Etc, samd - baga totul aici...

Re: Barbatii grasi

de ce offline,prefer in persoana,daca nu ai probleme,am scris emailul trimitemi datele personale si cind vin in moldova ne sunam si ne intilnim.
 
Re: Barbatii grasi

stiu ca dupa mesajele care leam scris imi vor pune ban asa ca nu voi mai putea sa fiu pe aici,ai informatia mea scriemi
 
Re: Barbatii grasi

sprin_us;207476 said:
de ce offline,prefer in persoana,daca nu ai probleme,am scris emailul trimitemi datele personale si cind vin in moldova ne sunam si ne intilnim.

Ce glorie mai este, daca te bat si nu mai vede nimeni ? :)
 
Re: Barbatii grasi

mai ai pina vei ajunge sa bati centura neagra la arte martiale mixte:)eu am fost prin batai din cind aveam 2 ani si acum is intructor de arte martiale mixte,chiar crezi ca ai sanse?nu cred ca tu si chiar inca 2 prieteni de ai tai impreuna aveti vreo sansa,credema,nu imi place sa ma laud dar ma indoiesc ca veti supravetui mai mult de un minut toti trei,si de asta eu is sigur:))
 
Re: Barbatii grasi

cer scuze fata de celalte persoane ce tre sa cititeasca toate prostiile care le zicem acum online:)degraba nu veti mai auzi de la mine caci voi fi dat afara de pe forumul acesta:)
 
Re: Barbatii grasi

In mma nu se dau centuri, raule :)))
Mai mult, sunt competitii de mixed martial arts, iar luptatorii de mixed martial arts sunt antrenati in sporturi ca wrestling, brasilian jiu-jitsu, Muay Thai, sambo samd. Ori tu ai primit centura neagra la toate ? :)))

Esti keyboard warrior mai pe scurt.
Duel cind vrei, la orice ora de zi sau noapte, important e sa fie un public cit mai mare :)
 
Re: Barbatii grasi

iau am mentiaonat mai inaite ca is militar american,Unites States Marine Corps, nu army asa ca nu sunt soldat is Marine,si artele martiale in Marines sunt incorporate toate artele martiale,is luate cele mai efective tehnici din toate si incorporate in una,tehnici pentru a ucide omul cit mai repede si efectiv,si despre artele martiale mixte ai dreptate,e toate incorporate.diferenta e ca noi deasemenea lupta impotriva oponentului cu pistol,cutit si asa mai departe si daca pierzi mai mult de 30 sec luptind cu un oponent se socoate ca pierzi timpul degeaba:)aici in america minele noaste la instructori inb special sunt socotite arme letale si nu avem dreptul sa ne folosim de ce stim in public dar totodata nu scrie ca nu am dreptul sa le folosesc in moldova:))
 
Re: Barbatii grasi

mma nu e cu centuri dar aici in militarie sunt centuri,poti sa mergi pina la centura neagra cu 6 danuri,eu is de abia la primul dan,dar am cind,in 2 ani am sansa sa ma ridic:)si de obicei nu am pravalit nicio centura:)moldova te invata de multe mai ales daca cresti la tara:)
 
Re: Barbatii grasi

sprin_us;207483 said:
iau am mentiaonat mai inaite ca is militar american,Unites States Marine Corps, nu army asa ca nu sunt soldat is Marine,si artele martiale in Marines sunt incorporate toate artele martiale,is luate cele mai efective tehnici din toate si incorporate in una,tehnici pentru a ucide omul cit mai repede si efectiv,si despre artele martiale mixte ai dreptate,e toate incorporate.diferenta e ca noi deasemenea lupta impotriva oponentului cu pistol,cutit si asa mai departe si daca pierzi mai mult de 30 sec luptind cu un oponent se socoate ca pierzi timpul degeaba:)aici in america minele noaste la instructori inb special sunt socotite arme letale si nu avem dreptul sa ne folosim de ce stim in public dar totodata nu scrie ca nu am dreptul sa le folosesc in moldova:))

