Etc, samd - baga totul aici...

:D Deja...n-o mai tunzi tu

Acum mi-am adus aminte cum groparu posta pentru tine poze din Chisinau si inca nu stiu de pe unde, da tu il faci paranoid-depresiv. Baiatul isi punea talentul fotografic in slujba ta..atitea ciini au ramas nefotografiati :D... da tu..
 
Re: Criza financiara mondiala si repercusiunile ei asupra Moldovei

Alisa;216298 said:
Spre deosebire de tine,eu semnalez faptul ca Romania nu face nimic pentru trezirea constiintei nationale a moldovenilor.

Si asta o spui tocmai tu , moldoveanca scolita pe bani romanesti in Bucuresti .
1261.gif

Pai cum pana gastei sa nu se uite romanii urat la specimene ca tine.

Asa cum rusii incurajeaza limba rusa peste hotare,in fostele republici sovietice,asa ar trebui sa faca si Romania in Moldova,

Daca ai fi iesit din incrancenarea ta prosteasca, ai fi aflat cate sute de milioane de euroi s-au scurs in RM dinspre Romania.
Si s-ar fi scurs si mai mult , daca conducatorii alesi de tine , de parintii tai, si de vecinii tai nu ar fi subminat aproape orice miscare romaneasca. Ia cauta pe google sa vezi de cate ori comunistii tai ne-au facut fascisti, au interzis deschiderea de consulate, reclamat pe la forumuri internationale.

Invata-ti compatriotii care voteaza cu comunistii , sa stie sa puna stampila si dupa aia sa dai vina pe omuletii verzi din Romania.

insa romanii sunt preocupati de Irak,Afganistan si de Osetia. .

Sunt preocupati pentru ca stiu ce e bine pentru ei.
In timp ce liderii vostri belesc motanul si tin tara in rahat. Ii injura pe romani, se mai pun in gura si cu rusii, si uite asa fac rahatu mare.
Dar de, tot romanii sunt de vina. Exact ca Biet student repetent.


Astept sa ma critice si altii pentru ca am scris titlul unei carti in rusa

Nu e vorba de titlu. E o tendinta pe care ai avut-o de cand ai venit. Ai deja o gramada de posturi adunate cu asa ceva.

.
iar cu atitudinile rusofone nu rezolvi nimic.

rusofobe e termenul filoloaga lu` tata

sa cum in Romania limba Engleza are 'statutul de lingua franca,asa e si limba rusa in Moldova

Numai ca aici sunt si romani, pentru care rusa nu inseamna nimic. Dar e prea tarziu sa mai inveti bun simt la varsta asta.

.
Haide sa nu fim ipocriti,atunci cand statul roman va investi masiv in tiparirea de carti,in promovarea culturii si limbii romane peste hotare,atunci sa vii tu cu pretentii;

Deci ca cineva sa aiba un minim de politete pe un forum , statul lui trebuie neaparat sa promoveze nusce peste hotare. Fascinante argumente.


Romania ,in prezent,promoveaza kitschul balcanico-tiganesc,incultura si prostul gust din Balcani si din orient.

Si atunci ce cauti in Romania ipocrita lu` peste prajit.
 
nici mie nu imi este dor de iulik... prea baculets pentru gustul meu :)
cat despre forumul fetelor... nu stiu trebuie si lelaina sa se exprime, ca nu is numai eu sefa acolo :)
 
Redeskid forumul fetelor doar in cazul in care imi veniti cu o petitie semnata de un numar covarsitor de fete, ca va place sa fiti magulite si flatate de masculii de pe forum (ca sa nu ma exprim altfel), ca va ajuta la aprecierea self-esteem-ului si la networkingul intre barbati...macar ceva bun sa iasa din forumul ala. :D De acord, Adri? :)
 
Eu chiar nu vad de ce v-ati mai muta iarasi acolo. Aici e mult mai fain sa yi faceti byshi pe unii si pe altii. Va pot si raspunde. ... Well, cel putin pana cand sunt banati. :D
 
Re: Criza financiara mondiala si repercusiunile ei asupra Moldovei

Lvl, eu cred ca tu esti ipocrit daca yi pretinzi toate obligatiile de romanca dar nu yi lasi si toate drepturile. Unul dintre ele e cel de a iti critica neamul si patria, pentru ca asa ajuti la imbunatatirea lor. E drept ca si cu autocritca exagerata risti sa dai in depresie.

Despre criza financiara mondiala nush ce sa zic. Pe mine inca nu m-a palit.
 
PiggyEFromHell;216329 said:
Pot sa vin si eu?:floare:

vezi Nacialnik..? Daca poate incercai asa, poate nu era nevoie de atitea eforturi cu clonele..

P.S. Iti dai seama ca acuma saraca Alisa va trebui sa demonstreze ca nu e o clona de a ta :D inca un suflet ranit
 
Back
Top