kat de important secsul in viatza noastra ?

tea, vezi-ti de trebile dumitale. crezi ca daca esti zeu(de oaie) poti sa-ti bagi nasul peste tot. clar
 
stai sa mi le gasesc, ... trebile mele, iar eu nu-mi bag nasu peste tot, doar n-oi fi bobo cu nasu'ntre kicioare
 
flo, nu-mi dau seama de ce sau cu ce te-am obosit eu asa tare...eu doar ti-am marturisit o bucurie de-a mea. Nu-mi dau seama ce anume ai vrea sa dezvoltam noi doi pe privat, eu oricum nu am ce ascunde asa ca putem vorbi daca e de vorbit si aici, cu riscul sa fiu categorisit de anybody that i have no balls.
 
hai sa terminam aici circul care nu avea nici o legatura cu tema forumului.
obositor era faptul ca tu nu stiai ca eu de mult ma asteptam sa descoperi formula cu pricina.
sanatate la neamuri!
pe curind
 
Draga bobo,
Sa sti ca eu chiar am un prieten adevarat care este de sex masculin, ne cunoastem de la gradinita si ne spunem absolut tot , fara sa fi intervenit vreodata intre noi ceva legat de sex.Cu ajutorul lui am ajuns sa cunosc mai bine barbatii , ceea ce sincer m-a ajutat pana acuma.Acum el este casatorit, are si o dulceata de bebe , iar cu sotia lui sunt prietena!
 
neamurile mele iti multumesc de urare flo,
ok, o lasam balta daca vrei tu, roikum mi-a trecut euforia demonstratiei...oricum , termenul mai potrivit era plictisit, sau dezamagit, amuzat...in nici un caz obosit... dar, fiecare cu reactiile lui.

mira, cand spui ca vorbeati de toate, ..nu stiu de ce nu te cred... si ca sa fiu mai plastic... daca kumva din nu stiu ce intamplare prietenul tau ala adevarat iti vedea corpul gol-golut, crezi ca nu avea nici o reactie?
 
Bobo , hai sa-ti mai spun ceva : pe vremuri cand eram mai tineri faceam si astfel de experimente , dar pur si simplu nu se intampla nimic deoarece prietenia noastra era atat de sincera si stiam atat de multe unul despre altul incat sexual nu aveam nici o atractie unul fata de celalalt !
 
"..prietenia noastra era atat de sincera si stiam atat de multe unul despre altul incat sexual nu aveam nici o atractie unul fata de celalalt !.." - probabil eu sunt cladit din alt aluat, cine stie...
orikum remark in acest text o retzeta tip "cauza - efect" destul de interesanta si o supun dezbaterii. Sa intzeleg ca daca ajungi sa stii prea multe despre o persoana, sa-i cunosti cele mai mici secrete si taine sufletesti, sa-l stii de la A la Z , nu te vei mai simti atras de loc de acea persoana.. asta e rationalmentul? am inteles corect?
 
bobo, haraso

mirabela, stiu ca esti sigura de sine, dar puteai macar sa observi ca ti-am luat partea
 
dar tu flo cum stai cu elevele tale de-a 10-a. Ceva semnale sexuale ai receptat? Ai si raspuns la ele? Exista o astfel de problema sexualitate eleve-profesor?
 
crezi ca numai cu alea de-a 10-a stau bine.
celea de-a 6-7-a sint si mai indraznete.
pentru ca nu sint inca pudice?

dar nu stiu daca este vorba de sexualitate recunoscuta, si chiar daca ar fi eu o consider ceva normal, estre un dat al fiziologiei si psihicului noastre.

pot sa spun ca atmosfera este un degajata, de joc. eu am ales sa folosesc apropierea, prietenia, "dragostea", nu pot fi distant, "rau".

aveam ceva banuieli, dar de curind este o certitudine ca NU sint pedofil; cit despre adolescentele de peste 16 ani inca nu sint sigur.
dar nu am timp pentru asa ceva si nici posibilitatea. dar pot sa ma imaginez plecat din invatamint, dind intr-o discoteca peste o eleva de-a mea, sa zicem, deja intr-a 11-a.

dar astea toate-s speculatii si as vrea sa sterg mesajul acesta pentru ca e stufos si ambiguu.
 
