Eurovision

Arina said:
pai acestia sunt muzicantii care au intrat in concurs

Ashtia nu sunt interpretii ce au intrat in cocncurs shi nu s-a facut inca nici o lista nimeni nu shi-a anuntat oficial participarea. Lista participantilor va fi difuzata oficial la sfarsitul saptamanii viitoare :roll:
 
Sam, da' eu nu tin minte la ce post TV, cred ca la ProTV, am vazut ca ei se pregateau de concurs...cei drept in poll nu este Alternosfera si The Snails...mda...mai in scurt, tu stii mai bine...ai dreptate :)
 
Daca inca nu shtiatzi cine sunt cei 15 dintre care va fi ales reprezentantul la prima participare a Moldovei la Eurovision va dau lista:

1. Johnny Alici - Evolution

2. Nelly Ciobanu

3. Nona Marian - Ma cheama Dragostea

4. Iana Stefan - La iubire nu voi renunta

5. Luchin Vadim (LOU) - Yellow roses

6. Cezara

7. Millenium - Tablou pe sticla

8. Alternosfera - O mie cinci sute

9. Zdob si Zdub - Bunica bate Toba

10. Adrian Ursu - Lacrimi si Durere

11. In Quadro - I'm begging you

12. Edict - Vino Bade

13. Cuzencov Sergiu - Steaua ta

14. Gandul Matei

15. Alexa - Un sarut

P.S. Nelly Ciobanu inca nu are nici cuvinte la piesa, ea doar a fredonat-o, piesa va fi in engleza. Gandul Matei a cantat piesa in rusa la preselectia interna, dar la Paltul National pe 26 Februarie o va canta in romana, Cezara inca nu s-a determinat cum se va numi piesa.

Ashtept comentariile voastre :)
 
eu zic sa mearga Zdob si Zdub si pur si simplu sa faca un show pe cinste pe acolo. nu conteaza daca castigam ceva sau nu. Daca e ZsZ, macar va fi interesant, deosebit si ne v temu :D
 
Arina said:
eu zic sa mearga Zdob si Zdub si pur si simplu sa faca un show pe cinste pe acolo. nu conteaza daca castigam ceva sau nu. Daca e ZsZ, macar va fi interesant, deosebit si ne v temu :D

Pai eu sunt de aceeashi parere, asha ca in data de 26 februarie in jurul orelor 22.15 sa votati pentru cine trebuie 8)

Numarul la care se va vota pentru zdubi :

MTC
0-900-999-09

In retelele Voxtel shi Moldcell
999-09

:)
 
Sam, apoi pune si tu o vorba pentru cine trebu; :D

da' cat va costa un sunet?

apoi eu incep propaganda 8)
 
ashe, eu n-am inteles...da unde-i Anatol Dumitras si Gheorghe Tzopa?
rau,rau...chiar de tot...
vreau sa spun ceva despre sistemul de votare...
1. Moldova cistiga daca O-Zone se "abtinea" cu an mai tirziu cu piesa Dragostea din tei...ei asta-i ca ashtea de dupa razboi...
2. Poate fi un caz din asta ca al Ucrainei...ca mai ca nimeni nu se astepta la victoria ei...
3. Moldova nu va cistiga in nici un caz sau macar sa fie in primele randuri din motiv ca ( ca sa-i spun mai direct" nu-i trebuim mai nimanui...
De cand ii Eurovision tarile au votat intre ele, cele legate economic, politic samd...Poate citeva voturi vor veni din partea Romaniei si Ucrainei...poate si rushilor le va fi "jele" de voi si ne vor da si ei niste puncte...in rest nu cred...
4. Piesele mai lente au cam pierdut fata de cele mai rapide...chiar Romania cand a participat Marcel Pavel si Monica Anghel...meritau sa cistige...asa ca cred piesel dance ar trebui puse la joc...asta e...
5. Site-ul www.music.md este un site destul de bun...ar fi bine ca piesele date sa apara acolo ca lumea sa le cunoasca si totusi sa aleaga pe cea mai buna...
**************
oricum succese celui/celei care va ieshi sa "lupte" pentru tara.
 
dnd said:
3. Moldova nu va cistiga in nici un caz sau macar sa fie in primele randuri din motiv ca ( ca sa-i spun mai direct" nu-i trebuim mai nimanui...