A, dintr-un gras te-ai facut in 3 ani in ucigash letal ? :))))
 
Re: Barbatii grasi

nu am fost gras,dar nici six pack nu aveam,efortul fizic mea dat six packul:)am folosit pentru tema de discutie ca am fost gras:)militaria ma facut sa pierd leaca de grasime de pe la mijloc pe care toti o aveam:))
 
Re: Barbatii grasi

tiam zis ca nu am probleme de intilnit oricind si oriunde dar cind vin in moldova si credema ca nus keyboard warrior:)mia placut expresia,
 
Re: Barbatii grasi

aici militaria nu e ca in moldova te duci cu ziua de lucru la sefi,aici militaria e profesie si foarte buna printre altele,aici esti antrenat in toate celea,impuscat din M16 si pistol M9 sau berretta,esti antrenat in arte martiale mixte,camera de gaze,inot cu tot echipamentul,supravetuire in salbatic.......tot la ce te poti gindi:)
 
Re: Barbatii grasi

din M16 tre sa te califici anual de la 200m 300m si 500m fara luneta:))pistolul e 7m 15m si 25 m si targetul e nue mare asa ca nu crede ca ai impuscat si ai nimerit:)tre sa stii cum sa impusti sa nimeresti,e foarte interesant si nu pot sa zic ca mia fost urit o zi decind am hotarit sa intru in militaria lor.
 
Re: Barbatii grasi

umbrion chiar iti multumesc de conversatie mam mai calmat un pic:)si credema ca nus numai vorbe,tias dovedi daca erai aici:)aici moldovenii ma stiu cine sunt asa ca daca nu ma crezi intreaba alti moldoveni locali din america,daca a auzit de mine iti vor zice cine sunt:)sper sa nu fiu dat afar de pe chatul acesta pina mine daca mai postezi ceva:)
 
:)
1189272588_55221792.jpg


1189272592_55221798.jpg


1189272596_55221801.jpg


1189272602_55221809.jpg


1189272606_55221812.jpg


1189272609_55221815.jpg


1189272614_55221819.jpg


...etc...
 
Re: Barbatii grasi

sprin_us;207491 said:
umbrion chiar iti multumesc de conversatie mam mai calmat un pic:)si credema ca nus numai vorbe,tias dovedi daca erai aici:)aici moldovenii ma stiu cine sunt asa ca daca nu ma crezi intreaba alti moldoveni locali din america,daca a auzit de mine iti vor zice cine sunt:)sper sa nu fiu dat afar de pe chatul acesta pina mine daca mai postezi ceva:)

Aha, iata am intrebat si la MIT de tine , si la Harvard, si nu te stie nimeni ...
M-am gindit ... Ce sa fie oare ? Asa luptator letal ca tine trebuie sa fie cunoscut ... Si am intrebat directorul financiar de la M1 Global daca nu stie nici un moldovean ucigash de prin state ... si ... ca sa vezi ... nu te cunoste nici acesta !!!
Ce sa fie oare asta ?
ico_biggrin.gif
 
