kat de important secsul in viatza noastra ?

Ma bucur ca esti de acord cu mine , dar intelegeti ca eu nu am nimic impotriva discutiilor despre sex sau sexualitate , am ajuns la o varsta la care constientizez aceste probleme , dar eu vroiam sa intelegeti ca atunci cand este vorba de "barbat" si "femeie" nu este obligatoriu sa fie si sexul prin preajma!
 
<font color = 000080>
Cei drept nu-i minciuna , sfaturi reale si practice :smile: he he
hai ca primavara-i in toi amu-i virful concentratziei hormonilor deapt mai este shi vara cind fetitzele se mai dezbraca nitzel si atunci :smile: stii cum e mai aproape de organism :smile: he he


</font>
 
Mira papusha,
cand e vorba de "barbat" si "femeie", atunci un iz sexual obligatoriu pluteste in aer, in gand, in comportament, in gesturi, in fantezii, in modul de a privi, vorbi, comporta, etc... acest iz nu inseamna neaparat avansuri, sex fizic,..
 
Dragul meu,
Eu am spus ca nu esste obligatoriu sa fie si sexul prin preajma si nu ma refeream la actul sexual, ci la toate derivatele cuvantului "sex".Dar cu tine nu sunt de acord atunci cand sustii ca este "obligatoriu", exista foarte multi barbati si femei prieteni foarte buni , dar atat!Sau tu faci parte din categoria celor care nu cred ca intre un barbat si o femeie poate sa existe doar o prietenie sincera si atat ?
 
punkt okit, punkt lovit, prieteno.

prietenia presupune printre altele sinceritate, inkredere absoluta, confidenta..

ku katzi dintre prietenii tai adevaratzi ai reujit sa diskutzi pana acum pe teme tabu de natura feminina, cum ar fi : ce nasol te simti kand esti la ciclu, visele erotice cu colegul de scoala sau serviciu in rolul principal, intensitatea trairilor tale in bretzele altui barbat...?
da oare ai reusit cu desavarsire sa nu-tzi treaca nici macar prin gand, fie si fulgerator intrebarea daca ii atarna pe stanga sau pe dreapta, oare kat de mare o are, oare i s-a sculat vre-o data de fatza cu mine ori ba, oare se uita ku koada okiului la picioarele, sanii mei, ori il lasa rece... :grin:
ka urmare nu kred in aja fel de prietenie fara pik de iz, tenta sexuala :grin:
 
inca o dovada ca pamintul e rotund, totul se repeta, dar cu alte persoane, numai bobo ramine la fel...
 
Iak eu am alcatuit o poezie :grin:
"Inca o dovada ca pamintul e rotund
Totul se repeta , numai cu alte persoane
Numai bobo' e la fel !
Shi tea noastra fix ca el ! " :grin:
V-o placut ? :grin:
 
pui de animal, in tine zace un adevarat poet uitat de lume. un fel de eminescu, nicita stanescu la un lok al forumului. rima ta este de invidiat (a nu se intzelege prin rima un vierme, o hiena ji o shoparla) :grin:
 
flo, gand la gand ku bukurie...
la tine ma gandeam in acest moment...stii , am avut o revelatie..stii una mai mult de natura matematica...ca sa ma inscriu in formatul jurnalului tau...ma voi canfesa, in special, pentru ca matematica nu are mistere pentru tine. Acum vre-o 2 luni in urma am fost am avut revelatia unei probleme ce tine mai mult de algebra (stii tu, integrate, radicali, logaritmi zecimali...tot tacamul). Raspunsul l-am intuit de la inceput, dar lipsea demonstratia, iar tu stii ca partea cea mai captivanta si plina de suspans o constituie demonstratia... Dar vorba ceia, nu toata lumea s-a nascut inzastrata pentru a profesa matematici, mojikul den mine se pare ka mai mult e ruda cu mama omida, dpdv a regulilor matematice. Dar ca in basme cu fat-frumosi si ilene cosanzene, s-a produs un miracol si anume...aparitia ta pe forum... n-o sa-ti vina sa crezi, ca in basme , am vazut toata demonstratia ca la carte in fata okilor mei.. iti vine sa crezi.
ce simpu...si eu incercam sa aplic itegrate, bla, bla,bla formula lc^2 +/-bobo = flo
evrika!!!!!!!!

sper ca nu te-am plictisit cu algebra mea de clasa 6.

bobosherlokholmessidrwatson


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: bobo cool pe 05-04-2002 12:37 ]</font>
 
ce mesaj alambicat!?
eu am propus sa ne mai ridem...
bobo, calmeaza-te! ia o gura mare de aer si fi mai concis. cuvintele sint ca sa ne intelegem intre noi, nu?

am o obiectie, eu nu ma confesez pe forum, ci interactionez.

