Etc, samd - baga totul aici...

merci scriptului md.net

jika, tie un danke aparte pt buna dispozitie de la ultima conferinta pe tema "laurentiu si rigla"
 
unde-i tema despre dor?! ca mi-este tare dor..

mi-e dor anume de copacii ceia din chisinau toamna tarziu, cu frunze galbene, rosietice cu miros unic... de toamna, nuca, ploaie, pamant.. picau fragil si neputincios, constientizand parca, ca pana-aicea le-a fost dat sa traiasca ...si incercam sa iau cat mai multe intre palme, turmentandu-mi receptorii olfactivi cu ele...
de fiorii ceia si simturile pe care le traiam atuncea mie dor :trist:
 
Ian lasa tu jalea cu natura si veseleste-te mai bine cu gandul la ce mall o sa ai cand te-ntorci acasa. :copac: Serios, cine a fost la deschidere? Povestiti careva cum se prezinta. Capsunica, Otilia... un studiu comparativ va rugam.
 
eu l-am vazut din-afara doar :) arata ca un mall tipic. foarte asemenator cu cel din Cluj de ex, dar mai mic putin. intrarea nu este chiar asa de impresionanta, cu doua coloane cam rahitice :)) parca are ceva roz pe fatada. si cam atat deocamdata :)
 
Mie Malldova (daca despre el este vorba) imi place cel mai mult din toate mall-urile Chisinaului. Nu am fost inca la Megapolis though.

Malldova imi aduce aminte de mall-urile din SUA, deci s-ar putea sa am o parere subiectiva. Destul de comod, simplu ca orientare ( detaliu vital pentru femei ), imi plac copaceii din interior. E stylish si simpatic, fara multe detalii de design, predomina culoarea alba.

La lansare a fost un discurs de 20 min, neascultat de nimeni despre cit de fericiti sunt toti de deschidearea mall-ului, urmat de o prezentare de moda ce nu se vedea prea bine si un show acrobatic fine (in timpul caruia cit nu s-a desprins o acrobata de suport, in ultima clipa s-a agatat inapoi, evitind o moarte sigura si crash-ul lansarii). Petrecerea a culminat cu rindurile la bautura gratis si cu inevitabila lupta pentru cadouri. Malldova..:)
 
in loc sa se investeasca in spitale de ex, mai ales in cele rurale, care.s la pamant, se deschid tampenii de gen..trist.
 
Kara;217225 said:
in loc sa se investeasca in spitale de ex, mai ales in cele rurale, care.s la pamant, se deschid tampenii de gen..trist.

Cine sa investeasca in spitale , persoanele private ? :)
 
Kara;217228 said:
de ce nu?

Da e posibil. Desi nu prea ar fi practic din cauza preturilor.
Clinici particulare exista deja, dar daca se duce tanti Floarea si ii cere ala pentru un consult la ochi pensia pe 3 luni face infarct acolo :D
 
Kara;217233 said:
cred ca ma refeream la sponsori sau ceva de gen...e utopie...suntem tare departe de-asa ceva..


A pai sponsori mai sunt, dar una e sponsorizarea si alta sunt investitiile.
Sa faci un spital costa enorm de mult. E cam utopie peste tot , nu numai in RM :)
 
Kara;217238 said:
nu mai e peste tot..uite daca nemtii ar fi fost zgarciti, africa ar fi fost mult mai saraca. :eek:i:

Totul tine de perspectiva. Daca nemtii si ceilalti europeni nu ar fi exploatat la sange continentul negru, poate ca africanii ar fi fost destul de bogati sa isi faca propriile lor spitale
105.gif
 
Kara;217247 said:
da? vreu in africa!
36.gif

Pai e simplu, daca urmezi pasii corecti e superafacere. Mai buna decat a andreblonde cu Grecia.

Primul pas

Te duci la un interviu. Echipa de la Departamentul Emigratii arata cam asa, deci ai grija sa nu gresesti vreun raspuns.

news-graphics-2007-_441523a.jpg


Al doilea pas

Iti gasesti un macho man local

idi_amin_dada_1.jpg


Happy end

O viata tihnita alaturi de copii tai :

nurse_standing_with_a_group_of_african_children_showing_symptoms_of_the_protein-deficiency_disease_kwashiorkor.jpg
 
Back
Top