Re: Barbatii grasi

sprin_us,
ciuvack, wha`eva e un moft britanic, e una din strambaturile lor pe care le ador... dar sa lasam asta...
hai s-o luam pe rand... nu-i interesant cand te ai cu cineva de bine pe privat... te consumi doar pentru unul, shi ca sa-l invetzi pe altul minte, iar pe privat? nea, asha nu e rational, e bine s-o faci in public, astfel mult mai multzi vad, analizeaza, mai posteaza cate un comentariu, shi iar cearta shi zarva - lucrurile devin mai interesante...
apoi, tu ai zis "asa idioti mau enervat pe toate siturile" - asta nu-tzi da de gandit? sau voi in armata nu avetzi asha disciplina? este vorba de atitudinea ta cu care vii aici shi itzi dai aere de mare luptator... mai sunt shi aici practicantzi de arte martiale shi nu fi asha de sigur ca eshti cel mai cel mai... tu tratezi problema greshit... pe langa faptul ca te lauzi ca eshti cel mai tare din parcare, zici ca ne batzi shi pe noi la funduletz (hi hi hi >:) ) da` eu nu intzeleg cum potzi sa afirmi asha ceva, atunci cand nu shtii cu cine vorbeshti?!
"e frumos sa zici cuvintele pe care le zici la un necunoscut?" - hai n-o fa pe victima, aici totul depinde cat de bine posezi arta cuvantului shi iqul tau, nu te ajuta nici o lauda, amenintzare, cutzit sau pistol...
"si am fost atacat de alti doi mucosi de bani gata." - tu crezi ca mucoshii de bani gata stau pe forumuri? nush ce ma indoiesc ca le ajunge rabdare sa se angajeze intr-o discutzie..
shi hai zakalibal deam cu amush ma da afara amush ma da afara... hai ca de dragul distractiei nu te mai baneaza nimeni... da eu tzie itzi dau o idee constructiva - deschizi un topeg, shi povesteshti despre ce faci tu armata americana, de la cand te scoli pana te culci, cu ce te ocupi, sunt sigur ca ar ieshi o discutzie pe cinste...
shi inca ceva, scriind pe un forum public, tre sa-tzi dai seama ca te citeshte lumea, shi nu potzi sa te ashteptzi ca totzi sa te laude, sa te placa... so, shii barbat asha cum zici ca eshti, shi fii mai dimplomat... datu in cap aici nu rezolva nimic...
bafta...

posle scris: shi inca ceva... tu te lauzi cu armata ta... dar sa shtii ca fiecare are filozofia vietzii lui, mai buna sau mai rea, shi asha cum tu crezi ca macitu e important pentru tine ca militar, ash a pentru altzii sunt importante calculatoarele, analizele economice, grafuri conexe in matematica shi alte chestii... asha ca nu zi despre armata asha de parca ar fi ceva obligatoriu shi noi am fi totzi luzeri ca nu am urmat aceeashi cale ca shi tine... cum ziceam mai sus, arta cuvantului, ciuvack, arta cuvantului
 
Re: Barbatii grasi

Umbreon;207478 said:
Ce glorie mai este, daca te bat si nu mai vede nimeni ? :)
N1... :D... ah... troy

sprin_us said:
nu avem dreptul sa ne folosim de ce stim in public
:D super... dar ai voie sa vorbesti despre asta in public...

Comparatiile dintre armata moldoveneasca si cea din us sunt absolut irelevante... dimensiunea si puterea economica e diferita. Probabil toata lumea stie ca sunt organizate diferit, e destul de logic, dar, eu personal habar n-am cum e cea moldoveneasca si nici nu ma intereseaza prea tare... iar daca ar fi sa admir vreo armata, ar fi cea israeliana in primul rand... mai pusi pe alerta ca ei nu cred ca ma e cineva in zilele noastre.

Ce te-ai mai atacat cand am scris 3 cuvinte in engleza, de parca in moldova detii drepturi exclusive pentru limba asta:D(mai grav e insa ca nu intelegi de ce era scris in engleza). Prea putin ma intereseaza cat slang stii tu, la gramatica esti 0(zero) cel mai probabil, dupa cum e destul de usor de dedus dupa cunostintele de romana, iar pe forum, e un detaliu destul de important(pentru imaginea ta, nu pentru restul lumii).

Apropo, daca tot de la praşât te-ai inrolat in armata, de ce nu ai lasat sapa acasa?:D

Cum a zis si khama, poti fi cat de tare n-ai fi, daca nu stii sa te exprimi, pe forum credibilitatea ta nu e prea mare. Iar un ultimile 10 min mi-au aparut niste dubii cum ca in general stii ce ii aia US Marine... voi fi al doilea care te invita sa deschizi o tema noua si sa mai bagi si niste poze acolo din armata, traininguri... :armata: presupun ca nu e totul ultrasecret. Poate chiar ai avea ceva de spus si doar noi suntem rai...:D
 
Back
Top