o nota pentru un film

10 pentru Alexander

Cred ca e super realizat si e o capodopera. Nu pot sa adaug mai mult

10 pentru Gladiator

Ca si mai sus

10 pentru Ice Age 2

Mai distractiv decat primul, potrivit pentru tot familionul.
 
10 pentru Sleepy Hollow

Despre interesele unei doamne yn proprietatzi de pamant shi avere, care readuce la viatza un mercenar fara cap pentru a ynlatura persoanele incomode. Johnny Depp este un detectiv care e trimis sa ancheteze omuciderile gasit trupuri fara cap... Un film dark, o atmosfera gothica, actori de nota zece(Johnny Depp, Cristina Ricci, Cristofer Walken), un story line yncalcit...
 
10 pentru filmul Amorres Perros cu Gabriel Garcia Bernal.

simplu, dar in acelasi timp ingenios prin atmosfera tipica pentru filmele europene. 3 vieti care se intersecteaza printr-un accident de masina, cu consecinte separate si devastatoare pentru fiecare in parte. de fapt actiunea de desfasoara pe trei planuri paralele pana la un punct min de intersectie... il recomand calduros
 
Amorres Perros bun film ( in engleza paremise e The Bitch of Love sau The Love Bitch, ceva asemanator ).. forgot to mention, not for kids ;)
 
as da un 10 pentru filmul Hable con eja (nu stiu daca am scris corect)... se traduce Vorbeste cuea si este productie spaniola... este vorba despre un asistent medical care se indragosteste de o pacienta care este in coma de 7 ani... el in fiecare zi o spala, o pieptana, vorbea cu ea, ii aranja camera... pana cand se gandeste ca este atat de atragatoare ca ar vrea sa faca dragoste cu ea... si face...
foarte sensibil si cu un subiect cel putin ciudat, care se transforma intr=o drama personala... si coloana sonora foarte frumoasa.
 
adrenalina said:
as da un 10 pentru filmul Hable con eja (nu stiu daca am scris corect)... se traduce Vorbeste cuea si este productie spaniola... este vorba despre un asistent medical care se indragosteste de o pacienta care este in coma de 7 ani... el in fiecare zi o spala, o pieptana, vorbea cu ea, ii aranja camera... pana cand se gandeste ca este atat de atragatoare ca ar vrea sa faca dragoste cu ea... si face...
foarte sensibil si cu un subiect cel putin ciudat, care se transforma intr=o drama personala... si coloana sonora foarte frumoasa.


Taaaaaaaaare sensibil ,dragoste cu pacientsii in coma ... How sweeeet :D
 
cea mai mare p`ru last samurai... azi l`am revazut p`ru nush a kita oara... are nishte scene de`a dreptu` geniale, konfruntarea de la inceput - chef d`oeuvre! padurea aia, luminile, muzika, aktiunea... e, e, e, e... !!!...
 
last samurai are elemente foarte bune yn el... luptele cu sabii zic eu ca amator ca sunt ireproshabile... ynsa alte detalii sunt tipic americane shi asta ma enerveaza
 
Sa va spun ce ma seaca pe mine in filmul asta ... Este un detaliu care o sa enerveze pe orice practicant de arte martsiale ,shi anume acela ca un papa-lapte ajunge in kiteva luni de antrenamente sa se lupte de al egal la egal cu maniaci antrenatsi din copilarie ..Asha ceva NU este posibil !! :D
E absolut ridicol , shi muream de ris la faza kind ii arunca sabia de lemn din mina asiaticului ... Alien are mai putsina fictiune in el ca film ,daca e sa ne luam de faza asta ...
In afara de asta filmul e foarte bun ...Ii dau 9 fara ezitare ..
 
mai tine mine cineva filmul: 'Black Hawk Down'?
nu vi se pare putin dogmatizant, si propagandistic...? La un moment data ti se face rau, si ai zgomotul ala ciudat in urechi...de la obuze, gloante, impuscaturi...
Un 6...si fara sporuri :)
 
zeddo said:
mai tine mine cineva filmul: 'Black Hawk Down'?
nu vi se pare putin dogmatizant, si propagandistic...? La un moment data ti se face rau, si ai zgomotul ala ciudat in urechi...de la obuze, gloante, impuscaturi...
Un 6...si fara sporuri :)

despre ce vb zeddo?!?! filmu e foarte bine facut, plus e bazat pe fapte reale.
 
voi da un 10 pentru Fight Club... cred ca nu are nevoie de descriere sau motivatii :D
am un 10 pt A Beautiful Mind... foarte bine jucat si realizat.

am un mare 4 pt Pearl Harbour... prea lung, prea mononton si prea partinitor
 
un 7 pentru Underworld 2... storyline-ul poate e cam aiurea... ynsa filmat frumos, efecte speciale bune... deshi nu mi-a placut cu nu se evalueaza obiectiv shi constant puterile diferitor personaje din film, ba mai puternic, ba mai slab... ynsa kate beckinsale yn costumul ei de latex e pursh simplu uau, n-am cuvinte...
 
Manix said:
despre ce vb zeddo?!?! filmu e foarte bine facut, plus e bazat pe fapte reale.

Filmele de genu asta sunt facute la comanda guvernului SUA. Pentru ei sunt patriotice pentru altii mai putin. Si despre care realitate vorbesti? Cea pe care ne-o impune ei?
Soundtrack-ul mi-a placut, e scris de Hans Zimmer, acelasi care a compus muzica si pentru Gladiatorul.
 
Back
Top