Eurovision

Va spun aici un lucru pe care multe lume l-a contestat shi veti vedea care a fost motivul intyrzierii.
In primul rynd calculul punctajului oferit de juriu a durat 7 minute, pe lynga asta cyte doua piese au luptat concomitent pentru 2 pozitii in clasament respectiv a mai durat 2-3 minute pyna s-a luat decizia. Dupa asta rezultatele televotingului au fost comunicate prin telefon, dar nu in ordine descrescande ci dupa pozitia interpretului in concurs, respectiv dupa ce au fost dictate rezultatele a fost nevoie de realizarea ierarhiei, dupa asta acordarea puncatjului shi realizarea mediei dintre votul juriului shi votul publicului, tot procesul respectiv ar fi durat in mod normal vreo 30 de mnute ( inclusiv difuzarea lui la ecran) din aceste motive s-a prezentat doar ierarhia, ulterior fiind facute publice shi punctajul pentru ambele voturi....
Sper ca vam explicat, daca mai apar intrebari nu ezitati.
 
eu mai invit inca o data lumea pe http://www.escforum.com/ :D
hai sa ne imprietenim cu ceilalti din europa, sa-i invatam cu cine sa voteze :hehei:
intrati, inregistrati-va, votati, scrieti :p forumul are foarte multi membri, vizitatori in fiecare zi, asa ca tre de bombardat cu mesaje despre Moldova :D
 
da' acei care sunt peste hotare, nu uitati sa dati cantecelul nostru sa-l asculte cat mai multa lume, puneti-l pe la tusovshi etc :D
 
astept versiunea "curata" si ...am pus piesa in dc++ cine stie...stie despre ce-i vorba...daca lumea va copia piesa...va anuntz...Moldova castiga! :D
 
mdaaa Arina.. :) daqa Zdob-si-Zdub va cishtiga ap asta precis datorita tie ! bravo :) iaq` ma apuc shi eu amush sa vizitez toate link-urile de mai sus !
 
iaka am votat si eu.. super.. eram sigura ca piesa asat o sa aiba un mare succes..d a nish kiar asha.. :crazy: suuuuper fain!

imi putetzi da si mie linku cu cantecul in intregime... ca am intzeles ca animaluts a dat linku.. da eu iaka nu il gasesc....
muultzumesc anticipat!


Zdob su Zdub!!!!!!!!! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
 
Daca sinccer, piesa nu-mi place.......Votez pentru Z&Z pentru ca este cantata de Z&Z.....de era altcineva.....cred ca nu as fi ascultat "Boonika"
 
Adrenalin said:
Zdob Si Zdub - Bunica Bate Toba (lengh 3:06, 128kbps), cistigatorul Eurovision Moldova Song Contest 2005, piesa o puteti copia aici sau aici sau aici! (2,9MB).
Metaliuga :) asta Adrenalin o scris, poftim ;) ( da nu shtiu daqa ii in intregime sau nu.. ) ;)
 
Back
Top