vreau sa-mi spui cu cine tarile respective sunt legate din punct de vedere economic, social, etc...
1. Ukraine
2. Serbia & Montenegro
3. Greece
4. Turkey
5. Cyprus
6. Sweden
7. Albania
8. Germany
9. Bosnia & Herzegovina
10. Spain

In afara de Germania, Spania, Suedia si Turcia nu prea vad super natziuni care ar fi interesante pentru ca toate tarile din Europa sa le sufle intr-un loc :lol:
 
ok, "nu prea vad super natziuni care ar fi interesante pentru ca toate tarile din Europa sa le sufle intr-un loc"...i-a sa vedem:
Grecia a votat cu Cipru si invers
Romania a acordat vot Rusiei si invers
Ucraina - Rusia
nu tin minte ce tara din vosta iugoslavie a votat cu Romania
Tarile Baltice au votat intre ele
iar Europa de vest a votat cu tarile aflate in zona respectiva...

Spun asta la <<punctaje ridicate>> si nu la simple 1,2 puncte.
 
Ok, dar nu cred ca e enough sa obtzii punctaj ridicat de la o tara doar ca sa ajungi in primele zece so relax, ideea cu punctajul de la o tara la alta s-a vehiculat de multe ori, dar daca piesa cu adevarat e buna shi a mai shi avut un promo bun succesul iti este garantat.

P.S. nici Rusia nici Romania nu au intrat in primele 10, cum au reusit Bosnia & Hertzegovina shi Albania :roll:
 
pai am specificat mai sus si cazul acesta...ca daca piesa e buna...atunci poate cistiga concursul...
 
Bucura ceia ca is multi participanti, si pentru ce tre 5 lei de sunet ? Sau asta-i cenz pe avere ?
icon_wtf.gif
Donatie in fondul statului ?
crazy.gif
 
dnd said:
ashe, eu n-am inteles...da unde-i Anatol Dumitras si Gheorghe Tzopa?

Hehe. Lasa ca a participat la preselectie si Ricky (stiti voi care) si, spre marea fericire a tuturor, nu a fost lasa sa treaca :)

3. Moldova nu va cistiga in nici un caz sau macar sa fie in primele randuri din motiv ca ( ca sa-i spun mai direct" nu-i trebuim mai nimanui...
De cand ii Eurovision tarile au votat intre ele, cele legate economic, politic samd...Poate citeva voturi vor veni din partea Romaniei si Ucrainei...poate si rushilor le va fi "jele" de voi si ne vor da si ei niste puncte...in rest nu cred...

Eu cred ca daca se califica cei de la Z&Z, atunci ei vor avea sanse mari la voturi multe din

1) Mai toate tarile ex-URSS (clar de ce)
2) Romania (clar)
3) Citeva tari balcanice (s-a auzit vag de ei, stilul de muzica destul de "balcanic")
4) Citeva tari din fostul "bloc comunist" (s-a auzit vag de ei, stilul de muzica destul de "balcanic")

Avantajul Z&Z este ca sunt deja destul de bine cunoscuti in mai multe tari sus-mentionate. Ar fi bineinteles un miracol sa cistige, dar cel putin in top 10 intra la sigur :) (poate chiar top 5)

Unicol lor dezavantaj este stilul de muzica -- un stil care e un pic diferit de "media" de acolo (comparati cu ABBA).

PS: Stie careva din voi daca piesa zdubilor e accesibila pe net?
 
Adrenalin- said:
Bucura ceia ca is multi participanti, si pentru ce tre 5 lei de sunet ? Sau asta-i cenz pe avere ?
icon_wtf.gif
Donatie in fondul statului ?
crazy.gif

Nu-i donatie in fondul statului ci in fondul proiectului, care dupa cheltuieli deja depasheste cifra de 80000 de USD shi nu este asha de ushor sa figure out cu asha cheltuieli :roll:
 
unde ai vazut tu plashinte de 2.50? ele-s minimum 3 lei asha ca nish 2 plashinte nu cumperi! da iaca un hot dog da!
 
[K said:
]unde ai vazut tu plashinte de 2.50? ele-s minimum 3 lei asha ca nish 2 plashinte nu cumperi! da iaca un hot dog da!

Cred ca o sa jertfiti voi cyte un hod-dog, doua, ca sa vedem nishte baietzi de treaba pe scena din Kiev 8)
 
Back
Top