cum definesti tu sexualitate recunoscuta? si care ar fi o alta sexualitate decat asta?
spui:"nu am timp pentru asa ceva si nici posibilitatea". timpul este cea mai banala scuza posibila, omul isi face timp. chestiunea cu posibilitatea, nu am priceput-o. Poate vroiai sa faci referire la etica profesionala, la incompatibilitatea statutului de dascal cu dorintzele sexuale fata de invatzacelele tale... oricum sexualitatea nu inseamna neaparat actiune constand in acte sexuale, inseamna cu mult mai multe....dar vise erotice cu elevele tale ai avut?
 
stiam ca nu are rost sa ma complic. si apoi aici nu sintem pe canapea...

"sexualitatea recunoscuta" nu e o altfel de sexualitate, poate am vrut sa zic
"constientizata".
pentru un om care vrea sa o ia de la "zero" la 25 de ani, eu cred ca timpul poate fi un lucru extrem de pretios. si apoi iubirea fata de semenii mei totdeauna vine pe locul 2 in viata mea.
imposibilitatea ~ lipsa tuturor mijloacelor prin care ceva poate deveni posibil.

remarca. eu cred ca e cam mare oala numita "sexualitate" in care le cam bagi pe toate.
cit despre visele mele erotice, iarasi, ma au pe mine ca actant principal: pe mine ma visez in centrul actiunii, restul este decor si personaje secundare.
 
Scuza-ma Flo , dar eram atat de concentrata sa-i raspund lui Bobo ca am uitat sa-ti zic tie merci , deci merci mult.
Bobo nu am parasit batalia , dar am avut foarte mult de lucru si nu am mai avut timp sa discut despre aceste probleme.
Cred ca este o diferenta intre a cunoaste pe cineva foarte bine si a creste alaturi si impreuna cu cineva. De fapt cred ca problema este foarte simpla : totul tine de caracter, daca ai anumite principii peste care iti impui ca nu trebuie sa treci, nu treci pur si simplu!


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Mirabela Iucu pe 09-04-2002 05:38 ]</font>
 
Pe 2002-04-08 21:34, Mirabela Iucu a scris:
Cred ca este o diferenta intre a cunoaste pe cineva foarte bine si a creste alaturi si impreuna cu cineva. De fapt cred ca problema este foarte simpla : totul tine de caracter, daca ai anumite principii peste care iti impui ca nu trebuie sa treci, nu treci pur si simplu!


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Mirabela Iucu pe 09-04-2002 05:38 ]</font>
yes indeed, e o mare diferentza, iar tu spuneai ca va impartaseatzi (tu cu prietenul orice, pe orice tema fara limite) si , deci deduceai de aici imposibilitatea atractieie...dar, stai asa, noile tale afirmatzii deja se bat cap in cap cu alaea vechi...acu vorbesti de caracter, limite peste care nu trebuie sa treci..... nu vad ce legatura are caracterul... dar intzeleg de aici ca totusi au existat si vise si atractie...numai ca voi doi ati stabilit bariere si nu le-ati depasit...am intzeles bine. mira?
 
Da, ne impartasim orice, discutam despre orice problema pe care unul dintre noi o are si asta facem de cand eram copii si descopeream impreuna care este diferenta dintre barbat si femeie, cred ca de aici convingerea mea ca atunci cand cunosti totul despre o persoana , adica ii sti toate calitatile,defectele,nebuniile,secretele,..., nu mai are ce sa te atraga la persoana respectiva.Eu sunt pentru un strop de mister!
Spuneam ca tine si de caracter si sustin in continuare lucrul acesta. Daca ai un strop de constiinta poti sa inspiri incredere , si o prietenie adevarata are la baza increderea,intr-o astfel de relatie exista multe momente de slabiciune si daca nu ai incredere deplina in acela de langa tine cum mai poti sa-i impartasesti toate secretele tale?
Atractie sunt convinsa ca nu a existat, iar despre vise...
 
mira, nu stiu de mi se pare mie, dar asa mi se pare ca tu intzelegi prin sexualitate doar sexul fizic, eventual si preludiul...apropo, vezi ca atat constientul cat si subconstientul fac parte din tot intregul numit om...asa ca nu vad de ce alimini visele din discutie....
 
Back
Top