I hate myself and I want to die

Frecvenţa sinuciderilor este mai mare la bărbaţi dect la femei. Mariajul influenţează pozitiv rata sinuciderilor att la bărbaţi ct şi la femei. Astfel, văduvii se sinucid mult mai frecvent dect celibatarii, urmează divorţaţii şi pe ultimul loc sunt cei căsătoriţi.
:D Asta la romani. Statisticile spaniole spun ca depresia e mai frecventa la barbatii singuri si femeile maritate. O fi si pt ca acolo e marisor procentul de casnice, femeia incepand sa munceasca abia prin anii `80.
 
lucia;146007 said:
dar nu era vorba de mine!..incercam sa salvez un baiat care pare a fi disparat,..dar nu este! ;)

Asta fiindca n-am reushit sa va fac sa intelegeti problema mea 100%. (eu ma gandesc la viitorul meu, de ala mie frica :-SS)
Nu va faceti griji de mine (de un necunoscut) deja pot sa simt cum se vor pierde 4 ani de liceu, si la 18-19 ani, atuncea o sa inebunesc. Nu o sa mai am control asupra mea, no sa fiu omorat de mine o sa fiu omorat de altcineva, nici nu ma voi gandi la cei 3 factori :(.

lucia said:
exishit pentru ca cineva te iubeshte........eu una asha simt....
si dorintza de a muri parca vine mai mult drept o dorintza de a scapa de ceva.......de aici vine si lashitatea.....

Eu fix asta incerc sa explic, pt cine sa traiesc yo??? Pentru parintzi??? Dragostea parintzilor o are ~99% din populatie. Nu intelegeti ca inima mea nu bate pentru nimeni shi nici na batut vreodata? (decat pt mine)

3 Factori ma opresc la sinucidere (in momentul asta): 1. Parintzii si rudele; 2. Faptul k nam simtit niciodata dragoste adevarata (peste asta trec ushor, fiindca dupa ce spiritul paraseste corpul, el este coplesit de un sentiment de iubire); 3. Sa te sinucizi e un pacat foarte mare :(

Macar stiu persoane care au trecut prin aceeashi copilarie ca si a mea :(. Eu pur si simplu kill myself ca sa scap de durere si de suferinta, ma voi duce intrun loc mai bun... dont worry ... vor veni si parintii dupa mine (peste cativa ani).
 
Utherr;146076 said:
3 Factori ma opresc la sinucidere (in momentul asta): 1. Parintzii si rudele; 2. Faptul k nam simtit niciodata dragoste adevarata (peste asta trec ushor, fiindca dupa ce spiritul paraseste corpul, el este coplesit de un sentiment de iubire); 3. Sa te sinucizi e un pacat foarte mare :(

Macar stiu persoane care au trecut prin aceeashi copilarie ca si a mea :(. Eu pur si simplu kill myself ca sa scap de durere si de suferinta, ma voi duce intrun loc mai bun... dont worry ... vor veni si parintii dupa mine (peste cativa ani).

bine ca macar esti constient ca mai ai 3 factori pntru care s atraiesti ...asta e bine....nu esti chiar in pragul disperarii.....
totusi..cautati activitate care sa te tine ocupata...si probabil ai nevoie de schimbari..in societate etc....
 
Chiar am o activitate :)) (de-aia in ultimul timp nu m-am mai gandit la problemele mele)... joc world of warcraft pe blizzard (deknd imi doream asha ceva :o3 )
 
la fiecare in viata exista momente in care nu'si doresc alceva decit sa n mai existe. Deloc. M'as sinucide, dar nu am curajul. Inca sunt constient. Si daca mi s'ar mai intimpla asa ceva as prefera sa nu mai fiu pe aceasta lume, pe care cu sau fara voie nu sta doar in minile mele :(
 
Utherr;146106 said:
Chiar am o activitate :)) (de-aia in ultimul timp nu m-am mai gandit la problemele mele)... joc world of warcraft pe blizzard (deknd imi doream asha ceva :o3 )

da tu ai un vis????
gindeste-te ceva ce iti doresti foarte mult, si incearca sa te gindesti cum ai putea sa realizezi acest ceva, incearca sa-ti realizezi visele...:)
 
Utherr;146106 said:
Chiar am o activitate :)) (de-aia in ultimul timp nu m-am mai gandit la problemele mele)... joc world of warcraft pe blizzard (deknd imi doream asha ceva :o3 )


Dintr-un "nolife" te transforme intr-un "nolife"si mai mare ... Tsine-o tot asa ... Pina faci sinuciderea ceea totusi kind itsi dai seama cum stau lucrurile ...
Of,ce nu am eu la inima drogarea asta in masa cu vietsi virtuale ...
 
Fr3Zy said:
Of,ce nu am eu la inima drogarea asta in masa cu vietsi virtuale ...
Ma mira ca nimeni pina acum n-a scris-o. :))

Inca mai tare ma mira cind vad la servici oameni de 25-35 ani, deja parintsi, care discuta aprins diferite prostii de felu' "cum noi i-am batut pe asheia in World of Warcraft ieri noaptea pe la 3..."

Utherr, tu chiar crezi ca alyyy cind te-a sfatuit sa-tsi gaseshti o activitate, ea a avut in vedere evadare intr-o lume imaginara? :)
 
c001 h4x0r;146145 said:
Ma mira ca nimeni pina acum n-a scris-o. :))

Inca mai tare ma mira cind vad la servici oameni de 25-35 ani, deja parintsi, care discuta aprins diferite prostii de felu' "cum noi i-am batut pe asheia in World of Warcraft ieri noaptea pe la 3..."

Utherr, tu chiar crezi ca alyyy cind te-a sfatuit sa-tsi gaseshti o activitate, ea a avut in vedere evadare intr-o lume imaginara? :)

de ce te mira?...
 
lucia said:
de ce te mira?...
Pentru ca imi pare straniu ca oameni maturi, cu sotsii, copii, profesie ce necesita autoperfectsionare permanenta (programatori) sa-shi piarda timpul shi vederea jucind noptsile jocuri de retsea, in dauna somnului shi a multor alte lucruri intr-adevar folositoare...

E un fel de narcomanie...
 
c001 h4x0r;146337 said:
Pentru ca imi pare straniu ca oameni maturi, cu sotsii, copii, profesie ce necesita autoperfectsionare permanenta (programatori) sa-shi piarda timpul shi vederea jucind noptsile jocuri de retsea, in dauna somnului shi a multor alte lucruri intr-adevar folositoare...

E un fel de narcomanie...
se pare ca ai ranit pe cineva:0..nui asa burduff:)
 
in nici intr-un caz sa nu luati smileiku, drept o sfidare a temei, shi n-am ranit pa nimeni, inentzionat cel putzin, sau conshtient cel mult, sau mai shtiu eu cum sau cum o vrea sa creada cineva :))

din gresheala am bagat smailiku, scuze
 
Back
Top