"lc^2 +/-bobo = flo. evrika!!!!!!!!"
nu inteleg formula (nu sint chiar asa de bun la mate, de aia am parasit-o de mult).
totusi, oricit de geniala ai simti tu ca este acea formula, nu crezi ca ai exagerat putin cu semnele de exclamare?
 
Mirabela:
eu vroiam sa intelegeti ca atunci cand este vorba de "barbat" si "femeie" nu este obligatoriu sa fie si sexul prin preajma!


Bobo:
cand e vorba de "barbat" si "femeie", atunci un iz sexual obligatoriu pluteste in aer, in gand, in comportament, in gesturi, in fantezii, in modul de a privi, vorbi, comporta, etc...

eu sint de acord cu mirabela si nu am chef sa ma justific, pentru ca in viata primeaza experienta de viata si nu convingerile si teoretizarile aride si limitate.

Mirabela:
Sau tu faci parte din categoria celor care nu cred ca intre un barbat si o femeie poate sa existe doar o prietenie sincera si atat ?


bobo, cu disperare, nu se lasa categorisit nicicum, el e orijinal. asta crede el, dar hai sa ne prefacem ca asa si este, nu pierdem nimic.





<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: flo pe 05-04-2002 13:47 ]</font>
 
kiar, faceti-mi si mie odata placerea si lasati-ma un moment sa ma bucur in originalitatile mele....

flo, pentru un amator in ale matematicii ca mine, care in sfarsit a intuit demonstratia, incredibil dar adevarat, fii si tu omenos si treci cu vederea odata multitudinea semnelor de exclamatie.. evrikaaaaa!!!!!!

Apropos, de obicei eu eram ala hulitul privind lipsa argumentelor.....parerea mea suna cam asa...experienta, crezul, convingerile, limitele...toate la un loc fac parte din trasaturile definitorii ale uni individ, ale unui caracter :grin:
 
tot nu vrei sa fi mai exact in privinta formulei, dar daca e ceea ce cred eu, n-ai demonstrat tu nimic, fiindca ti-a fost dat totul pe tava.

in privinta ultimei tale convingeri: pe hirtie, in tratate psiho-socio-filozofice-etc
o fi asa, dar in viata vie e mult mai simplu: nu poti fi sigur niciodata ca stii ce se intimpla.
cine a simtit lucrul acesta este un om surizator.
 
ti-am spus eu ka sunt prost la matematici aplicate... razi tu razi flo, dar parca, nu e rasul tau... mi-i si frica sa aplic la aceasta rezolvare miraculoasa teoriile Freudiene, cine stie la ce concluzii ajung..e mai ceva dekat temerile tale de debut cu SIDA, remember?
 
nu e risul meu pentru ca pur si simplu nu-mi mai vine sa rid cind te vad cum te agiti ca o balena intr-o lingura de apa.
imi pare rau sa te vad obosind in incercarea de a demonstra ceva ce nu e un secret. te inseli daca crezi ca stii ceva ce eu nu stiu.

mi-i si frica sa aplic la aceasta rezolvare miraculoasa teoriile Freudiene, cine stie la ce concluzii ajung..e mai ceva dekat temerile tale de debut cu SIDA, remember?

am avut dreptate ca-ti maschezi frica de actiune cu tot felul de teorii.
aplica-le, fratele meu, mie-mi "place gustul dulce-acrisor al coacazelor negre".
ce ai mai descoperit cu sida? chestia aia a fost o afectare haioasa.
 
Come on, te credeam ceva mai istet, why u so predictable.., Am auzit ca vrei sa produci film, iar pentru asta e nevoie sa fii foarte istet, sa ai imaginatie... eu imi imartaseam bucuria unei demonstratii pe un raspuns intuit la o problema veche, iar tu ma iei cu mistery.. eu nu stiu care e capacitatea ta de cunoastere si care iti sunt limitele imaginare sau de alta natura ale bagajului tau de cunostinte... dar in ce ma priveste stiu ca nu stiu, mai mult decat atat, pe zi ce trece, cu orice informatie noua acumulata, tot mai mult realizez cat de limitat imi este universul meu. Ai dreptate imi plac scenariile , teoriile, teoremele complexe ...si abia astept o pilda din partea unui expert ca tine in ale actiunii.
matematicile aplicate nu le stapanesc pe cat stapanesc teoria probabilitatilor.
Ref, gustul dulce-acrisor, gusturile si placerile nu se discuta :grin:
 
hai ca m-ai obosit cu atitea apropouri.
daca vrei poti sa-mi scri pe fata pe privat, sau chiar aici ca nu mi-e jena.
daca refuzi, inseamna ca u don't have balls.
 
Back
Top