Despre BEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Sanatate sy shii
sau... tervisex.

Lasa ca stiu cyt poate bea Fodda. Am fost 2 saptamyni ympreuna yn Polonia plus Tsypova. Aici avem si factologie vizuala.

Eu am aratat statistica romaneasca despre alcoolism si am mai spus ca alcoolicii sunt niste ratati(am yntseles(din lipsa de contrargumente) ca acest lucru nu mai trebuie sa-l demonstrez). Dezbaterea s-a yncins de la teza ca "berea este bautura ratatilor" Yn conditiile yn care majoritatea alcoolicilor prefera berea, ea este bautura ratatilor. Pyna yn acest moment eu nu te-am facut pe tine si pe ceilalti ce discuta aici ratati. Nici o suparare aici nu poate fi. Logica: Oamenii normali ce beau bere beau o bautura preferata de ratati. atyt.

Privitor la punctul 2. Ma bucur sa gasesc aici atytsea oameni ce ma cunosc. Aici chiar nu sunt modest. Ymi pare foarte rau ca eu nu cunosc acesti oameni, care sunt mascati de... cum se spune "nick-uri" Eu sunt deschis si numele meu yl utilizez si aici.

Sanatate sau tervisex
 
Cum a mai spus Madwolf mai sus, Crimpei nu esti cine te crezi. Dupa modul tau de a gandi, macar ca nu-l stiu, dar asa se vede, rezulta ca orice bautura alcoolica poate sa fie considerata a degradatilor. De la orice bautura alcoolica poti sa degradezi. Trebuie sa ai masura si cap. Fiecare cu gusturile lui, da nu ca e asa si e bautura degradatilor.
 
Bine, daca voi spunetsi ca nu sunt cine ma cred spuneti-mi cine sunt? Eu cred ca sunt Cirimpei. Yn opinia voastra eu nu sunt Cirimpei. Deci cine sunt eu?

Eu am mentionat doar ca berea este #1 yn preferintsele alcoolicilor. Combinatia cu vodca oricum necesita si berea. Faptul ca este bautura degradatsilor(silogismul l-am demonstrat anterior) nu semnifica ca totsi care beau bere sunt degradatsi. De cyte ori pot repeta acest lucru?

Este o boala pe lumea asta - paranoia.
 
Andriel, hai sa sim oameni si sa discutam la subiect. Chestii care le scrii tu, scrie la priv, dar nu aici. Tema e berea, si vorbim despre bautura preferata de multa, multa lume.
 
ce bordak ati mai facut aici, mi-o rebuit 2 saptamini sa citesctoate mesajele... :smile:

Cirimpei
Berea bautura degradatilor???

nika kulitura in tine !!!
 
Atotshtiutorule si care-i pretsul(putetsi utiliza USD, DM sau MDL) galonului la voi? De ce taci. Tu cel care stii totul yn bere.
 
Bud'ul la galon trebuie sa fie in jur de $10-$12 daca dai comanda de un 'pitcher' in bar.

Butoiasele de un galon de heineken de exemplu se vind cu $20, ceea ce daca nu ma insel e ca la noi.
 
nu, sunt beri cu mult mai proaste.
pot sa spun ca ele majoritatea is parshive dar sunt si unele exceptii.
 
eu nu intrebuintez alcool aici decat extrem de rar, cu alte cuvinte nici nu cumpar bere, iar daca si cumpar atunci cumpar bere buna.
nu poti insa sa faci comparatie cu preturile noastre pentru ca is doua nivele general diferite. eu platesc 3-4 dolari pentru un kg de mere, pe cand la noi este, normal, mai ieftin. (un exemplu doar)
 
Da ciRi,Tu esti cel mai destept si cel mai erudit,am fost adinc uluit de originalitatea ideilor tale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
M-iam simtit propria prostie si necompetenta............
Dar te rog:Dute-n <font color="red">[cenzurat]</font> si realizazati complecsele psihologice IN ALTA PARTE!!!!!!.

Viorel, te rog sa te abtii de la astfel de expresii. (foloseste 'mesaje private')
madwolf

_________________

sysadmin.jpg



<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-07 03:42 ]</font>
 
Trecind pe-alaturi am auzit:
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-05-06 17:51, negru a scris:
Cirimpei
Berea bautura degradatilor???
nika kulitura in tine !!!
[/quote]
:cool:

Nu cred ca berea este bautura degradatsilor ci a frynelor :wink:
Vedetsi ca dupa opinia lui ADumas "Englezii ca si alte popoare care beau bere sunt tare frynatsi .. " Cam asha. Berea nu poate fi buna, rea, doar diferita Cred Eu.

Plus berea este lipsita de romantsa pe care o au alte bauturi de gen vin, cognak, wisky ...
Unde ati vazut voi o sticla de bere din roada anului 1957??? Deci nu este o bautura serioasa. Asa un surogat de hemei si glucide in apa :wink:
 
ar fi bine sa puneti mina pe carte, cei cu multa 'stiinta'....

berea are o istorie de peste 10 MII de ani, de pe vremea faraonilor egipteni, si mai inainte.

si crede-ma ca procesul nu este cu nimica mai simplu decat acela al vinului...
in termenii tai...este o bautura MAI MULT decat serioasa.


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-07 03:46 ]</font>
 
vinul insa dateaza in jur la 8000 ani in urma.
nu o spun pentru ca 'vinul este mai rau'
nu puneti in comparatie vinul cu berea, cum nu puteti compara marul cu portocala.
ambele-s fructe, dar oare poti sa le compari 'care e mai gustoasa'?
 
DZE_one dupa cum scrii tu, se observa ca nu stii tu multe despre bere. Si hai si nu om face comaparatie, cum a spus mai sus Madwolf.
P.S. Ma bucur ca a revenit discutia la subiect.
 
hmmm, am citit cu mult singe mesajele in privinta chestiei legate de bere ca fiind bautura preferata a degradatilor si/sau alcoolicilor...

sa va zic si eu cite ceva,
si ca sa nu incep de peste 9 tari si mari incepem chiar de la Marioara din sat acolo unde la 3 noaptea observi asa zisi alcoolici dormind sub anumite garduri care mai mai se razvalesc pe dinsii, imbracati in haine de stroieteli si cu'n iz de jin del simti de pe deal de dupa sat...

logic ar fi ca alcoolicii sa intrebuinteze bauturi cit mai tari si cit mai ieftine, inafara desigur de preferintele lor personale pentru una sau alta...Cirimpei se pare ca nea prezentat ceva date statistice a caror veridicitate eu as puneo sub semnul intrebarii, insa nu aistai pontu asa ca sa lasam asta...ma uit ca se pare ca inafara chestii date exista 2 tabere, una cu berea=desovism si cealalta cu berea=rulz sau aproximativ...

anii estia care au trecut prin Chisinau si au lasat urme adinci in chepturile noatre ale tuturor s-a consumat bine bere, si eu de exemplu pot amu sa spun ca apreciez baltica(6) pentru finetea ei, etc., etc., si pina la urma cu berea sar putea sa fie ca si cu nfs5...

la inceput cind nu poti sa conduci masina, toti de zamacesc si te ataca din toate partile, iar tu sezi acolo ca ultimul 'alcoolic' nu simti nici o placere de la joc si mai mai sa folosesti uneltele lui bunicu...insa daca ajungi sa poti merge cu masinile celea senzatia ii crincena, asa si cu berea, asa ca terminati si voi cu conflictele si hai la o bere miine.
 
Back
Top