ai uitat c sunt i eu printre "profeii" ia?
Nu , Liutza , nu am uitat . ;) De ce crezi ca stau la contradictii cu astfel de brigazi apostolice daca nu pentru ca sunt si fete prin ele ? ...... Mie spre deosebire de Felipe , sa ma jioc numai cu baietzeii , nu imi aduce nish un gen extaz . :D
 
Back
Top